Turnuva Sonuçları | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

Turnuva Sonuçları

RESULTS / SONUÇLAR

2020

TBGT: ISTAVDER 12th ANNIVERSARY BACKGAMMON FESTIVITY
February 27-March 1, 2020; Istanbul,

CHAMPIONSHIP (360): 1-Dinçer Günes, 2-Samet Kurtulmus, 3-Cüneyt Argun Genç, 4-Shay Asraff (Israel), 5-Masayuki Mochizuki (Japan), 6-Argun Erkaya, 7-Ercan Akin, 8-Ahmet Kurtulmus, 9-Sertaç Avnioglu, 10-Mete Topçuoglu, 11-Meral Yilmaz, 12-Hakan Ergüç; 1C-Ismail Güçlü, 2C-Faysal Sabuncuoglu; 1LC-Gabi Forster (Germany), 2LC-Okan Koçak.

SKODA CUP FINAL (128): 1-Fuat Erdag, 2-Burak Çulhacı, 3/4-Hakan Ergüç / Erkan Nayir.

12th ANNIVERSARY CONSULTATION DOUBLES CHAMPIONSHIP (128): 1-Hakan Ertekin & Asur Yildirim, 2-Murat Isin & Himself, 3/4 Marcel Büker (Germany) & Dietmar Mönch (Germany) / Ricardo Malas (Spain) & Himself.

WORLD TEAM vs TURKISH NATIONAL TEAM (2): 1-Turkish National Team: Ali Çetin Belene, Erhan Yenisen, Cihangir Çetinel, Cüneyt Argun Genç, Ibrahim Karaca, 2-World Team: Masayuki Mochizuki (Japan), Michihito Kageyama (Japan), Marc B. Olsen (Denmark), Juergen R. Orlowski (Germany), Eli Roymi (Israel).

LADIES TOURNAMENT (16): 1-Diana Merlusca (Romania), 2-Ayla Ercan.

SPEEDGAMMON (128): 1-Michael Weidner (Germany), 2-Cengiz Dindar.

ONE POINT #1 (64): 1-Chiva K. Tafazzoli (Iran).
ONE POINT #2 (64): 1-Karmen Acun.
ONE POINT #3 (64): 1-Cesur Kaya.
ONE POINT #4 (64): 1-Ilyas Yavuz.
ONE POINT #5 (64): 1-Gökay Güleç.

TEAM CHALLENGE (16 teams): 1-Team Göztepe: Adnan Kuzu, Erkul Sen, Gökay Güleç, Serdar Güray, Muhsin Yayintas, 2-Team Germany: Bernd Schmidt, Michael Weidner, Marcel Geist, Bernd Galke, Mehmet Ali Erten.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Ozan Gündogdu.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Aykut Uzel.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Hossein Paknahad (Iran), Abdullah Ser, Marcel Büker (Germany), Kadir Orhan (France), Loridas Evangelas (Greece), Burak Hakki, Tutku Beyit (North Cyprus).

HONORARY MEMBER AWARDS: Ricardo Malas (Spain), Masayuki Mochizuki (Japan), Michihito Kageyama (Japan), Marc B. Olsen (Denmark), Juergen R. Orlowski (Germany), Eli Roymi (Israel), Chiva K. Tafazzoli (Iran).

THANKS AWARDS: Murat Murat (Greece), Sinan Sütçüoglu, Engin Ozartan, Sefik Gedikoglu, Ali Olgun, Ali Alçelik, Ali Yaldiz.

—————————————————————

TBGT: 2020 BURSA BACKGAMMON OPEN
February 1-2, 2020; Bursa,

CHAMPIONSHIP SWISS (170): 1-Hakan Ergüç, 2-Ergun Sen, 3-Adnan Kuzu, 4-Erhan Yenisen, 5-Bülent Bahar, 6-Vedat Altuglu.

DOUBLES CONSULTATION #1 (16): 1-Umur Aras & Murat Hazir.
DOUBLES CONSULTATION #2 (16): 1-Tamer Aydogan & Yakup Aydogan.
DOUBLES CONSULTATION #3 (16): 1-Dinçer Günes & M. Hulusi Tümer.
DOUBLES CONSULTATION #4 (16): 1-Eyüp Durmus & Irfan Mizrakçi.
DOUBLES CONSULTATION #5 (16): 1-Erkan Nayir & Ilyas Yavuz.
DOUBLES CONSULTATION #6 (16): 1-Merve Çalisir & Serkan Çalisir.
DOUBLES CONSULTATION #7 (16): 1-Ismail A. Mesta & Erkul Sen.

SPEEDGAMMON (128): 1-Erdogan Kiliç, 2-Hüseyin Özdag.

DMP CHALLENGE #1 (64): 1-Sait Acar.
DMP CHALLENGE #2 (64): 1-Servet Demir.
DMP CHALLENGE #3 (64): 1-Gökay Güleç.
DMP CHALLENGE #4 (64): 1-Erdogan Kiliç.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Refik Vural, Gamze Koç, Umut Gökgöz.

—————————————————————

TBGT: 25th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
January 4-5, 2020; Istanbul,

CHAMPIONSHIP SWISS (199): 1-Ismail Güçlü, 2-Metin Ates, 3-Yasin Okal, 4-Sinan Sütçüoglu, 5-Samet Kurtulmus, 6-Serdar Önen.

DOUBLES CONSULTATION #1 (16): 1-Sefik Gedikoglu & Umut Sari.
DOUBLES CONSULTATION #2 (16): 1-Hakan Ertekin & Asur Yildirim.
DOUBLES CONSULTATION #3 (16): 1-Faysal Sabuncuoglu & Self.
DOUBLES CONSULTATION #4 (16): 1-Ercan Akin & Tayfun Mataraci.
DOUBLES CONSULTATION #5 (16): 1-Alp Yilmaz & Self. DOUBLES CONSULTATION #6 (16): 1-Dinçer Günes & Ilyas Yavuz.
DOUBLES CONSULTATION #7 (16): 1-Hakan Iplik & F. Hakan Uncuoglu.

DMP CHALLENGE #1 (64): 1-Erkan Nayir.
DMP CHALLENGE #2 (64): 1-Nedim Dagasan.
DMP CHALLENGE #3 (64): 1-Gürsel Dinçbilek.
DMP CHALLENGE #4 (64): 1-Ahmet K. Baykalogullari.
DMP CHALLENGE #5 (64): 1-Okan Koçak.
DMP CHALLENGE #6 (64): 1-Tunç Çelik.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Celal Akarsu, Ali Olgun, Tayfun Mataraci.

—————————————-

2019

.

—————————————————————

PashaBGT – 18th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 13-15, 2019; Nicosia, North Cyprus

OPEN (200): 1-Dinçer Günes (Turkey), 2-Felix Ziva (Israel), 3-Petri Pietilä (Finland), 4-Kemal Okal (Turkey), 5-Sabri Büyüksoy (Turkey), 6-Sebastian Wilkinson (England), 7-Mehmet Hulusi Tümer (Turkey), 8-Mikael Vardanyan (Russia), 9-Ralf Jonas (Germany), 10-Aykut Uzel (Turkey), 11-Leon Dorel (Romania), 12-Boris Mamporia (Georgia); 1C-Eli Roymi (Israel), 2C-Burak Çulhaci (Turkey); 1LC-Nodar Gagua (Georgia), 2LC-Mohammad Amin Shafiei.

DOUBLES CONSULTATION (64 Teams): 1-Artur Petrosyan (Russia) & Vasily Chemokhonenko (Russia), 2-Juergen Orlowski (Germany) & Sven Rümcker (Germany), 3/4-Fabrizo Lo Surdo (Italy) & Lorenzo Rusconi (Italy) / Vincent De Nardi (France) & Stéphane Tremet (France).

SUPER JACKPOT (64): 1-Vincent De Nardi (France), 2-Gil Davidovic (Israel), 3-David Presser (Israel), 4-Kemal Erdem (Turkey).

SPEEDGAMMON (64): 1-Yasar Karamahmutoglu (Turkey), 2-Amir Eshraghi (Iran).

DMP #1 (64): 1-Ricardo Malas (Lebanon).
DMP #2 (64): 1-Pelin Yetkinel (Turkey).

LADIES TOURNAMENT (12): 1-Aysel Güzel (Turkey), 2-Gizem Kasimoglu (Turkey).

BEGINNERS (12): 1-Turgut Besgüller (Cyprus), 2-Mehmet Gürses (Cyprus).

FM CHOUETTE (10): 1-Toni Bernaba (Lebanon), 2-Ali Ünver (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Deniz Özuçer (Turkey), Ayten Özkan (Turkey), Eric McAlpine (England).

—————————————————————

TBGT – 2019 BACKGAMMON SUPER FINAL
December 11-13, 2019; Nicosia, North Cyprus

SUPER FINAL (90): 1-Ali Çetin Belene, 2-Hisar Uyar, 3-Murat Hazir, 4-Murat Murat, 5/6/7-Turan Kaya / Umur Aras / Cüneyt Argun Genç, 8/9/10-Niyazi Alisan / Kemal Okal / Yasin Okal

—————————————————————

TBGT – 24th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
November 9-10, 2019; Istanbul,

OPEN (186): 1-Ibrahim Karaca, 2/12-Aykut Uzel / Selahattin Hacıoğlu /Avni Arslan/Cüneyt Argun Genç/Ömer Mert Gülaçtı/Aziz Çelikkaya/Murat Murat/Sinan Sütçüoğlu/İrfan Erkan/Burak Çulhacı/Mehmet Hulusi Tümer/

SPECIAL PLAYER AWARDS: Çağın Altınay, Sait Acar, Cihantaç Eroğlu

—————————————————————

TBGT – 2nd BODRUM BACKGAMMON OPEN
October 4-6, 2019; Bodrum,

OPEN (188): 1-Tugrul Sezgin, 2-Hakan Ergüç, 3/11-Mürsel Ay / Murat Murat / Bülent Erciyas / Niyazi Alisan / Cihangir Çetinel / Seref Seroglu / Sinan Sütçüoglu / Meral Yilmaz / Kemal Okal.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Oktay Kurhan & Bahattin Uzunoglu, 2-Mahmut Köse.

DMP CHALLENGE (64): 1-Muhsin Yayintas.

SPECIAL PLAYER AWARDS: A. Kamil Baykalogullari, Serap Mercan, Mücella Özandaç.

—————————————————————

TBGT – ISTANBUL AUTUMN BACKGAMMON OPEN
September 7-8, 2019; Istanbul, Turkey

OPEN (187): 1-Ali Çetin Belene, 2-Orhan Bitlisli, 3/10-Erhan Yenisen / Fuat Erdag / Mehmet Adil Arda / Okan Koçak / Cüneyt Argun Genç / Emrullah Cosar / Mahir Kasuto / Kemal Erdem.

