2020 TBGT BİLGİLENDİRME | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

2020 TBGT BİLGİLENDİRME

2020 TBGT BİLGİLENDİRME
Değerli Oyuncularımız,
Bildiğiniz gibi 2019 TBGT turunda yepyeni bir sistem olan 10′luk Swiss Sistemi uygulamaya başladık.
Bu sisteme geçmemizin sebepleri ;
1-Oyuncularımızın TBGT turnuvalarına katılmaktaki öncelikli amaçlarının SÜPER FİNAL için puan toplamak olduğunu gözlemledik. Bu sistem ile oyuncularımıza, elenme korkusu olmadan 10 maç yapma ve dolayısıyla çok puan toplama şansı verdik.
2-İlk turlarda mağlubiyetler alarak turnuvadan erken elenen oyuncularımızın yaşadığı üzüntü ve pişmanlığı ortadan kaldırdık.
3-Sadece 2 güne sığdırmamız gereken bu turnuvaların “üç defa yenilen elenir sisteminde 14-15 tur sürmesi sebebiyle ikinci günün çok geç saatlerine sarkması ve ödül töreninin gecikmesi gibi olumsuzlukların önüne geçildi. Ödül töreni planlanan saatte ve kalabalık bir oyuncu grubunun eşliğinde yapılır hale geldi.
4- 10′luk sistem sayesinde maçlar 7 sayı yerine 9 sayı üzerinden oynanabildi.
5-Turnuvaya katılan herkesin 10 tur boyunca puan toplama şansı devam ettiğinden, 3 defa yenilen elenir sistemindeki erken elenenler ile sonlara kalanlar arasındaki puan farkı uçurumu bu sistemde yaşanmadı. Bu sebeple son turnuva öncesi çok sayıda oyuncunun süper finale katılma şansı devam eder hale geldi.
6-Sadece iki gün süren bu turnuvalarda erken elenenler için gerçekleştirilen yan aktivitelerin elenen oyuncu olmaması sebebiyle yapılmasına gerek kalmadı. Böylelikle hiçbir anonsun olmadığı son derece sessiz, sakin ve nezih bir turnuva ortamı sağlandı.
7-Oyuncunun önceden haber vermesi halinde turnuvaya ara verip ilerleyen turlardan tekrar turnuvaya dahil olması sağlandı. Hükmen Mağlubiyete “0” puan, mağlubiyete “3” puan uygulamaları başlatıldı.
Oyuncularımızdan aldığımız geri dönüşler ve elde ettiğimiz tecrübelere göre 10′ luk sistemin sadece iki olumsuz tarafı var.
1- “10′luk sistemde” de, “üç kere yenilen elenir” sisteminde de “3” mağlubiyet alanların kupa ve ödül kazanma şansları kalmıyor. 10′luk sistemin tek negatif tarafı “ İki mağlubiyete ulaşılınca kupa ve ödül alınırken şampiyonluk şansının kalmıyor olması. Turnuvaya katılan oyuncuların yaklaşık %5’ine tekabül eden iki mağlubiyet ile turnuvayı tamamlayan arkadaşlarımızın yaşadığı bu üzüntüyü ve serzenişi anlayabiliyoruz.
Bu konuda neler yapabiliriz. Ne tarz revizyonlar yaparak buradaki serzenişleri azaltabiliriz diye konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.
2- Süper Final için şansı olmayan yada az sayıda turnuvaya katılması sebebiyle puan için değil turnuvada başarılı olmak için iştirak eden oyuncularımızın 3 mağlubiyet aldıktan sonra turnuvaya devam etmekten şikayetçi olduklarını görüyoruz.
Bu oyuncularımız 10 maçı tamamlamak zorunda değiller. Organizasyon ekibine haber vererek devam eden turlarda yer almayacaklarını belirtirlerse kendileri hükmen mağlubiyet almazlar başkalarının da haksız yere galibiyet almalarının önüne geçerler. Bu tarz oyuncularımızın talepte bulunması halinde sadece onların katılabileceği yan aktiviteler yapılması için organizasyon ekibi alternatif sunmaya her an hazır durumdadır.

Tüm bu tespitlerimizi paylaşmadan önce siz değerli oyuncularımızın da fikirlerini öğrenmek amacıyla geçtiğimiz ay Facebook ve WhatsApp ortamlarında ankete katılmak üzere çağrıda bulunmuştuk.

Üç seçenek sunduk.
A-İki kere yenilen elenir sistemi tercih ediyorum.
B-Üç kere yenilen elenir sistemi tercih ediyorum.
C-10′luk sistemi tercih ediyorum.

“C” (10’luk Sistem) seçeneği %75 oranında tercih edilirken diğer seçeneklerin toplamı %25 olmuştur.

Tüm bu değerlendirmeler ve oyuncularımızın tercihleri sebebi ile 2020 TBGT kapsamındaki iki günlük turnuvalarımız 10′luk sistem ile yapılmaya devam edilecektir.
Yıl Dönümü ve Kıbrıs Turnuvaları 3 defa yenilen elenir sisteminde yapılacaktır.

10′luk sistemde yapılacak değişiklikler 4-5 Ocak İstanbul turnuvası ile birlikte uygulanacaktır.

2020 TURNUVALAR TAKVİMİ (Tarihi Belli Olan Turnuvalar)

1- TBGT 2020 4-5 Ocak İSTANBUL AÇIK
2- TBGT2020 PASHABGT 27 Şubat -1 Mart YIL DÖNÜMÜ ŞÖLENİ
3- TBGT 2020 BURSA AÇIK
4- PASHABGT 2-5 Nisan KIBRIS AÇIK
5- TBGT2020 13-14 Haziran İSTANBUL YAZ
6- TBGT2020 ANKARA AÇIK
7- TBGT2020 BODRUM AÇIK
8- TBGT2020 14-15 Kasım İSTANBUL AÇIK
9- TBGT SÜPER FİNAL 9-10 Aralık 2020
10- PASHABGT 10-13 Aralık 2020 KIBRIS AÇIK

BURSA, ANKARA ve BODRUM TURNUVALARIMIZIN KESİN TARİHLERİ BELLİ OLUNCA AYRICA BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR.

Cevap yaz