8th ISTAVDER ANNIVERSARY / 8.İSTAVDER YILDÖNÜMÜ | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

8th ISTAVDER ANNIVERSARY / 8.İSTAVDER YILDÖNÜMÜ

FMT – ISTAVDER 8th ANNIVERSARY BACKGAMMON TOURNAMENT

February 26-28, 2016; Istanbul, Turkey

CHAMPIONSHIP (400): 1-Amin Shahvalizade (Iran), 2-Huseyin Ozdag (Turkey), 3-Rosen Peychev (Bulgaria), 4-Cihangir Cetinel (Turkey), 5-Kamil Karaali (Turkey), 6-Hakan Kahyaoglu (Turkey), 7-Omid Yaghoobi (Iran), 8-Berkant Bilgi (Turkey); 1C-Burak Peker (Turkey), 2C-Roman Korber (Austria); 1LC-Deniz Cırpan (Turkey), 2LC-Alexander Kikalishvili (Turkey).

8th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #1 (64): 1-Salih Yener (Turkey) & Selahattin Hacioglu (Turkey), 2-Arzu Akincioglu (Turkey) &Yalkin Erk (Turkey).

8th TURKISH CONSULTATION DOUBLES #2 (64): 1-Can Biyiklioglu (Turkey) & Mehmet Ali Erten (Germany), 2-Amir Eshraghi (Iran) & Ebrahim Eshraghi (Iran).

SPEEDGAMMON (64): 1-Fatih Bellice (Turkey), 2-Aykut Uzel (Turkey).

TEAM CHALLENGE (32 Teams): 1-Murat Cengiz (Turkey), Ibrahim Terzi (Turkey), Murat Kayaturk (Turkey).

ONE POINT #1: (64) Hasan Yargan (Turkey).

ONE POINT #2: (64) Ozan Gundogdu (Turkey).

ONE POINT #3: (64) Bulent Işildar (Turkey).

ONE POINT #4: (64) Roman Gvenetadze (Georgia).

SUPER JACKPOT #1: (16) Murat Ibrahimoglu (Turkey).

SUPER JACKPOT #2: (16) Abdullah Ser (Turkey).

SUPER JACKPOT #3: (16) Murat Kapikiran (Turkey).

MINI-JACKPOT #1: (8) Bahattin Uzunoglu (Turkey).

MINI-JACKPOT #2: (8) Amir Eshraghi (Iran).

MINI-JACKPOT #3: (8) Necmettin Saltkaya (Northern Cyprus).

MINI-JACKPOT #4: (8) Kian Ghods (Iran).

MINI-JACKPOT #5: (8) Dogan Sunar (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Serkan Calisir (Turkey), Marcel Buker (Germany), Kamran Sharifi (Iran), Sefik Mancilikcilar (Switzerland), Ceren Kosdemir (Turkey).

TÜRK TAVLASININ LOKOMOTİFİ: İSTAVDER

8.İstavder Yıl Dönümü Turnuvası 400 oyuncunun katılımıyla tamamlandı. 298 Türk oyuncunun yanında 102 yabancı oyuncuya da ev sahipliği yapan turnuva rekor bir katılıma sahne oldu. Özellikle 3.000 metrekarelik yeni salonu ile göz kamaştıran turnuva kusursuz bir organizasyon ile gerçekleştirildi.

Türkiye Tavla Birliği’nin lokomotifi olan İstavder’ in bu turnuvadaki başarısı Türk Tavlası adına gurur vericiydi. Türk Tavlası’ nın ilk yıllarında turnuvalara katılan oyuncu sayısı kadar bu turnuvada görev alan ve emek veren vardı adeta.

Başta İstavder Başkanı Sayın Fuat Erdağ olmak üzere, turnuvada emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Bu denli kalabalık bir kitlenin, en küçük bir sorun yaşanmadan ve hiçbir aksama olmadan yönlendirilmesi sıradan bir iş değildi. Bu şöleni bizlere bir kez daha yaşattığınız için teşekkürler İstavder…

Turnuvada şampiyonluğu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir İranlı oyuncu kazandı. AminShahvalizade 16 tur sonunda tüm rakiplerinin önünde ipi göğüsleyen isim oldu.Final masasının diğer ayağında ise İstanbul’ dan Hüseyin Özdağ yer aldı. Türkiye Tavla Birliği olarak turnuvada derece elde eden tüm oyuncuları tebrik ediyoruz.

İstavder’ in Yıl Dönümü turnuvaları sınırları zorluyor adeta. Başlangıcından bu yana her turnuva bir öncekinden daha görkemli ve daha geniş katılıma sahne oldu. Şimdiden gelecek yılı ve özellikle de 10.yıl turnuvasını merak eder durumdayız.

İstavder’ in çıkışı Anadolu’ daki derneklerimizi de olumlu yönde etkilemekte. Derneklerimizin bulunduğu illerde yapılan turnuvalar da bir öncekine göre görkemli ve geniş katılıma sahne oluyor.

Ve tüm bu gelişmeler bir kez daha doğru yolda olduğumuzu gösteriyor bizlere. Türk Tavlası benzer tablolarla “daima ileri” gidiyor olacaktır.

Turnuvalara iştirak eden ve etkinliklerde derneklerimizi destekleyen tüm tavla severlere teşekkür ediyoruz…

Türkiye Tavla Birliği

5 Yorum

 1. MERT ŞAMCI

  Merhabalar;
  turnuvaya katılmak isterim,katılım şartları ve tarih nedir?

 2. Can Unal

  Merhabalar,
  Ben 19 aralik 2015′ten 02 ocak 2016′ya kadar Türkiyede olacagim. Bu dönemde katilabilecegim Bir turnuva var mi? Yoksa lokaliniz nerede bir ugramak istiyorum.
  Saygilar, Can

 3. GÜNDÜZ GÜNEŞ BURSA

  BURSA TAVLA KULÜBÜ OLARAK 30 OYUNCU İLE SİZİNLE BERABER OLMAKTAN MUTLULUK DUYACAĞIZ.DÜNYA REKORUNDA BİZİMDE TUZUMUZ BULUNSUN :) )

 4. GÜNDÜZ GÜNEŞ BURSA

  BURSA BACKGAMMON CLUB  WILL BE HAPPY TO PLAY IN THE WORLD’S LARGEST BACKGAMMON TOURNAMENT..WE WILL BE THERE WITH 30 PLAYERS…

 5. GÜNDÜZ GÜNEŞ BURSA

  BAŞTA FUAT ERDAĞ OLMAK ÜZERE TURNUVADA EMEĞİ GEÇEN TÜM İSTAVDER EKİBİNİ KUTLUYOR ,TURNUVA DİREKTÖRÜ CENK KARDEŞİMİZE ,HEM ŞAMPİYONUMUZ HEM BAŞTACIMIZ ALİ CETİN  KARDEŞİMİZE ,SEVGİLİ KUTLU VE ,CEM KARDEŞLERİMİZE VE METİN ABİMİZE GÖSTERMİŞ OLDUKLARI MİSAFİRPERVERLİK VE DOSTLUKLARINDAN ÖTÜRÜ TÜM BURSA TAVLA KULÜBÜ OLARAK  TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Cevap yaz