YOUTH TOURNAMENT (12): 1-Zülfikar Bozbey.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Haldun Engin, Birsen Bulut, Vedat Altuglu.

—————————————————————

TBGT – ISTANBUL SUMMER OPEN
June 29-30, 2019; Istanbul, Turkey

OPEN (214): 1-Gürbüz Agirman, 2-Hamza Nar, 3-Ali Çetin Belene, 4/12-Ümit Tanoglu / Fuat Erdag / Ali Ünver / Hüseyin Özdag / Yasin Okal / Aziz Çelikkaya / Erdogan Kiliç / Mahir Kasuto / Kemal Erdem.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Bahattin Uzunoglu & Oktay Kurhan, 2-Meral Yilmaz & Serkan Üztürk.

YOUTH TOURNAMENT(12): 1-Muhammed Enes Kusat.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Gamze Demirkol Özdag, Seref Seroglu, Ismail Aydin Mesta.

—————————————————————

PashaBGT – 17th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 3-5, 2019; Nicosia, North Cyprus

OPEN (112): 1-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2-Ali Cihangir Çetinel (Turkey), 3-Juergen Orlowski (Germany), 4-Ömer Mert Gülaçti (Turkey), 5-Umur Aras (Turkey), 6-Mehmet Ali Akpolat (Turkey), 7-Yasin Okal (Turkey), 8/9/10-Nissim Murciano (Israel) / Jacob Omrad (Israel) / Soinguli Amirov (Georgia); 1LC-Mihai Catalin Arminia (Romania), 2LC-Kemal Okal (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (43+21 rebuys): 1-Caner Cenk Çorbacioglu (Turkey) & Murat Hazir (Turkey), 2-Adam Prager (Israel) & Ilya Meglashvili (Israel), 3/4-Fuat Erdag (Turkey) & Cüneyt Argun Genç (Turkey) / Yoav Ida (Israel).

SUPER JACKPOT (16): 1-Yuri Akopov (Russia), 2-Ozan Özgür (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Mahir Gursoy (Turkey), Atilla Inanli (Turkey), Dincer Gunes (Turkey), Albert Khodadd (Israel), Yuri Akopov (Russia), Jean Abi Haidar (Lebanon), Selahattin Hacioglu (Turkey).

LADIES TOURNAMENT (8): 1-Pelin Yeltekin (Turkey), 2-Funda Dogan (Turkey).

WARM-UP (32): 1-Shay Asraff (Israel), 2-Sounguli Amirov (Georgia).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Esra Özkan (Turkey), Nesrin Becerici (Turkey), Muhsin Yayintas (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 8th ANKARA OPEN
March  23-24, 2019; Ankara, Türkiye

OPEN(200) 1-Kemal Erdem, 2-Cihangir Çetinel,  3/12 Erkan Alişan, Caner Çetin, Alp Yılmaz, Şeref Şeroğlu, İlyas Yavuz, İbrahim Karaca, Meral Yılmaz, Yasin Okal, Gürbüz Ağırman, Erdoğan Kılıç

SPECIAL PLAYER AWARDS: Erdem Ucal, Banu Sertbaş, Ayla Ercan

—————————————————————

TBGT – ISTAVDER 11th ANNIVERSARY BACKGAMMON FESTIVITY
February 28-March 3, 2019; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (330): 1-Umur Aras, 2-Mihai Catalin Armania (Romania), 3/4-Ivaylo Zahariev (Bulgaria) / Ozan Ozgur, 5/6-Sabri Büyüksoy / Juergen Orlowski (Germany), 7/8/9/10-Nedim Yardimci / Hisar Uyar / Erhan Yenisen / Michael Weidner (Germany); 1C-Sefik Gedikoglu, 2C-Cuneyt Argun Genc; 1LC-Mohammedreza Moeinfar (Iran), 2LC-Milen Angelov (Bulgaria). Undefeated Player (10 Rounds 10 Wins): Umur Aras.

11th ANNIVERSARY CONSULTATION DOUBLES CHAMPIONSHIP (128): 1-Ozan Ozgur & Alaattin Ozaltun, 2-Umur Aras & Murat Hazir, 3/4 Shahab Navari (Iran) & Pouya Rajabi (Iran) / Payam Homayoun (Iran) & Amir Abbas Pourbozorg (Iran).

SASSANGAMMON (16): 1-Gamze Demirkol Ozdag, 2-Marcel Geist (Germany).

SPEEDGAMMON #1 (64): 1-Hakan Fuat Uncuoglu, 2-Gamze Demirkol Ozdag.
SPEEDGAMMON #2 (32): 1-Amin Shahvalizadeh (Iran), 2-Marcel Geist (Germany).

ONE POINT #1 (64): 1-Salih Kayali (Northern Cyprus).
ONE POINT #2 (64): 1-Levent Efendi (Northern Cyprus).

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Selahattin Hacioglu.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Yasemen Atabey.
SUPER JACKPOT #3 (16): 1-Oktay Lokbas.
SUPER JACKPOT #4 (16): 1-Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Jalil Khalili (Iran), Najibullah Salamzy (Afghanistan), Osman Ozturk, Yasemen Atabey, Bogidar Iliev (Bulgaria), Phil Simborg (USA), Nedim Yardimci, Scarlet Serrero (France).

—————————————————————

TBGT – “NECATI DOGANASLAN MEMORIAL” TOURNAMENT 23rd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
January 19-20, 2019; Istanbul, Turkey

OPEN (254): 1-Ibrahim Karaca, 2-Erdinc Gunalp, 3/14-Alpaslan Oguz / Caner Çetin / Caglayan Aras / Erhan Yenisen / Ersin Narman / Hakan Tosun / Hilmi Gochan / Mehmet Ali Akpolat / Murat Isin / Murat Yavuz / Ozan Ozgur / Refik Vural.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Cengiz, Alpaslan Goktay, Mehmet Pektezcan.

—————————————————————

2018

PashaBGT – 16th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 14-16, 2018; Kyrenia, North Cyprus

OPEN (146): 1-Eli Roymi (Israel), 2-Mahmut Berkant Bilgi (Turkey), 3-Mihai Catalin Arminia (Romania), 4-Gavriel Menasherov (Israel), 5-Sabri Büyüksoy (Turkey), 6-Felix Ziva (Israel); 1LC-Erhan Yenisen (Turkey), 2LC-Takis Chatzelis (Greece).

DOUBLES CONSULTATION (46+18 rebuys): 1-Fatih Bellice (Turkey) & Ali Unver (Turkey), 2-Mislav Kovacic (Croatia) & Burak Çulhaci (Turkey), 3/4-Özan Ozgür (Turkey) & Sefik Gedikoglu (Turkey) / Yuri Akopov (Russia) & Fatyhov Ayrat (Russia).

SUPER JACKPOT (16): 1-Çaglar Erdogan (Turkey), 2-Kemal Okal (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Ufuk Aksak (Turkey), Çaglar Erdogan (Turkey), Dinçer Günes (Turkey), Abdullah Ser (Turkey), Cihangir Çetinel (Turkey), Sounguli Amirov (Georgia).

AFTER TOURNAMENT #1 (16): 1-Dursun Çetin (Turkey).
AFTER TOURNAMENT #2 (16): 1-Alaattin Özaltun (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Billur Gürbüz (Turkey), Deniz Ali Erten (Turkey), Radovan Perovic (Montenegro).

—————————————————————

TBGT – 22nd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
November 10-11, 2018; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (236): 1-Cemalettin Yüksel, 2-Kenan Senman, 3-Murat Isin, 4-Berkant Bilgi, 5-Okan Koçak, 6-Mehmet Ali Akpolat; 1LC-Roohollah Amiri Andy (Iran), 2LC-Çaglayan Aras.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Cesur Kaya & Niyazi Ünlütürk, 2-Kadri Almaç & Ersin Narman.

CLUBS CHALLENGE (12 teams): 1-Adanademirspor.

1-POINTER #1 (64): 1-Deniz Kizilbora.
1-POINTER #2 (64): 1-Hasan Yigiter.

JACKPOT WINNERS (4X8): Dursun Çetin, Kemal Erdem, Gökay Gülec, Aytug Yigit.

SPECIAL AWARDS: Sabri Büyüksoy, Ferhat Düztaslik, Salih Ekici.

—————————————————————

PashaBGT – 15th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 4-6, 2018; Nicosia, North Cyprus

OPEN (102): 1-Ercan Güleç (Turkey), 2-David Presser (Israel), 3-Süleyman Ayvaz Erdogdu, 4-Kemal Okal, 5-Aykut Uzel, 6-Toni Bernaba (Lebanon); 1LC-Ozan Özgür, 2LC-Murat Kizilsimsek. Undefeated Player (6 Rounds 6 Wins): Aykut Uzel.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Ali Çetin Belene & Ibrahim Karaca, 2-Vecdi Kalyoncu&Recep Sari,3/4- Fuat Erdag & Erhan Yenisen / Erkan Nayir & Murat Murat.

SUPER JACKPOT (16): 1-Dinçer Günes, 2-David Presser (Israel).

DMP CHALLENGE (64): 1-Cansu Mete.

JACKPOT WINNERS (6×8): Hamza Nar, Toni Bernaba (Lebanon), Alaattin Özaltun, Soinguli Amirov (Georgia), Simon Kennedy Rose (England), Simon Pankvelashvili (Georgia).

AFTER TOURNAMENT (16): Ozan Gundogdu.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Simon Kennedy Rose (England), Rami Malas (Spain), Sevki Tüzen.

—————————————————————

PASHABGT – ISTAVDER 10th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 22-25, 2018; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (400): 1-Juergen Orlowski (Germany), 2-Mehmet Ali Akpolat 3-Ufuk Aksak, 4-Bülent Bahar, 5-Manouchehr Parcham (Sweden), 6-Kenan Senman, 7-Chiva Tafazzoli (Germany), 8-Askin Ozuyguntas, 9-Levan Karali (Georgia), 10-Burak Çulhaci; 1C-Rosen Stoyanov (Bulgaria), 2C-Zeki Gonden; 1LC-Serdar Özkaya, 2LC-Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus); Undefeated Player 10 rounds: Bülent Bahar.

10th TURKISH CONSULTATION DOUBLES (128 teams): 1-Selin Kurt Talipoglu & Adnan Tayfur, 2-Ilker Gochan & Hilmi Gochan, 3/4 Bakar Matikashvili & Karen Sarkisyan (Georgia) / Olga Komarova & Georgi Maksoev (Russia).

SPEEDGAMMON (64): 1-Cagla Erten, 2-Umut Gokgoz.

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Sabri Büyüksoy, Dinçer Günes & Hakan Iplik.

