6. KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

6. KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI

EBGT VII – 6th CYPRUS BACKGAMMON OPEN

December 12-15, 2013; Lefkosa, North Cyprus

ELITE (75): 1-Maya Peycheva (Bulgaria), 2-Zafer Tas (Turkey), 3-Caner Kalafatoglu (Turkey), 4-Masayuki Mochizuki (Japan).5-Giannis Pasialis(Greece)

LEISURE GROUP (29): 1-Kemal Akdamar (Turkey), 2-Cemal Öztemiz (Cyprus), 3-Cengiz Dindar (Cyprus). 4-Uğur Taşkan(Turkey)

DOUBLES (32 teams): 1-Alaatin Ozaltun (Turkey) & Zafer Taş(Turkey), 2- İlker Göçhan(Turkey) & Mehmet Kutlu Küçükyörük(Turkey)

SUPER-JACKPOT (8): 1-Metin Çubuk (Turkey) 2-Dursun Çetin(Turkey)

DMP-CHALLENGE (64): 1-Funda Kapıkıran (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Murat Kapıkıran(Turkey), Line Van Damme (Belgium) , Alireza Sarabi(Iran)


6th Cyprus Open 2013 (EBGT VII) – Elite Group

6th Cyprus Open 2013 (EBGT VII) – Leisure Group

13 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  Bu turnuvada bizim için sınırlı sayıda oda ayrılmıştır!!!  Bu ve bundan sonraki turnuvalarımız tüm katılımcılara açık olmayacaktır!!! Turnuva otelinde konaklamak isteyenler ve turnuvada oynamak isteyenlerin Ali Çetin Belene ve Cenk Çorbacıoğlu’na ulaşarak ÖN KAYIT yaptırmaları gerekmektedir.!! 

 2. admin

  Alternatif Konaklama Mekanları:

  City Royal http://www.city-royal.com/reservation_tr.htm Tel: 05338238814

  Saray Hotel representative@lefkosasaraycasino.com Tel: 03922285350

  Büyük Anadolu Tel: 03924446464

 3. Fuat ERDAĞ

  TURNUVA OTELİNDE BOŞ ODA KALMAMIŞTIR! İlginize Teşekkür Ederiz.  Alternetif oteller ve bu oteller için alınan özel fiyatlardan yararlanmak isteyenler kendileri DİREKT olarak irtibata geçebilir.  

 4. Fuat ERDAĞ


  Aralık turnuvası için city royal hotel  sing  95 tl / double 130 tl
  Andolu hotel  sinıgle 80 tl double 115 tl
  saray hotel single 130 tl doubke 200 tl  olmak üzere özel fiyatlar alınmıştır.  Dileyen oyuncularımız bu otellerde kendi imkanları ile konaklayabilirler. 

 5. Fuat ERDAG

  ZAFER TAŞ turnuvaya damgasını vurdu!!! Masters ve Doubles kategorilerinde final oynama başarısını gösteren Zafer Taş başta olmak üzere tüm dereceye girenleri tebrik ediyorum.. İlk defe bir bayan oyuncunun şampiyon olması da  enteresandı. Bu bayan bir Türk olsaydı eminim Zafer de finali kaybettiğine bu kadar üzülmezdi. 

 6. Zafer Taş tavlada   Usta olduğunu tekrar hatırlattı. Tebrik  ve takdir ediyorum. Organizasyona da beni aralarına aldıkları ve ağarladıkları için teşekkür ederim. Cenk kardeşime de ayrıca teşekkür ederim.
    İstavder ‘in felsefesi arasında oyunculardan gelecek öneri ve tekliflere açık olunduğu uygun görülen düşüncelerin yönetimce de kabul görmesi halinde dikkate alınabileceğini daha önce okumuştum.
  Buna göre ; 17/19 ocak 2014 deki Büyük Final TBGT ye dahil şehirlerin ortalama noktası olan Bursa ‘da yapılabilirmi ? veya bu şehirlere yakın bir ilde yapılabilir mi? Selamlarımla
  İstavder lig oyuncusu ,  Murat Özyılmaz

 7. seyfi USLUBAŞ

  Zafer TAŞ katıldığı her turnuvada üst dereceleri zorlayan, oyununu hep hayranlıkla izlediğim ve birşeyler öğrendiğim bir oyuncudur. Yine bunca ustanın arasında, hem de 2 ayrı kategoride final oynama başarısı göstermiş. Sevgili Zafer Kardeşim hiç üzülme. Sen zaten benim gözümde şampiyonsun. Bu vesileyle turnuvada derece alan tüm oyuncuları ve başta Fuat Başkanım olmak üzere organizasyon komitesini kutlarım. Şubat ayındaki turnuvada görüşmek dileğiyle.. Seyfi USLUBAŞ

