2015 SÜPER FİNAL | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

2015 SÜPER FİNAL

SÜPER FİNAL 2015

FİNAL MAÇI: Cengiz DİNDAR & Ali Çetin BELENE

26 ŞUBAT 12:00

ISTANBUL WOW HOTEL İSTAVDER 8.YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ

TTB 3.TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞARI TABLOSU

Hafta sonu gerçekleştirilen TTB 3.Türkiye Şampiyonası’ nın ardından oluşan tablo şu şekildeydi.

İstanbul’ dan Ali Çetin Belene ve KKTC’ den Cengiz Dindar finale kalan isimler oldular. Turnuva öncesinde favoriler arasında gösterilen değerli oyuncularımız İstavder Yıl Dönümü Turnuvası öncesinde finali oynayacaklar ve 3.Türkiye Şampiyonu belirlenmiş olacak.
Tartışmasız Türkiye’ nin en iyi oyuncularından olan Ali Çetin Belene tur puanlamasındaki birinciliğini şampiyonlukla süsleyebilecek mi? Ya da son dönemlerde başarıdan başarıya koşan Cengiz Dindar mı şampiyon olacak? Bu sorunun cevabını İstavder Yıl Dönümü turnuvası öncesinde alacağız.
Turnuvada üçüncülük Ankara’ dan Cihantaç Eroğlu’ nun oldu. Cihantaç Eroğlu bu sonuçla ikinci kez Türkiye 3.lüğü kazanırken, ilk üçe 2 kez girme başarısı gösteren ilk oyuncu olmuş oldu.
Dördüncülük İzmir’ den Mehmet Akiş’ indi. Kariyerinde Kıbrıs Açık ve İstanbul Açık şampiyonlukları gibi önemli dereceler olan Mehmet Akiş bir kez daha üst sıralardaydı.
Sakarya’ dan Burhan Yılmazer beşinci olarak, kariyerindeki İstavder Yıl Dönümü şampiyonluğunun yanında 3.Türkiye Şampiyonası’ nda da deneyimiyle üst sıralarda yer aldı.
Altıncı İzmir’den Tolgay Okumuş ise ilk iki maçını kaybetmesine rağmen sonrasında elde ettiği 8-1 lik seri ile tek bir hakkın bile ne denli kıymetli olduğunu ispatlıyordu adeta.
Son Şans Kademesi Şampiyonu Sakarya’ dan Erdem Bilmez ise bir başka turnuva özelliği sunuyordu bizlere. Ana Kademe’ den 9.turda elenir elenmez başladığı Son Şans kademesindeki yeni hedefine çok çabuk konsantre olması taktir topladı.

Ve İSTAVDER
Bu yıl statü gereği turnuva İstanbul’ daydı ve dolayısıyla İstavder de ev sahibiydi. Yani emin ellerdeydik. Kusursuz makine iş başındaydı yine ve bizlere düşen ise onlara teşekkürlerimizi sunmaktı, teşekkürler İstavder…

Turnuvanın organizasyonunda görev alan İstavder ekibi başta olmak üzere, derece elde eden oyuncuları ve finale katılma başarısı gösteren tüm oyuncuları tebrik ederiz…

Başkent Tavla Derneği

TURNUVA DETAYLARI

http://www.ftbgsystem.com/tl/1819

6 Yorum

 1. Levent

  İyi günler, Tavla turnavalarina nasıl kayıt olabiliriz? Bunla ilgili bilgi verirmisiniz?

 2. GÜNDÜZ GÜNEŞ BURSA

  Süper finalde oynayacak tüm oyunculara başarılar dilerim.İnşallah Bursa ‘ lı oyuncular kazanır ve seneye Bursa’da oynarız .

 3. Muammer Kuş

  Sampiyonlugu yine Iranlilara kaptirmayalim da! 

 4. Cengiz Dindar

  Kıbrıs Tavla Federasyonu olarak bize göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Değerli kardeşim Fuat Erdağ’ın başkanlığında İSTAVDER ciddi gelişim kaydetmekte.
  Bununla birlikte Bursa, İzmir, İstanbul ve Ankara’da görmüş olduğumuz dostlarımıza 2016 yılında da birlikte olmayı umut ediyoruz.
  Değerli başkan Gündüz Güneş’in yazısına istinaden eğer KKTC şampiyon olursa Süper Final KKTC’ye mi taşınacak :) hiç hayır demeyiz :)

 5. Gündüz Günes. BURSA

  Dereceye giren tüm değerli oyuncuları kutluyorum.Bence ilk 10 a girmek bile bu kadar usta oyuncu arasında büyük başarı. Ali Çetin ve Cengiz kardeşlerime şimdiden iyi bir final maçı diliyorum.

 6. Fuat Erdağ

  Dereceye giren tüm Dostları Son Şans Şampiyonu Erdem Bilmez  başta olmak üzere tebrik ediyorum.
  Cihantaç Eroğlu’nu ayrıca tebrik ediyorum hem istikrarından dolayı hem de kurallar konusunda tek bir hata yapmadan sakince oynamasından dolayı. Bravo Cihantaç Abi!
  Bir de sitemim var. haber vermeden süper finale katılmayarak haksız bir durum oluşturan Mersin den  Recep Ali Beyaz’ 2016 TBGT turundan ihraç edilmiştir. 2016 da turnuvalara kabul edilmeyecektir 

Cevap yaz