ONE POINT #1: (64) Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).
ONE POINT #2: (64) Gündüz Günes.
ONE POINT #3: (64) Milad Jafari (Iran).
ONE POINT #4: (64) Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus).
ONE POINT #5: (64) Mustafa Güneralp.

SUPER JACKPOT #1: (16) Abdullah Ser.
SUPER JACKPOT #2: (16) Sedat Bicakci.
SUPER JACKPOT #3: (16) Simon Pankvelashvili (Georgia).
SUPER JACKPOT #4: (16) Serkan Calisir.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Omer Olgun, Amir Abbas (Iran), Gökay Gülec, Ibrahim Terzi, Halit Vercin, Ali Yaldiz, Ulvi Cangazi, Mehmet Ali Erten (Germany).

—————————————————————

2017

PashaBGT – 14th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 15-17, 2017; Nicosia, North Cyprus

OPEN (117): 1-Damjan Plesec (Slovenia), 2-Hamza Nar, 3-Burak Çulhaci, 4-Soinguli Amirov (Georgia), 5-Ozan Gündogdu, 6-Emrullah Cosar; 1LC-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2LC-David Presser (Israel).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Adnan Tayfur& Ayhan Yaz, 2-Ali Cihangir Çetinel & Caner Cenk Çorbacioglu, 3/4-Fevzi Aslioglu & Abdullah Ser / David Presser (Israel) & Felix Ziva (Israel).

SUPER JACKPOT (16): 1-David Presser (Israel), 2-Alaattin Özaltun (Turkey).

DMP CHALLENGE (64): 1-Zehra Aydin (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Kemal Erdem, Serkan Calisir, Toni Bernaba (Lebanon), Alaattin Özaltun, Soinguli Amirov (Georgia), Ali Çetin Belene.

AFTER TOURNAMENT (16): 1-Berkant Bilgi (Turkey), 2-Mehmet Ali Akpolat (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Halil Tulan (Turkey/Switzerland), Emir Erten (Turkey).

TBGT SUPER FINAL (64): 1-Bülent Bahar, 2-Burak Çulhacı, 3-Dinçer Günes, 4-Onur Vurur, 5-Erdinç Bayindir, 6-Burhan Yilmazer; 1C-Ibrahim Karaca, 2C-Erol Yas, 3C/4C-Ufuk Aksak / Kemal Okal.

—————————————————————

TBGT – 21st ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
November 11-12, 2017; Istanbul, Turkey

OPEN (220): 1-Ufuk Aksak, 2-Serdar Özkaya, 3-Berkant Bilgi, 4-Bülent Bahar, 5-Bülent Karabulut, 6-Cihangir Cetinel; 1LC- Hakan Eraslan, 2LC-Sedat Bicakci.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Ali Yaldiz & Hasan Yigiter, 2-Murat Murat (Greece) & Erkan Nayir.

1-POINTER #1 (64): 1-Gökay Gülec.
1-POINTER #2 (64): 1-Fevzi Aslioglu.
1-POINTER #3 (64): 1-Ayhan Yaz.

JACKPOT WINNERS (5×8): Fatih  Bellice, Zafer Tas, Serkan Calisir, Dursun Çetin, Zeki Gonden, Selahattin Hacioglu.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Nihat Bayraktar, Zeki Gonden, Ayhan Yaz, Necati Doganaslan, Cuneyt Ozteoman, Cihantac Eroglu.

—————————————————————

TBGT – 1st ANTALYA OPEN
May 19-21, 2017; Antalya,
OPEN (67): 1-Murat Cengiz, 2-Oktay Kurhan, 3-Ufuk Aksak, 4-Deniz Kizilbora, 5-Murat Yavuz,6-Erol Yas; 1LC- Ismail Yigit, 2LC- Adnan Kuzu.
DOUBLES CONSULTATION (32): 1-Serkan Calisir & Merve Calisir, 2-Gokay Gulec & Caner Cam.
DMP CHALLENGE (64): 1-Caner Cenk Corbacioglu.                                              DMP CHALLENGE (64): 1-Ozgur Sunalp (KKTC).
SPECIAL PLAYER AWARDS: Cuneyt Ozteoman, Abdullah Enis Cankir, Sener Kirikkaya.

—————————————————————

PashaBGT – 13th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 5-7, 2017; Nicosia, North Cyprus

OPEN (84): 1-Mehmet Hulusi Tümer (Turkey), 2-Alaattin Özaltun (Turkey), 3-Fabrizio Lo Surdo (Italy), 4-Aykut Uzel (Turkey), 5-Berkant Bilgi (Turkey), 6-David Presser (Israel); 1LC-Neculai Draganuta (Romania), 2LC-Turan Kaya (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Götz Hildsberg (Germany) & Juergen Orlowski (Germany), 2-Ali Çetin Belene (Turkey) & Ibrahim Karaca (Turkey) , 3/4-Yavuz Genç (Turkey) & Cansu Mete (Turkey) / Bulent Bahar (Turkey) & Onur Vurur (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-Fabrizio Lo Surdo (Italy), 2-Burak Çulhaci (Turkey).

DMP CHALLENGE #1 (64): 1-Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).
DMP CHALLENGE #2 (64): 1-Recep Sari (Turkey).

JACKPOT WINNERS (8×8): Serdar Ozkaya (Turkey), Umit Tanoglu (Turkey), Götz Hildsberg (Germany).

AFTER TOURNAMENT (16): 1-Aykut Uzel (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Neslihan Ozbakir (Turkey), Gaby Gavriel (Israel), Erkan Nayir (Turkey).

PASHA CUP (26): 1-Sevki Tuzen (Turkey), 2-Dursun Çetin (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 7th ANKARA BACKGAMMON OPEN
March 25-26, 2017; Ankara, Turkey

OPEN (141): 1-Oktay Lökbas, 2-Lemi Tu-men, 3-Ali Çetin Belene, 4-Onur Vurur,  5-Abdullah Ozbakir, 6-Ibrahim Karaca, 7-Metin Okden, 8-Turan Kaya; 1LC-Mehmet Hulusi Tumer, 2LC-Dinçer Günes, 3LC/4LC-Ahmet Kamil Baykalogullari / Meral Ceylan.

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Deniz Kizilbora ( Northern Cyprus) & Cengiz Dindar (Northern Cyprus), 2-Tansel Dogan & Zafer Onder.

1-POINTER #1 (64): 1-Burhan Yilmazer.
1-POINTER #2 (64): 1-Mehmet Hulusi Tumer.
1-POINTER #3 (64): 1-Hikmet Tunç.

JACKPOT WINNERS (2×16): Rusen Ali Soylu, Ercan Gulec.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ayhan Karamahmut, Zehra Aydin, Ercan Akin.

TURKISH BACKGAMMON ASSOCIATION (TBA) HONOR AWARDS: Cihantac Eroglu, Ufuk Aksak, Fuat Erdag.

—————————————————————

PASHABGT-TBGT – ISTAVDER 9th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 23-26, 2017; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (422): 1/3-Ali Cihangir Çetinel / Dinçer Günes / Bülent Karabulut, 4-Mehmet Hulusi Tumer, 5-Toni Bernaba (Lebanon), 6-Ulvi Cangazi, 7-Eugene Cholombitko (Ukraine), 8-Alexey Chanturidze (Russia); 1C-Suat Seven, 2C-Yakov Kudrin (Russia); 1LC-Murat Murat (Greece), 2LC-Kamran Sharifi (Iran).

9th TURKISH CONSULTATION DOUBLES (128): 1-Tamaz Giorgobiana (Georgia) & Abesadze Giorgi (Georgia), 2-Marcel Geist (Germany) & Adnan Tayfur; 3/4-Ali Çetin Belene & Ibrahim Karaca / Abdullah Özbakir & Neslihan Özbakir.

SPEEDGAMMON (64): 1-Aidin Mehtar (Iran), 2-Alireza Soltani (Iran).

TEAM CHALLENGE (40 Teams): 1-Alsancak: Zeki Gönden / Tolgay Okumus / Ersin Narman, 2-Persian Power: Aidin Mehtar (Iran) / Amin Shahvalizade (Iran) / Jalil Khalili (Iran).

ONE POINT #1: (64) Deniz Kizilbora (Northern Cyprus).
ONE POINT #2: (64) Sinan Sutcuoglu.
ONE POINT #3: (64) Masoud Ahmadpour (Iran).
ONE POINT #4: (64) Meral Ceylan.

SUPER JACKPOT #1: (16) Abdullah Ser.
SUPER JACKPOT #2: (16) Alaattin Özaltun.
SUPER JACKPOT #3: (16) Babur Eren.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Erol Özsoy, Celen Teran (Northern Cyprus), Hamidreze Shahrokhi (Iran), Alexandra Peycheva (Bulgaria), Ayla Karmen Acun.

—————————————————————

2016

PashaBGT – 12th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 9-11, 2016; Nicosia, North Cyprus

OPEN (85): 1-Ahmet Ercan (Turkey), 2-Eli Roymi (Israel), 3-Bulent Bahar (Turkey), 4-Abdullah Ser (Turkey), 5-Ibrahim Karaca (Turkey), 6/9-Tunç Onan (Turkey) / Tayfun Mataraci (Turkey) / Ozan Ozgur (Turkey) / Alaattin Ozaltun (Turkey); 1LC-Ibrahim Erdem (Turkey), 2LC-Bora Yurdun (Turkey), 3LC-Ufuk Aksak.

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Ismail Yildiz (Turkey) & Tunç Onan (Turkey), 2-Eli Roymi (Israel) & Yoav Ida (Israel), 3/4-Fuat Erdag (Turkey) & Sabri Büyüksoy (Turkey) / Mehmet Ali Akpolat (Turkey) & Murat Hazir (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-Ufuk Aksak (Turkey), 2-Cihangir Çetinel (Turkey).

DMP CHALLENGE (64): 1-Oya Günes (Turkey), 2-Murat Ipek (Turkey).

JACKPOT WINNERS (8×8): Ricardo Malas (Spain), Murat Ipek (Turkey), Serkan Calisir (Turkey), Ismail Yildiz (Turkey), Ibrahim Erdem (Turkey), Cemalettin Yüksel (Turkey), Sergey Chertkov (Russia), Kemal Erdem (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (32): 1-Dursun Çetin (Turkey), 2-Ricardo Malas (Spain), 3/4-Vecdi Kalyoncu (Turkey), Hamza Nar (Turkey).

AFTER TOURNAMENT (32): 1-Ofir Balali (Israel), 2-Ibrahim Karaca (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ozan Ozgur (Turkey), Giannis Pasialis (Greece), Rifat Candan (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 6th ANKARA OPEN BACKGAMMON TOURNAMENT

November 12-13, 2016; Ankara, Turkey

OPEN (135): 1-Metin Ökten, 2-Kurtuluş Fikret, 3-Mustafa Yılmaz, 4-Hamza Nar, 5-Necmettin Saltkaya (KKTC), 6-Mehmet Akiş , 1LC-Ozan Özgür .