 8. Doğan SUNAR

  Sevgili ZAFER başarını yürekten kutluyorum, yine tavla arenasında ispatladın dev oyun tarzını epey zamandır zaten her tavla severin hayranlıkla izlediği kısmen de olsa örnek aldığı bir oyuncuydun bu başarı layık olduğun yere seni bir kez daha taşıdıgı kanaatindeyim,bizim gönlümüzde yatan şampiyon zaten sensin ,bilmende fayda var gerçekten .    Bir kez daha kutlar sonraki dönemlerde dahada iyisini yapacağına inancımızın tam olduğunu belirtir,turnuvada derece almış tüm diğer oyuncularıda takdirle anıyor,organizasyonda emeği geçenlere hepimiz adına teşekkür ediyorum.
  TÜRK TAVLASI gerçekten büyüdü ve dünya listelerinde layık olduğu yere ulaşmak üzere ki bunda en büyük pay sahibi olan değerli başkanımız sn FUAT ERDAĞ’ ın katkı ve özverisi asla yadırganamaz,birlikte daha güzel organizasyonlara ve başarılara imzalarımızı beraberce atabilmek dileklerimi iletiyorum…………..SAYGILARIMLA

 9. Mustafa ALTUNTAS

  “Efsane” Zafer Taş’ı abimizi tebrik ediyorum. Ne kadar güçlü bir oyuncu olduğunu bir kez daha gösterdi. Ayrıca Mochy’i iki kez yenme başarısını gösteren Caner’i de tebrik ederim. Dünya şampiyonluğu, New York Open gibi ünvanları kazanan bayan oyuncular vardı ama uzun zamandır master kategorisin de bayanların ismini görmüyorduk. Tanımadığım halde Maya’yı da tebrik ederim. İstavder olmasa bunlar olur muydu :) Bence kesinlikle olmazdı. En büyük tebrik de İstavder’e.

  Sevgilerimle… 

 10. Erhan Yenişen

  Çok renkli ve eğlenceli bir turnuvayı geride bıraktık: İyi oyuncularımızdan Zafer Taş, çiftler ve tekler kategorilerinde final masasındaydı. Caner Kalafatoğlu, ilk defa katıldığı profesyonel uluslararası turnuvada üçüncü olarak derece yapmış oldu. Komşu ülke Bulgaristan’ dan gelmiş olan bayan oyuncu Maya’ nın şampiyon olması da turnuvaya ayrı bir renk katmış oldu. Bu arkadaşlarımla birlikte derece yapan tüm oyuncuları ve organizasyonu tebrik ediyorum.

 11. Fuat ERDAĞ

  Murat bey önerinizi değerlendireceğiz bile diyemiyorum!! Ayrıca söylediğiniz finalin bu turnuvayla yada buradaki konularla bir ilgisi de yok!!

 12. Ozan Gündoğdu

  Şampiyonluğa ulaşan Maya’ ya tebrikler. Her iki kategoride de final oynama başarısı gösteren Zafer Taş gurur verici işler çıkarttı. Umarım bir daha ki turnuvalarda buradan şampiyonluğunu tebrik ediyor oluruz. Böylesine önemli bir turnuvada final oynamak dahi bir çok oyuncunun rüyasını süslemekte, dolayısıyla ciddi bir başarı elde edilmiştir, tebrikler Zafer Taş.
  Turnuvanın asıl yıldızı ise Caner Kalafatoğlu oldu bence. Kaldı ki çok kısa süre içerisinde oyun gücünü öylesine geliştirmiş ki, bu turnuva ile birlikte ismi çok daha farklı algılanıyor olacak. Darısı, bu keyifli işe gönül veren diğer oyuncuların başına…Tebrikler Caner
  Ayrıca Çiftler, Advanced, Süper Jack Pot ve 1 Puan turnuvalarını kazanan Türk oyuncuları da gönülden tebrik ediyorum.
  İstavder için yılda en az 4 kez özel kelimeler seçmeye çalışmak ise, başarıyı taktir edebilmek adına bizlere düşen tek görev oluyor. Başlangıçtan sonuca kadar her adımıyla “amatör ruhlu profesyoneller” diye adlandırmak istiyorum onları. Bu takım, İstavder ismiyle markalaştı bile diyebiliriz. Ancak bu marka, Sayın Fuat Erdağ liderliğinde kamulaştırıldı adeta. Türkiye’ nin her noktası dilediği taktirde bu gücü değerlendirebilme şansına da sahip oldu ayrıca.
  Uzun zamandır emek veren bu ekibin başaracağı daha çok iş var, yorulacaklarını da hiç sanmıyorum. Kaldı ki, amatör ruh yaptıklarıyla yorulmaz!!
  Teşekkürler İstavder, iyi ki varsınız…

 13. BELENE

  “Ftbgsystem” derece yapan oyuncuların bunu sonuna kadar hakettiklerin tavla turnuva sistemlerinin en adilidir. 75 güçlü oyuncunun katıldığı son turnuvada dereceye girebilmek için bile 11 maçın 8 tanesini kazanmak gerekiyordu. Üstelik Türkiye’nin en iyi oyuncularıyla dünyanın önde gelen tavla ustalarına karşı! Bu anlamda Zafer Taş’ı ve Caner Kalafatoğlu’nu elde ettikleri başarılarından ötürü canı gönülden tebrik ediyorum. Bu arada Zafer Taş ana aktivitede bye çektiği turda Alaattin Özaltun ile Çiftler Finali’ni aradan çıkarır gibi kazanarak inanılmaz bir performans gösterdi. Organizasyon her zaman ki gibi Cenk Çorbacıoğlu önderliğinde sorunsuz işleyerek herşey planlandığı saatte ve mükemmel işledi. Bu güzellikleri yaşamamızda emeği geçen herkese ve tabiki Değerli Başkanımız Fuat Erdağ’a sonsuz teşekkürler…

Cevap yaz