CONSULTATION DOUBLES (32): 1-Burhan Yılmazer & Levent Salcı 2-Cemalettin Yüksel&Doğan Sunar.

ONE POINT #1: (64) Ilker Göçhan. ONE POINT #2: (64) Cesur Kaya

SUPER JACKPOT #1: (32) Hasan Eker, SUPER JACKPOT #2: (32) Aykut Uzel

SUPER JACKPOT #3: (16) Ercan Akın, SUPER JACKPOT #4: (16) Ercan Güleç

SPECIAL PLAYER AWARDS: Caner Cenk Çorbacıoğlu, Niyazi Genç, Hakan Tosun, Tozan Sarı (KKTC), Caner Çelik.

—————————————————————

TBGT – 20th ISTANBUL OPEN BACKGAMMON TOURNAMENT
September 24-25, 2016; Istanbul, Turkey

OPEN (194): 1-Murat Yavuz, 2-Bulent Karabulut, 3-Cihangir Çetinel, 4-Serhat Keskin, 5-Erdinc Mutlu, 6-Hilmi Ugur Demir; 1LC-Ferhat Nazli.

CONSULTATION DOUBLES (32): 1-Kadri Almac & Ersin Narman, 2-Mehmet Akis &Tunc Onan.

ONE POINTER #1: (64) Aykut Uzel.
ONE POINTER #2: (64) Zeki Gönden.
ONE POINTER #3: (64) Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus).
ONE POINTER #4: (64) Bora Yurdun.

SUPER JACKPOT #1: (16) Aziz Yilmaz.
SUPER JACKPOT #2: (16) Kadri Almac.
SUPER JACKPOT #3: (16) Ahmet Nergiz.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ozgur Candir, Oya Gunes, Aziz Yilmaz.

PASHA BACKGAMMON FREE ENTRY PRIZE (42): Mehmet Kutlu Kucukyoruk.

—————————————————————

FMT – 11th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 6-8, 2016; Nicosia, North Cyprus

OPEN (88): 1-Stéphane Tremet (France), 2-Kemal Erdem (Turkey), 3-Ali Çetin Belene (Turkey), 4-Murat Murat (Greece), 5/8-Fuat Erdag (Turkey) / Tunç Onan (Turkey) / Masoud Farvareshi (Iran) / Berkant Bilge (Turkey); 1LC-Adnan Kuzu (Turkey), 2LC-Nachman Fridman (Israel).

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Götz Hildsberg (Germany) & Juergen Orlowski (Germany), 2-Fuat Erdag (Turkey) & Ilhan Koç (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-Maya Peycheva (Bulgaria), 2-Shimon Kagan (Israel).

1-POINTER (64): 1-Deniz Kizilbora (North Cyprus).

JACKPOT WINNERS (4×8): Nodar Gagua (Georgia), Serdar Ozkaya (Turkey), Serkan Calisir (Turkey), Ismail Yildiz (Turkey), Handan Erdag (Turkey), Deniz Kizilbora (Turkey), Gavriel Menasherov (Israel).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Vecdi Kalyoncu (Turkey), Masoud Farvareshi (Iran), Tunç Onan (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (21): 1-Oktay Lokbas (Turkey), 2-Ricardo Malas (Spain), 3/4-Mustafa Yilmaz (Turkey), Tunç Onan (Turkey).

—————————————————————

FMT – ISTAVDER 8th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 26-28, 2016; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (400): 1-Amin Shahvalizade (Iran), 2-Hüseyin Özdag (Turkey), 3-Rosen Peychev (Bulgaria), 4-Cihangir Çetinel (Turkey), 5-Kamil Karaali (Turkey), 6-Hakan Kahyaoglu (Turkey), 7-Omid Yaghoobi (Iran), 8-Berkant Bilgi (Turkey); 1C-Burak Peker (Turkey), 2C-Roman Korber (Austria); 1LC-Deniz Çirpan (Turkey), 2LC-Alexander Kikalishvili (Georgia).

8th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Selahattin Hacioglu (Turkey) & Salih Yener (Turkey), 2-Arzu Akincioglu (Turkey) & Yalkin Erk (Turkey).
8th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #2 (64): 1-Can Biyiklioglu (Turkey) & Mehmet Ali Erten (Germany), 2-Amir Eshraghi (Iran) & Ebrahim Eshraghi (Iran).

SPEEDGAMMON (64): 1-Fatih Bellice (Turkey), 2-Aykut Uzel (Turkey).

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Murat Cengiz (Turkey), Ibrahim Terzi (Turkey), Murat Kayaturk (Turkey).

ONE POINT #1: (64) Hasan Yargan (Turkey).
ONE POINT #2: (64) Ozan Gundogdu (Turkey).
ONE POINT #3: (64) Bülent Isildar (Turkey).
ONE POINT #4: (64) Roman Gvenetadze (Georgia).

SUPER JACKPOT #1: (16) Murat Ibrahimoglu (Turkey).
SUPER JACKPOT #2: (16) Abdullah Ser (Turkey).
SUPER JACKPOT #3: (16) Murat Kapikiran (Turkey).

JACKPOT WINNERS (5×8): Bahattin Uzunoglu (Turkey), Amir Eshraghi (Iran), Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus), Kian Ghodsi (Iran), Dogan Sunar (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Serkan Calisir (Turkey), Marcel Buker (Germany), Kamran Sharifi (Iran), Sefik Mancilikcilar (Switzerland), Ceren Kosdemir (Turkey).

—————————————————————

2015

FMT – 10th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 11-13, 2015; Nicosia, North Cyprus

OPEN (93): 1-Thomas Rönn (Sweden), 2-Simon Pankvelashvili (Georgia), 3-Ufuk Aksak (Turkey), 4-Jürgen Orlowski (Germany), 5-Irfan Mizrakci (Turkey), 6/8-Ingo Mohr (Germany) / Kakhaber Natchkebia (Georgia) / Konstantinos Mitrelis (Greece); 1LC-Erhan Yenisen (Turkey), 2LC-Aykut Uzel (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (64 teams): 1-Sergey Chertkov (Russia) & Boris Mamporia (Georgia), 2-Dorel Leon (Romania) & Gabriela Leon (Romania).

SUPER JACKPOT (16): 1-Razi Bobrov (Israel), 2-Mehmet Kucukyoruk (Turkey).

1-POINTER (64): 1-Mehmet Gurses (Turkey), 2-Irfan Mizrakci (Turkey).

JACKPOT WINNERS (4×8): Umit Bata (Turkey), Kadri Almac (Turkey), Hamza Nar (Turkey), Necmettin Saltkaya (Turkey).

AFTER TOURNAMENT TOURNAMENT (32): 1-Aleksei Askurava (Russia), 2-Burhan Yilmazer (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Kerim Guneyman (Turkey), Aref Alipour (Iran), Sabri Büyüksoy (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (21) : 1/4-Turan Kaya (Turkey), Mustafa Yilmaz (Turkey), Ufuk Aksak (Turkey), Hamza Nar (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 5th ANKARA BACKGAMMON OPEN
November 7-8, 2015; Ankara, Turkey

OPEN (132): 1-Umit Bata (Ankara), 2-Cengiz Dindar (Northern Cyprus), 3-Fuat Erdag (Istanbul), 4-Adnan Tayfur (Bursa), 5-Onur Vurur (Ankara), 6-Cemalettin Yüksel (Istanbul); 1LC-Murat Cengiz (Bursa), 2LC-Irfan Mizrakci (Bursa).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Tozan Sari (Northern Cyprus) & Deniz Kizilbora (Northern Cyprus), 2-Cemalettin Yüksel (Istanbul) & Dogan Sunar (Istanbul).

1-POINTER #1 (64): 1-Enis Soysal (Ankara).
1-POINTER #2 (64): 1-Veysel Kalfa (Bursa).

JACKPOT WINNERS (3×16): Burhan Yilmazer (Sakarya), Hasan Eker (Bursa), Aziz Yilmaz (Izmir).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ahmet Nar (Izmir), Burhan Yilmazer (Sakarya), Bülent Karabulut (Istanbul), Handan Erdag (Istanbul), Tozan Sari (Northern Cyprus).

—————————————————————

TBGT – 19th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 19-20, 2015; Istanbul, Turkey

OPEN (180): 1-Mehmet Akis (Turkey), 2-Bulent Karabulut (Turkey), 3-Soinguli Amirov (Georgia), 4-Ali Çetin Belene (Turkey), 5-Mustafa Altuntas (Turkey), 6-Burak Culhaci (Turkey); 1LC-Kerim Guneyman (Turkey), 2LC-Yüksel Sen (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Gökay Gülec (Turkey) & Kadri Almac (Turkey), 2-Serkan Ertan (Turkey) & Ethem Dural (Turkey).

1-POINTER #1 (64): 1-Onur Alp Günes (Turkey).
1-POINTER #2 (64): 1-Tugba Tonbaz (Turkey).

JACKPOT WINNERS (6×8): Abdullah Ozbakir (Turkey), Gökay Gülec (Turkey), Fatih Cokparlamis (Turkey), Gökhan Celik (Turkey), Hasan Eker (Turkey), Ayhan Karamahmut (Turkey).

JACKPOT WINNERS (3×16): Serkan Calisir (Turkey), Hasan Eker (Turkey), Canan Kirikkaya (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Yüksel Sen (Turkey), Oktay Lokbas (Turkey), Bilgehan Giray (Turkey).

—————————————————————

FMT – 9th CYPRUS OPEN BACKGAMMON TOURNAMENT
May 8-10, 2015; Nicosia, Cyprus

OPEN (73): 1-Artur Muradian (Armenia), 2-Neculai Draganuta (Romania), 3-Fuat Erdag (Turkey), 4-Tobias Hellwag (Germany), 5-Erkul Sen (Turkey), 6-Boris Mamporia (Georgia); 1LC-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2LC-Refik Vural (Turkey), 3LC/4LC-Ercan Akin (Turkey) / Onur Vurur (Turkey).

INTERMEDIATE (9): 1-Niyazi Ünlütürk (Cyprus), 2-Sedat Biçakci (Turkey); 1LC-Ugur Taskan (Turkey).

BEGINNERS (6): 1-Yesim Akyildiz (Turkey), 2-Gülden Kaya (Turkey).

€10,000 FREEROLL PASHA CUP (32) : 1-Handan Erdag (Turkey), 2-Metin Çubuk (Turkey), 3/4-Umut Sari (Turkey), 3/4-Ilker Göçhan (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Neculai Draganuta (Romania) & Rodica Draganuta (Romania), 2-Tobias Hellwag (Germany) & Aykut Uzel (Turkey), 3/4-Ilker Göçhan (Turkey) & Kamil Karaali (Turkey), 3/4-Fuat Erdag (Turkey) & Umut Sari (Turkey).

ONE-POINTER (64): 1-Gündüz Günes (Turkey), 2-Murat Cengiz (Turkey).

JACKPOT WINNERS (4×8): Yavuz Genç (Turkey), Dursun Çetin (Turkey), Hamza Nar (Turkey), Ufuk Aksak (Turkey).

SUPER JACKPOT (8) : 1-Vincenzo Riceputi (Italy), 2-Abdullah Ser (Turkey).

AFTER TOURNAMENT (27+5): 1/2 Fatih Bellici (Turkey) / Gavriel Menasherov (Israel).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Cengiz (Turkey), Kakhaber Natchkebia (Georgia), Mario Sequeira (Portugal).

—————————————————————

FMT – ISTAVDER 7th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 20-22, 2015; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (346): 1-Amir Eshraghi (Iran), 2-Cihangir Cetinel (Turkey), 3-Boris Mamporia (Georgia), 4-Salih Yener (Turkey), 5-Irfan Mizrakci (Turkey), 6-Aref Alipour (Iran), 7-Mustafa Altuntas (Turkey), 8-Recep Ali Beyaz (Turkey); 1C-Artur Muradian (Armenia), 2C-Murat Cengiz (Turkey); 1LC-Fatih Bellice (Turkey), 2LC-Deniz Çirpan (Turkey).

7th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Boris Mamporia (Georgia) & Sergey Demojan (Armenia), 2-Marcel Geist (Germany) & Rainer Witt (Germany).

SPEEDGAMMON (64): 1-Masayuki Mochizuki (Japan).

SPEEDGAMMON (64): 1-Yalkin Erk (Turkey).

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Team Sakura: Lemi Tu-men (Turkey) / Michihito Kageyama (Japan) / Yan Kit Chan (UK).

ONE POINT #1: 1- Deniz Kizilbora (Cyprus).
ONE POINT #2: 1- Vladimer Kharkhela (Georgia).

SUPER JACKPOT #1: (16): Ersin Narman (Turkey).
SUPER JACKPOT #2: (16): Burhan Yilmazer (Turkey).

MINI-JACKPOT #1: (16): Tunç Onan (Turkey).
MINI-JACKPOT #2: (16): Maya Peycheva (Bulgaria).
MINI-JACKPOT #3: (16): Murat Yavuz (Turkey).
MINI-JACKPOT #4: (16): Ali Kurt (Greece).
MINI-JACKPOT #5: (16): Murat Kapikiran (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Gokay Gulec (Turkey), Kadri Almac (Turkey), Yan Kit Chan (UK), Armin Hedayati (Iran), Aghaba Khalidov (Azerbaijan).

—————————————————————

2014

FMT – 8th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 11-14, 2014; Nicosia, North Cyprus

OPEN (74): 1-Mehmet Akis (Turkey), 2-Gökay Gülec (Turkey), 3-Erkan Varli (Turkey), 4-Ozan Gündogdu (Turkey), 5-Martin Birkhan (Germany), 6-Dursun Çetin (Turkey); 1LC-Jürgen Orlowski (Germany), 2LC-Bora Candan (Turkey), 3LC-Burhan Yilmazer (Turkey).

BEGINNERS (6): 1-Gülden Kaya (Turkey), 2-Neslihan Acar (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (32 teams): 1-Fevzi Aslıoglu (Turkey) & Abdullah Ser (Turkey), 2-Dursun Çetin (Turkey) & Kemal Erdem (Turkey), 3/4-Sabri Büyüksoy (Turkey) & Cüneyt Argun Genç (Turkey) / Alaattin Özaltun (Turkey) & Cemalettin Yüksel (Turkey).

ONE POINTER (64): 1-Fuat Erdag (Turkey), 2-Kadri Almaç (Turkey).

JACKPOT WINNERS (4×8): Kemal Erdem (Turkey), Serdar Özkaya (Turkey), Ali Reza Sarabi (Iran), Erkan Varlı (Turkey).

FM GAMMON (8): 1-Umut Sari (Turkey).

AFTER TOURNAMENT(12): 1-Burak Gören (Turkey), 2-Fuat Erdag (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Josefin Bichler (Germany), Oya Günes (Turkey), Ugur Taskan (Turkey).

—————————————————————

TBGT – 4th ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.8-9, 2014 Ankara,

OPEN (100): 1-Hakan KAHYAOĞLU 2- Gamze DEMİRKOL 3-Fuat ERDAĞ 4-ncü: Volkan AKTAŞ (Ankara) 1LC-Hamza Nar, 2LC-Serdar Güray

DOUBLES (32):1-Özer Turacı-Adem Nar 2- Ebru Sarı-Umut Sarı

ONE POINT#1 (64): Bilgehan GİRAY
ONE POINT#2 (64): Ayhan KARAMAHMUT (Ankara)

—————————————————————

TBGT – 18th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 27-28, 2014; Istanbul, Turkey

MASTERS (150): 1-Hilmi Göçhan, 2-Lemi Tu-men, 3-Fuat Erdag, 4-Aykut Uzel; 1LC-Murat Yavuz, 2LC-Veysel Kalfa.

DOUBLES (64 teams): 1-Veysel Kalfa & Irfan Mizrakçi, 2-Kadri Almaç & Bilgehan Giray.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Cihangir Çetinel.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Mustafa Babal.
SUPER JACKPOT #3 (16): 1-Aykut Uzel.

ONE-POINT TOURNAMENT (64): 1-Hakan Tosun.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Gunduz Günes, Erkan Varli.

—————————————————————

FMT – 7th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 1-4, 2014; Nicosia, North Cyprus

OPEN (77): 1-Jürgen Orlowski (Germany), 2-Soinguli Amirov (Georgia), 3-Steen Grønbech (Denmark), 4-Avetis Rostomyan (Armenia), 5-Boris Mampoziya (Russia), 6/8-Tobias Hellwag (Germany) / Michihito Kageyama (Japan) / Vicenzo Riceputi (Italy); 1LC-Maya Peycheva (Bulgaria), 2LC-Rosen Peychev (Bulgaria), 3LC-Umut Sari (Turkey).

DOUBLES CONSULTATION (37 teams+27rebuys): 1-Hamza Nar (Turkey) & Self, 2-Cüneyt Argun Genç (Turkey) & Umut Sari (Turkey), 3/4-Tobias Hellwag (Germany) & Matt Cohn-Geier (USA) / Maya Peycheva (Bulgaria) & Rosen Peychev (Bulgaria).

SUPERJACKPOT (16): 1-Zafer Tas (Turkey), 2-Hamza Nar (Turkey).

ONE POINT #1 (64): 1-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 2-Murat Uzun (Turkey).
ONE POINT #2 (64): 1-Fuat Erdag (Turkey), 2-Nedim Yardimci (Turkey).

JACKPOT WINNERS (5×8): Hilmi Göçhan (Turkey), Alaattin Özaltun (Turkey), Serdar Özkaya (Turkey), Talat Papatya (Turkey), Aykut Uzel (Turkey).

FM GAMMON (8): 1-Umut Sari (Turkey).

AFTER TOURNAMENT(10): 1-Handan Erdag (Turkey), 2-Burak Gören (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Matt Cohn-Geier (USA), Gündüz Günes (Turkey), Tobias Hellwag (Germany).

—————————————————————

FMT – ISTAVDER 6TH ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT
February 21-23, 2014; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (270): 1-Burhan Yilmazer (Turkey), 2-Murat Cengiz (Turkey), 3-Fuat Erdag (Turkey), 4-Mustafa Babal (Turkey), 5-Mustafa Altuntas (Turkey), 6-Aykut Uzel (Turkey), 7-Ibrahim Karaca (Turkey), 8-Hamza Nar (Turkey); 1C-Shahab Ghodsi (Iran/Norway), 2C-Ilker Gochan (Turkey), 3C/4C-Kamil Zafer Akbiyik (Turkey) / Ahmet Kamil Baykalogullari (Turkey).

6th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Roman Guehetadze (Georgia) & Gocha Tchockhoneli (Georgia), 2-Mustafa Altuntas (Turkey) & Ibrahim Karaca (Turkey).
6th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #2 (64): 1-Metin Cubuk (Turkey) & Kamil Karaali (Turkey), 2-Selahattin Hacioglu (Turkey) & Salih Yener (Turkey).

SPEEDGAMMON (64): 1-Hakan Kahyaoglu (Turkey).

TEAM CHALLENGE (16 Teams): 1-Team Tigers: Cuneyt Argun Genc (Turkey) / Rod Covlin (USA) / Umit Tanoglu (Turkey).

ONE POINT #1: 1-Canan Kirikkaya (Turkey).
ONE POINT #2: 1- Kemal Aksu (Turkey).

SUPER JACKPOT #1: (16): Dursun Çetin (Turkey).
SUPER JACKPOT #2: (16): Abdullah Ser (Turkey).
SUPER JACKPOT #3: (16): Ufuk Aksak (Turkey).
SUPER JACKPOT #4: (16): Mustafa Babal (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Can Biyiklioglu (Germany), Sean Williams (England), Sevgi Basaran (Turkey), Erkan Varli (Turkey), Nodar Gagua (Georgia/Russia).

SPONSOR AWARDS: WOW Istanbul Hotel & Convention Center, Kentplus Kadikoy, Misli.com, Pasha Backgammon, Mys My Company, FMgammon.

—————————————————————

2013

EBGT VII - 6th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 12-15, 2013; Lefkosa, North Cyprus

ELITE (75): 1-Maya Peycheva (Bulgaria), 2-Zafer Tas (Turkey), 3-Caner Kalafatoglu (Turkey), 4-Masayuki Mochizuki (Japan), 5-Giannis Pasialis (Greece).

LEISURE GROUP (29): 1-Kemal Akdamar (Turkey), 2-Cemal Öztemiz (Turkey), 3-Cengiz Dindar (Cyprus), 4-Ugur Taskan (Turkey).

DOUBLES (32 teams): 1-Alaattin Özaltun (Turkey) & Zafer Tas (Turkey), 2-Ilker Göçhan (Turkey) & Mehmet Kutlu Küçükyörük (Turkey).

SUPER-JACKPOT (8): 1-Metin Çubuk (Turkey), 2-Dursun Çetin (Turkey).

DMP-CHALLENGE (64): 1-Funda Kapikiran (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Kapikiran (Turkey), Alireza Sarabi (Iran), Line Van Damme (Belgium).

—————————————————————

TBGT – 3rd ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.9-10, 2013 Ankara,

OPEN (76) : 1.Bülent Karabulut, 2.Aykut Uzel, 3.Mustafa Güneralp
4.Kağan Karakaya.

DOUBLES (32) 1.Çınar Vurur-Onur Vurur, 2.Serhat Keskin-Kağan Karakaya.

SPEED GAMMON (62): 1.Yiğit Göçhan, 2.Ahmet Ercan,

ONE POINT #1 (64): Sedat Bıçakçı

ONE POINT #2 (64):Turan Kaya

SUPER JACKPOT (8):Kemal Akdamar

—————————————————————

TBGT - 17th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 14-15, 2013; Istanbul, Turkey

OPEN (121): 1-Ali Çetin Belene, 2-Aykut Uzel, 3-Gürkan Derin, 4-Aslan Volkan Aktas; 1st Last Chance: 1-Zafer Tas, 2-Kamil Karaali; 2nd Last Chance: 1-Marsel Eskinazi, 2-Handan Erdag.

DOUBLES (64 teams): 1-Ahmet Dönmez & Cem Özes, 2-Hakan Kahyaoglu & Onur Vurur.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Ufuk Aksak, 2-Talat Papatya.
SUPER JACKPOT #2 (8): 1-Alaattin Özaltun.
SUPER JACKPOT #3 (8): 1-Cemalettin Yüksel.

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ibrahim Karaca.
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Mustafa Gültekin Türkmen.

FMGAMMON BOARD #1 (8): 1-Hasip Güven.
FMGAMMON BOARD #2 (8): 1-Ercan Güleç.

—————————————————————

EBGT – GRAND FINALE 2012 & EUROPEAN PRO CHAMPIONSHIP 2013
April 24-28, 2013; Lefkosa, Northern Cyprus

MASTERS (67): 1-Masayuki Mochizuki (Japan), 2-Cüneyt Argun Genç (Turkey), 3-Athanasios Katsios (Greece), 4-Ricardo Malas (Lebanon/Spain), 5-Kemal Erdem (Turkey).

ADVANCED (28): 1-Laura Soagher (Romania), 2-Kagan Karakaya (Turkey), 3-Ahmet Nar (Turkey), 4-Gavriel Menasherov (Israel).

DOUBLES (32 teams): 1-Hisar Uyar (Turkey) & Erhan Yenisen (Turkey), 2-Masayuki Mochizuki (Japan) & Self.

ONE-POINTER (64): 1-Ercan Güleç (Turkey), 2-Metin Erikler (Turkey).

EBGT GRAND FINALE 2012 (16): 1-Sabri Büyüksoy (Turkey), 2-Çaglar Erdogan (Turkey).

SPECIAL AWARDS: Yasar Adato (Turkey), Marcel Büker (Germany), Fuat Erdag (Turkey).

GENTLEMAN’S TROPHY: Fatih Sengül (Turkey).

—————————————————————

EBGT VII – 5th ISTAVDER ANNIVERSARY TOURNAMENT
February 22-24, 2013; Istanbul, Turkey

MASTERS (134): 1-Parviz Rokh (Iran), 2-Erhan Yenisen (Turkey), 3-Murat Yavuz, 4-Alireza Sarabi (Iran), 5-Ömer Mert Gülaçti, 6-Cemalettin Yüksel.

DOUBLES (40 teams): 1-Davood & Saeed Vagheli (Iran), 2-Yigit Göçhan & Mehmet Kutlu Küçükyörük.

ONE-POINTER #1 (64): 1-Ibrahim Karaca.
ONE-POINTER #2 (64): 1-Marcel Buker (Germany).

SASSANGAMMON (64): 1-Chiva Tafazzoli (Iran).

UNIVERSITY GAMMON (8): 1-Ahmet Kamil Baykalogullari.

SPEED GAMMON (64): 1-Lemi Tu-men, 2-Cüneyt Argun Genç.

FM GAMMON #1 (64): 1-Khachik Melikyan (Armenia).
FM GAMMON #2 (64): 1-Yasar Gözel.

SUPERJACKPOT #1 (16): 1-Hamza Nar.
SUPERJACKPOT #2 (16): 1-Ozan Gündogdu.

MINI JACKPOT #1 (16): 1-Caner Kalafatoglu.
MINI JACKPOT #2 (16): 1-Mustafa Gültekin Türkmen.
MINI JACKPOT #3 (16): 1-Alaattin Özaltun.
MINI JACKPOT #4 (16): 1-Sedat Biçakci.
MINI JACKPOT #5 (16): 1-Arsan Volkan Aktas.

CLUBS TEAM TOURNAMENT (32 teams): 1-Hilmi Göçhan, Hamza Nar & Nedim Yardimci, 2-Metin Erikler, Nuray Özgün, & Dogan Sunar.

SPECIAL AWARDS: Yalkin Erk, Gökay Güleç, Özlem Kaya, Ricardo Malas (Lebanon/Spain), Ahmet Nar.

—————————————————————

2012

Betfair/EBGT – 5th CYPRUS BACKGAMMON OPEN
December 6-9, 2012; Nicosia, North Cyprus

MASTERS (74): 1-Erhan Yenisen (Turkey), 2-Gazi Çelen (Turkey), 3/4-Martin Birkhan (Germany) / Kemal Erdem (Turkey); 1LC-Ricardo Malas (Spain).

INTERMEDIATE (39): 1-Gamze Demirkol (Turkey), 2-Kagan Karakaya (Turkey), 3/4-Cengiz Dindar (North Cyprus) / Adnan Kuzu (Turkey); 1LC-Serdar Guray (Turkey).

BEGINNERS (5): 1-Oyku Sari (Turkey), 2-Funda Kapikirian (Turkey).

DOUBLES (37 teams): 1-Alaatin Ozaltun (Turkey) & Self, 2-Jean-Noel Duval (France) & Mario Sequeira (Portugal), 3//4-Tobias Hellwag (Germany) & Jan Jacobowitz (Germany) / Akiko Yazawa (Japan) & Self.

SUPER-JACKPOT (16): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Masayuki Mochizuki (Japan).

DMP-CHALLENGE (64): 1-Kamil Karaali (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Claus Elken (Denmark), Akiko Yazawa (Japan).

—————————————————————

2nd ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.12-13, 2012 Ankara,

OPEN (83) : 1-Gazi Çelen, 2-İlker Bacaksız  3-Onur Vurur  4-Ali Çetin Belene , 1LC-Fikret Poyraz
DOUBLES (32) : 1-Onur Vurur/Hakan Kahyaoğlu), 2-Oğuz User/Gazi Çelen
ONE POINT #1 (64) : Cihantaç Eroğlu (Ankara)
ONE POINT #2 (64) : Amaç Volkan Er (Ankara)
SPECIAL PLAYER AWARD : Fuat Erdağ

—————————————————————

Betfair/EBGT – 16th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 14-16, 2012; Istanbul, Turkey

MASTERS (66): 1-Çaglar Erdogan (Turkey), 2-Jan Jacobowitz (Germany), 3/4-Dursun Çetin / Erhan Yenisen; 1LC-Cemalettin Yüksel.

ADVANCED (48+16 rebuys): 1-Serdar Güray, 2-Hakan Ertekin, 3/4-Volkan Er / Özlem Kargi; 1C-Mustafa Güneralp, 2C-Hamza Nar.

SUPER JACKPOT #1 (16): 1-Yasar Gözel, 2-Ahmet Malkoçoglu.
SUPER JACKPOT #2 (16): 1-Kamil Karaali, 2-Fikret Poyraz.

DOUBLES TOURNAMENT (35 teams): 1-Özlem Gamze & Nuri Kaya, 2-Aytekin Güler & Serdar Özkaya.

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ercan Akkaya.
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Özlem Gamze.

SPEEDGAMMON (64): Chiva Tafazzoli (Iran/Germany).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Martin Birkhahn (Germany), Metin Çubuk.

—————————————————————

Betfair/EBGT – EUROPEAN PRO BACKGAMMON CHAMPIONSHIPS
April 25-29, 2012; Lefkosa, Cyprus

EUROPEAN DOUBLES (16 teams): 1-Matvey “Falafel” Natanzon (Israel) & Talat Papatya (Turkey), 2-Martin Birkhan (Germany) & Konrad Fröschl (Austria/Sweden).

MASTERS (48): 1-Sabri Büyüksoy (Turkey), 2-Tobias Hellwag (Germany), 3/4-Çaglar Erdogan (Turkey) / Philippe Vouhé (France); 1LC-Jan Jacobowitz (Germany).

ADVANCED (36): 1-Özlem Kargi (Turkey), 2-Can Iskender (Turkey), 3/4-Nektarios Sarafidis (Greece) / Laura Soagher (Cyprus); 1LC-Onur Vurur (Turkey).

BEGINNERS (5): 1-Özkan Kaya (Turkey).

SUPER JACKPOT (8): 1-Vincenzo Riceputi (Italy), 2-Jon Kristian Røyset (Norway).

GERMAN MASTERS QUALIFIER (8): 1-Konstantinos Mitrelis (Greece).

DMP CHALLENGE (64): 1/2-Kemal Erdem (Turkey) / Kemal Erdem (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Yasar Gözel (Turkey), Engin Öngel (England)

—————————————————————

Betfair/EBGT – 4th ISTAVDER BACKGAMMON ANNIVERSARY TOURNAMENT
February 24-26, 2012; Istanbul, Turkey

MASTERS (62): 1-Hisar Uyar, 2-Ilhan Koç, 3/4-Fuat Erdag / Gökay Güleç; 1LC-Bülent Karabulut, 2LC-Philippe Vouhé (France).

ADVANCED (35): 1-Can Iskender, 2-Metin Erikler, 3/4-Mat Caplow (USA/Turkey) / Onur Vurur.

DOUBLES (28+2): 1-Fikret Poyraz & Self, 2-Martin Birkhan (Germany) & Konrad Fröschl (Austria/Sweden).

ONE-POINTER #1 (64): 1-Yalkin Erk.
ONE-POINTER #1 (64): 1-Konrad Fröschl (Austria/Sweden).

GREEK/TURKISH FRIENDSHIP TEAM TOURNAMENT (2): 1-Dimitrios Manganas & Konstantinos Mitrelis (Greece), 2-Fuat Erdag & Hilmi Göçhan.

—————————————————————

2011

Play65/EBGT – 4th CYPRUS BACKGAMMON OPEN & EBGT GRAND FINALE
December 1-7, 2011; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (64): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Aykut Üzel (Turkey), 3/4-Vincenzo Riceputi (Italy) / Dimitrios Manganas (Greece); 1LC-Zafer Tas (Turkey), 2LC-Talat Papatya (Turkey).

INTERMEDIATE (34): 1-Volkan Er (Turkey), 2-Özge Apak (Turkey), 3/4-Metin Erikler (Turkey) / Cem Özdes (Turkey); 1LC-Cengiz Dindar (Turkey), 2LC-Neçati Doganaslan (Turkey).

BEGINNERS (8): 1-Nuray Özgün (Turkey), 2-Pooya Haghani (Iran).

DOUBLES CONSULTING (29+3 teams): 1-Ufuk Aksak & Erhan Yenisen (Turkey), 2-Konrad Fröschl (Austria/Sweden) & Tobias Hellwag (Germany), 3/4-Naoya Kihara & Akiko Yazawa (Japan) / Timur Azizov & Sergey Erokhin (Russia).

SUPER-JACKPOT (11): 1-Akiko Abe Yazawa (Japan), 2-Peter Blachian (Germany).

DMP-CHALLENGE #1 (64): 1-Hisar Uyar (Turkey).
DMP-CHALLENGE #2 (64): 1-Hiroshi Nishiyama (Japan).

FAIR PLAY AWARD: Konstantinos Mitrelis (Greece).
SPECIAL PLAYER AWARDS: Michihito Kageyama (Japan), Pooya Haghani (Iran).
YOUNGEST PLAYER AWARD: Aykut Uzel (Turkey).
SPONSOR AWARDS: Pasha Platinum Casino, Play65.

Play65/EBGT GRAND FINALE (24): 1-Mario Sequeira (Portugal), 2-Jürgen Orlowski (Germany), 3-Konstantinos Mitrelis (Greece).

—————————————————————

1st ANKARA BACKGAMMON OPEN
Nov.12-13, 2011 Ankara,

MASTERS (82) 1-Fuat Erdağ 2-Can İskender 3-Murat Kapıkıran 4-Murat Akcan 1C-Ulvi Cangazi 2C-Oğuz User

DOUBLES TOURNAMENT (32 teams): 1-Murat Kapıkıran &Necati Doğanaslan  2-Dursun Çetin &Ali Şerif Rende

ONE POINT TOURNAMENT  #1# (64): 1-İlker Göçhan

ONE POINT TOURNAMENT #2#(64) 1- Mert Özvataf

—————————————————————

Play65/EBGT – 15th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 10-11, 2011; Istanbul, Turkey

MASTERS (73): 1-Ali Çetin Belene (Turkey), 2-Oguz Üser, 3-Hamza Nar, 4-Dogan Sunar; 1C-Konrad Fröschl (Sweden), 2C-Irfan Mizrakci, 3C-Bülent Bahar, 4C-Ibrahim Karaca.

SUPER JACKPOT (64): 1-Alaattin Özaltun, 2-Baris Ozler.

DOUBLES TOURNAMENT #1 (16 teams): 1-Hilmi Göçhan & Ilker Göçhan, 2-Caglar Erdogan & Hisar Uyar.
DOUBLES TOURNAMENT #2 (16 teams): 1-Yalkin Erk & Murat Kapikiran, 2-Ali Çetin Belene & Fuat Erdag.

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Veysel Kalfa.
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Konrad Fröschl (Sweden).

JACKPOT #1 (16): 1-Umut Sari, 2-Sabri Büyüksöy.
JACKPOT #2 (16): 1-Yalkin Erk, 2-Ufuk Aksak.
JACKPOT #3 (16): 1-Ufuk Aksak, 2-Cihangir Çetinel.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Arzu Akincioglu, Handan Erdag, Helmut Gerdenits (Austria), Rudolf Prohaska (Austria).

—————————————————————

Play65/EBGT – EUROPEAN PRO BACKGAMMON CHAMPIONSHIPS & EUROPEAN DOUBLES
April 27-May 1, 2011; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (54+10 rebuys): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Michihito Kageyama (Japan), 3/4-Bülent Bahar (Turkey) / Simon Pankvelashvili (Georgia); 1C-Arild Idsøe (Norway), 2C-Ahmet Ercan (Turkey), 3C/4C-Omari Dvali (Georgia) / Mario Sequeira (Portugal); 1LC-Stepan Nuniyants (USA).

ADVANCED (24+4 rebuys): 1-Ismail Yildiz (Turkey), 2-Alexander Penelov (Bulgaria); 1C-Alattin Özaltin (Turkey), 2C-Nectarios Sarafidis (Greece); 1LC-Fevzi Aslioglu (Turkey).

DOUBLES CHAMPIONSHIP (16 teams): 1-Hilmi Göchan (Turkey) & Oguz User (Turkey), 2-Burak Gören (Turkey) & Matvey “Falafel” Natanzon (Israel), 3/4-Iancho Hristov (Bulgaria) & Bozhidar Stoyanov (Bulgaria) / Talat Papatya (Turkey) & Erman Sari (Turkey).

SUPER JACKPOT (8): 1-Frank Simon (Germany), 2-Vincenzo Riceputi (Italy).

1-POINT TOURNAMENT (64): 1-Aziz Yilmaz (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Ilker Göçhan (Turkey), Iancho Hristov (Bulgaria), Naoya Kihara (Japan).

—————————————————————

Play65/EBGT – 3rd ISTAVDER ANNIVERSARY / WBA BACKGAMMON CHAMPIONSHIP
February 25-27, 2011; Istanbul, Turkey

MASTERS (82): 1-Talat Papatya, 2-Gökay Güleç, 3/4-Bülent Bahar / Bozhidar Stoyonov (Bulgaria); 1C-Oguz User, 2C-Omar Dvali (Georgia); 1LC-Kakhaber Natchkebia (Georgia).

ADVANCED (48): 1-Mert Bulgan, 2-Metin Erikler, 3/4-Yavuz Genç / Seyfi Uslubas; 1C-Altay Akmaz, 2C-Murat Imamoglu; 1LC-Murat Nalbantoglu.

DOUBLES CONSULTING (40 teams): 1-Burak Gören & Matvey “Falafel” Natanzon (Israel), 2-Ufuk Aksak & Ali Alçelik, 3/4-Jürgen Orlowski (Germany) & Frank Simon (Germany) / Tolga Akbaytug & Mustafa Altuntas.

SUPER JACKPOT (16): 1-Sabri Büyüksoy, 2-Tolga Akbaytug.

1-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Chiva Tafazzoli (Iran/Germany).
1-POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Aziz Yilmaz.
1-POINT TOURNAMENT #3 (64): 1-Murat Kapikiran.

SPECIAL PLAYER AWARDS: Matvey “Falafel” Natanzon (Israel), Jürgen Orlowski (Germany), Anna Mielech (Poland), Kakhaber Natchkebia (Georgia).

—————————————————————

2010

EBGT: 3rd CYPRUS BACKGAMMON OPEN / EBGT GRAND FINALE
December 2-7, 2010; Nicosia, Cyprus

CONSULTING DOUBLES (26 teams + 6 rebuys): 1-Sasan Taherzadeh (Iran/USA) & Self, 2-Masayuki Mochizuki (Japan) & Walter Meuwis (Belgium), 3/4-Michihito Kageyama (Japan) & Anna Mielech (Poland) / Peter Valeur Bosse (Denmark) & Michael Hansen (Denmark).

MASTERS (44): 1-Haluk Oral (Turkey), 2-Oguz User (Turkey), 3/4-Masayuki Mochizuki (Japan) / Paul Zoghbi (Lebanon); 1C-Sabri Büyüksoy (Turkey), 2C-Zafer Tas (Turkey), 3C/4C-Stepan Nuniyants (USA) / Ali Serif Rende (Turkey); 1LC-Konstantin Mitrelis (Greece).

INTERMEDIATE (37): 1-Walter Meuwis (Belgium), 2-Ahmet Ercan (Turkey), 3/4-Mehmet Hulusi (Turkey) / Nuri Kaya (Turkey); 1C-Sedat Bicekci (Turkey), 2C-Tabet Tabet (Lebanon); 1LC-Damjan Plesec (Slovenia).

BEGINNERS (10): 1-Ismael Yildiz (Turkey), 2-Enrico Agostini ( Austria).

1-POINT TOURNAMENT (64): 1-Sedat Bicekci (Turkey), 2-Umut Sari (Turkey).

FM-GAMMON BOARD CHALLENGE (16): 1-Chiva Tafazzoli (Iran/Germany), 2-Sasan Taherzadeh (Iran/USA).

SPECIAL PLAYER AWARD #1 (Bad Beat, Fair-Play, Gentleman): Peter Valeur Bosse (Denmark).
SPECIAL PLAYER AWARD #2 (Encouragement): Tabet Tabet (Lebanon).

WBA MEMBERSHIP OF HONOR: Management of Golden Tulip / Pacha Casino, Lefkosa.

EUROPEAN BACKGAMMON TOUR GRAND FINALE (16): 1-Stepan Nuniyants (USA), 2-Dmitri Harutyunyan (Armenia).

—————————————————————

14th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
Oct, 23-24, 2010 Istanbul,

OPEN: (104+24): 1-Özkan Akbulut, 2-Barbaros Akyar, 3/4-Abdullah Ser / Cüneyt Argun Genc; 1C-Ali Çetin Belene, 2C-Gazi Çelen; 1LC-Cem Duran

Super-jackpot (16):Erhan Yenişen

One Poınt Tournament #1# (64) : Özkan Akbulut
One Poınt Tournament #2# (64) : Hüseyin Akduman

Doubles Tournament # (8 teams): 1- Gulden Kaya/ Handan Erdag 2-Sabri Büyüksoy

—————————————————————

13th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
June, 17-18, 2010 Istanbul,

OPEN(83) 1-Cemalettin Yüksel, 2-Zafer Taş, 3-Sasan Soltani, 4-Vahe İsaoğlu, 1C-Hakkı Yılmaz, 2C-Hamza Nar,  1LC-Bülent Işıldar 2LC-Kutlu Kaya

—————————————————————

12th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
May, 16-17, 2010 Istanbul,

OPEN (63+1): 1-Zafer TAŞ 2-Sabri BÜYÜKSOY 3/4-Hilmi GÖÇHAN/ Ömer Mert GÜLAÇTI 1C-Nihat SORGUVEN 2C-Ali Çetin BELENE 1LC-Ahmet NAR

BEGINNERS (14+2): 1-Metin ERİKLER  2-Süleyman MERMERLİ3/4-Mürsel Ay / Doğan SUNAR 1C-Gülden KAYA 2C-Mert GÖÇHAN 1LC-Beyazıt TUR

JACKPOT (16) #1#: 1-A. Serif Rende,

JACKPOT (16) #2#: 1-Erhan YENİŞEN

JACKPOT(16) #3# : Abdullah ŞER

FMGAMMON TOURNAMENT 3 Points (64) #1#: Umut SARI

FMGAMMON TOURNAMENT 3 Points (64) #2# : Altan AKMAZ

ONE-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ali Şerif RENDE

ONE-POINT TOURNAMENT #2 (64): Yalkın ERK

—————————————————————

EBGT: 2nd CYPRUS BACKGAMMON OPEN
May 6-9, 2010; Nicosia, Cyprus

MASTERS (40): 1-Eli Roymi (Israel), 2-Fuat Erdag (Turkey), 3/4-Dragomir Nicolae-Cristinel (Romania) / Erhan Yenisen (Turkey); 1C-Jürgen Orlowski (Germany), 2C-Matvey “Falafel” Natanzon (Israel); 1LC-Frank Simon (Germany).

INTERMEDIATE (21): 1-Arzu Akincioglu (Turkey), 2-Yavuz Genc (Turkey), 3/4-Ahmet Nar (Turkey) / Seyfi Uslubas (Turkey); 1C-Walter Meuwis (Belgium), 2C-Osman Girgin (Turkey); 1LC-Umut Sari (Turkey).

BEGINNERS (10): 1-Handan Erdag (Turkey), 2-Kamil Karaal (Turkey), 3-Özlem Gamze-Demirkol (Turkey).

SUPER-JACKPOT (8): 1-Tassilo Rzymann (Austria).

PRESIDENT’S TOURNAMENT (64): 1-Caglar Erdogan (Turkey), 2-Yalkin Erk (Turkey).

DOUBLES PRO/AM #1 (16 teams): 1-Matvey “Falafel” Natanzon (Israel) & Sabri Büyüksoy (Turkey).
DOUBLES PRO/AM #2 (8 teams): 1-Volker Sonnabend (Germany) & Hisar Uyar (Turkey).

LONG-DISTANCE AWARD: Matt Cohn-Geier (USA).

NICEST LOSER AWARD: Halvor Losnedahl (Norway).

WBA SPECIAL AWARDS: Mustafa Altuntas (Turkey), Hilmi Göçhan (Turkey), Peter Wiklund (bwin), Kutlu Kaya (Turkey), Fuat Erdag (Turkey).

—————————————————————

ISTAVDER 2ND ANNIVERSARY BACKGAMMON CHAMPIONSHIP
February 26-28, 2010; Istanbul, Turkey

MASTERS (64): 1-Jürgen Orlowski (Germany), 2-Dursun Çetin (Turkey), 3/4-Necati Doganaslan (Turkey) / Murat Nalbantoglu (Turkey); 1C-Chiva Tafazzoli (Iran/Germany), 2C-Osmin Girgin (Turkey); 1LC-Erhan Yenisen (Turkey).

INTERMEDIATE (54): 1-Ilhan Koç (Turkey), 2-Çaglar Erdogan (Turkey), 3/4-Umut Sari (Turkey) / Refik Vural (Turkey); 1C-Gazi Çelen (Turkey), 2C-Ulvi Cangazi (Turkey); 1LC-Hisar Uyar (Turkey).

BEGINNERS (25): 1-Serkan Yilmaz (Turkey), 2-Nizamettin Çirpici (Turkey), 3/4-Mürsel Ay (Turkey) / Gamze Demirkol (Turkey); 1C-Anil Ünlen (Turkey), 2C-Hülya Okta (Turkey); 1LC-Nurten Karaca (Turkey).

DOUBLES CHAMPIONSHIP (33 teams): 1-Murat Ates (Turkey) & Nedim Yardimci (Turkey), 2-Mustafa Altuntas (Turkey) & Sabri Büyüksoy (Turkey).

SUPER JACKPOT (16): 1-A. Serif Rende (Turkey).

ONE-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Hasan Yargan (Turkey).
ONE-POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Dursun Çetin (Turkey).
ONE-POINT TOURNAMENT #3 (64): 1-Ramazan Özkul (Turkey).

FALAFEL’S PROFICIENCY COMPETITION: 1/2-Feza Diyarbekir (Turkey) / Mehmet Sirkeci (Turkey).

—————————————————————

11th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
january 9-10, 2010 Istanbul,

OPEN (128): 1-Mahmut Köse, 2-Mustafa Altuntaş, ¾ Erkan Demirtaş/Ömer Garip.1C-Murat Işın, 2C-M.Hulusi Tümer 1LC-Cemalettin Yüksel, 2LC-Mehmet Sirkeci.

DOUBLES CONSULTING(32) 1-İlhan Koç&Tolga Akbaytuğ 2-Handan Erdağ&Gülden Kaya

—————————————————————

2009

EBGT – 1st CYPRUS BACKGAMMON OPEN
November 26-29, 2009; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (39): 1-Fuat Erdag (Turkey), 2-Jürgen Orlowski (Germany), 3-Shahab Ghodsi (Iran/Norway) / Mario Sequeira (Portugal); 1C-Sven Rümcker (Germany), 2C-Hilmi Göchan (Turkey); 1LC-Simonetta Barone-Herrera (England).

INTERMEDIATE (25): 1-Peter Michael Valeur Bosse (Denmark), 2-Dimitris Dimitriadis (Greece), 3/4-Murat Kapikiran (Turkey) / Hulusi Tümer (Turkey); 1C-Marios Kiryakou (Cyprus), 2C-Hakki Yilmaz (Turkey); 1LC-Arzu Akincioglu (Turkey).

BEGINNERS (20): 1-Nurhan Gidutyan (Turkey), 2-Umut Sari (Turkey), 3/4-Özlem Gamze (Turkey) / Ugur Taskan (Turkey); 1C-Hisar Uyar (Turkey), 2C-Seyfi Uslubas (Turkey); 1LC-Amir Afsai (Israel).

PRO/AM DOUBLES (16 teams): 1-Oguz User (Turkey) & Ali Vahabi (Iran).

PRESIDENT’S TOURNAMENT #1 (64): 1-Cemalettin Yüksel (Turkey).
PRESIDENT’S TOURNAMENT #2 (64): 1-Hilmi Göchan (Turkey).

SASSANGAMMON FREEROLL (84): 1-Haluk Oral (Turkey).

LONG DISTANCE AWARD: Michihito Kageyama (Japan).

WBA* MEMBER OF HONOR: Steen Grönbech (Denmark) for his work on the World Backgammon Tour (WBGT).
WBA* MEMBER OF HONOR: Fuat Erdag (Turkey) for his work on the Istavder Club.

*World Backgammon Association

—————————————————————

10th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
October 11-12, 2009 Istanbul,

OPEN (106): 1-Erhan Yenişen, 2-Hakkı Yılmaz, ¾ Barbaros Akyar/Sedat Bıçakçı 1C-Ufuk Aksak, 2C-Tolga Akbaytuğ 1LC-Hilmi Göçhan, 2LC-Ahmet Nar.

SASSANGAMMON (64) 1-Zafer Karadağ 2-Hakan Tanışık

SUPER JACKPOT#1 (16) Hasan Yargan  SUPER JACKPOT#2 (16) Seyfi Uslubaş

ONE POINT #1 (64) Hasan Yargan  ONE POINT #2 (64) Mustafa Türkmen.

—————————————————————

9th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
August, 2009 Istanbul,

OPEN (83): 1-Hakkı Yılmaz, 2-Murat Akcan, ¾ Mustafa Altuntaş/Levent Şirin 1C-Talat Papatya, 2C-Necati Doğanaslan.

—————————————————————

8th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
July, 2009 Istanbul,

OPEN (80): 1-Mehmet Yağmurca, 2-Talat Papatya, 3/4 A.Kamil Baykaloğulları/Yavuz Genç 1C-Neşat Bertan, 2C-Ali Şerif Rende,

DOUBLES CONSULTING(32) 1-Erhan Yenişen&Bülent Özer 2-Albert Gabay&Doğan Sunar.

—————————————————————

7th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
April 2009 Istanbul,

OPEN (64): 1-Erkan Demirtaş, 2-Haluk Oral, 3 1C-Cem Duran,

—————————————————————

ISTAVDER 1st ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENTS
February 28-March 1, 2009; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (72): 1-Cem Duran, 2-Hakan Ertekin, 3/4-Gürkan Derin / Kemal Erdem.

WBA-TURKIYE ISTAVDER 1st DOUBLES CHAMPIONSHIP (27 teams): 1-Ali Serif Rende & Nihat Sorguven, 2-Mehmet Karabiber & Selahattin Mermertas, 3/4-Yalkin Erk & Süleyman Sahin / Erkan Demirtas & Handan Erdag.

1st ErBenGL CHAMPIONSHIP (64): 1-Sedat Bicakçi, 2-Haluk Oral, 3/4-Ulvi Cangazi / Omer Gökay Sahin.

ONE-POINT #1 (64): 1-Haluk Oral, 2-Süleyman Sahin.
ONE-POINT #2 (64): 1-Erdem Hunu, 2-Metin Erikler.
ONE-POINT #3 (64): 1-Arzu Akincioglu, 2-Ahmet Nar.

ARTGAMMON JACKPOT (16): 1-Hilmi Göçhan, 2-A. Kamil Baykalogullari.

KINGGAMMON JACKPOT #1 (16): 1-Oguz User.
KINGGAMMON JACKPOT #2 (8): 1-Kemal Erdem.
KINGGAMMON JACKPOT #3 (8): 1-Kemal Erdem.
KINGGAMMON JACKPOT #4 (8): 1-Ali Serif Rende.

869 TAVLA JACKPOT (8): 1-Necati Doganaslan.

MINI JACKPOT (8): 1-Hasan Yargan.
MINI JACKPOT (8): 1-Tolga Akbaytug.

—————————————————————

2008

6th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
December 2008 Istanbul,

OPEN (64): 1-M.Hulusi Tümer, 2-Mahmut Eren, 3/4 Barbaros Akyar/Feza Diyarbekir 1C-Bülent Özer, 2C-Ercan Özçelik, 1LC) Erhan Yenişen

—————————————————————

5th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 2008 Istanbul,

OPEN (99)  1)Erhan Doğrusöz  2) Haluk Oral

—————————————————————

4th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
June 2008 Istanbul,

OPEN(75)1-Bülent Bahar 2-Cömert Cenkeri

—————————————————————

3rd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
May 2008 Istanbul,

OPEN (41): 1-M.Hulusi Tümer, 2-Engin Gürses, 3/4 A.Kamil Baykaloğulları/Mümtaz Türk 1C-Tuhan Topkaç, 2C-Erkan Demirtaş.

—————————————————————

2nd ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
April 2008 Istanbul,

OPEN (48): 1-Erhan Yenişen, 2-Erhan Doğrusöz, 3/4 Tolga Akbaytuğ/ Günay Zorlu 1C-Cem Duran, 2C-Güven Gazi Çelen.

—————————————————————

1st ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
Feb. 2008 Istanbul,

OPEN (51): 1-Ali Çetin Belene, 2-Murat Hatipoğlu, 3/4 Nuri Kaya, -Zeki Ozgül 1C-Engin Gürses, 2C-Nedim Yardımcı.