3. ANKARA AÇIK TAVLA TURNUVASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

3. ANKARA AÇIK TAVLA TURNUVASI

3.ANKARA AÇIK SONUÇLANDI. FİNALDE SAYIN AYKUT UZEL’İ YENEREK ŞAMPİYONLUĞA ULAŞAN SAYIN BÜLENT KARABULUT’U TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

TBGT 3.ANKARA AÇIK SONUÇLANDI

9-10 Kasım tarihlerinde düzenlenen 3.Ankara Açık’ ta Ana Kademe Şampiyonu, İstanbul’ dan Bülent KARABULUT oldu.

Öncelikle; İstanbul, İzmir, Ankara, Sakarya, Kayseri, Muğla ve Antalya’ dan 76 oyuncunun katılım gösterdiği turnuvamızda yer alan, bizlere desteklerini esirgemeyen tüm tavla camiasına teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Turnuva hazırlık aşamasından itibaren bizlere destek veren, daha cesur olmamızı sağlayan ve böylesine bir turnuvayı sağlıklı bir şekilde organize etmemiz adına yanımızda olan, başta Sayın Fuat Erdağ olmak üzere İstavder’ e,
Her turnuvamızda olduğu gibi, bu yıl da çok kalabalık bir grup ile turnuvamıza destek veren, başta Sayın Hilmi Göçhan olmak üzere İzmir Tavla’ ya,
Başta Sayın Sedat Bıçakçı olmak üzere, Sakarya Tavla’ ya
Ve başta Sayın Kemal Akdamar olmak üzere Kayseri Tavla sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız…
3 yıldır bizlere ev sahipliği yapan Hilton Otel yetkili ve çalışanlarına da ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Son olarak, Organizasyon komitesinde yer alan ve organizasyona destek veren tüm Ankaralı oyunculara teşekkür ederiz.

Turnuva detaylarına gelince;
Oynadığı 10 karşılaşmanın 9 unu kazanan Bülent Karabulut, Fuat Erdağ ve Gazi Çelen’ den sonra, Ankara turnuvalarındaki bir diğer şampiyon isim olarak, kariyerine önemli bir başarı yazdırmış oldu. Şampiyon Bülent Karabulut’ u tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz.
Son ayların başarılı ismi Aykut Uzel ise, İstanbul finalinden sonra bir önemli başarıya daha imza atıyor ve Ankara’ da da finale çıkıyordu. Üst üste iki önemli turnuvada böylesine bir başarı için ne söylense yetersiz kalır, tebrikler Aykut UZEL.
Turnuvanın 3.lüğü ise Ankara Liglerinin başarılı oyuncusu Mustafa GÜNERALP’ in oldu. Turnuva öncesinde, Türkiye Şampiyonasına katılmayı hedefleyen, bunun için de ilk 4 hedefini dile getiren Mustafa Güneralp, uzun süre önde götürdüğü turnuvada, şampiyonluğu kaçırmış bir oyuncu olarak, yine de hedefine ulaşmış oldu, tebrikler.
Kağan Karakaya ise 4.lük elde ettiği turnuvada, alkışı hak eden bir diğer isim oluyordu.
Danışman Çiftler’ de baba-oğul katılan Çınar VURUR-Onur VURUR ikilisi şampiyonluğa uzanırken, özellikle Çınar’ ın mutluluğu görülmeye değerdi. Gelecekte daha nice kupalar kazanmanız dileğiyle, tebrikler.
Danışman Çiftler finalistleri Serhat Keskin-Kağan Karakaya ikilisini de elde etmiş oldukları başarıdan dolayı kutluyoruz.
Hızlı Tavla şeklinde gerçekleştirilen Son Şans turnuvasında da bir başka genç isim şampiyonluğa uzandı. İzmir’ den Yiğit GÖÇHAN aldığı seri galibiyetlerle bu dereceyi sonuna kadar hak ediyordu. Genç yetenek Yiğit Göçhan’ ın bu başarısını alkışlıyor, daha büyük başarıların da kendisine çok yakın olduğuna inanıyoruz, tebrikler Yiğit.
Hızlı Tavla finalisti Ahmet Ercan’ ı da ayrıca tebrik ediyoruz.
Sedat BIÇAKÇI ve Turan KAYA ise 3.Ankara Açık’ ın “1 PUAN” şampiyonları olarak isimlerini yazdıran oyuncular oldu. 64 er kişilik iki tabloda gerçekleştirilen turnuvaları kazanan, 2 değerli oyuncumuzu tebrik ediyoruz.
Son olarak Süper Jackpot şampiyonu Kemal Akdamar’ ı da başarısından dolayı kutluyoruz.
Bu yılın özel ödülleri ise, Antalya’ dan Kamil Karaali’ ye, İstanbul’ dan Ali Alçelik’ e ve Hilton Otel Müdürü Levet Kızıltan’ a verildi.

ANA KADEME (76)
1.Bülent Karabulut (İstanbul)
2.Aykut Uzel (Ankara)
3.Mustafa Güneralp (Ankara)
4.Kağan Karakaya (Ankara)

DANIŞMAN ÇİFTLER (32)
1.Çınar Vurur-Onur Vurur (Ankara)
2.Serhat Keskin-Kağan Karakaya (Ankara)

HIZLI TAVLA (62)
1.Yiğit Göçhan (İzmir)
2.Ahmet Ercan (Ankara)

1 PUAN #1 (64)
Sedat Bıçakçı (Sakarya)

1 PUAN #2 (64)
Turan Kaya (Ankara)

Süper Jackpot (8)
Kemal Akdamar (Kayseri)

TURNUVA SIRALAMASI:

http://www.ftbgsystem.com/t/349

TÜRKİYE TAVLA TURU PUAN SIRALAMASI

http://www.tavla.org.tr/tbgt.php

11 Yorum

 1. Bülent Karabulut

  Benim için küçük ama insanlık için büyük bir adım… :) ))

 2. YALKIN ERK

  tebrikler Bulent…guzel bir seri ile basarıyı yakaladın…TBGT turunda da sımdıden basarılar dılerım ;)

 3. Serdar Özkaya

  Tebrikler Bülent kardeş..

 4. Aykut UZEL

  Tebrik ederim , güzel maçtı.. Kıbrıs’ta devam etmesi dileğiyle ..

 5. Fuat ERDAĞ

  Bazı başarılar tavlanın  şans olmadığını kanıtlıyor.  Elbette hem şansız olup hem de o turnuvada başarılı olmak mümkün değil.  Bülent Karabulut başarılarına bir yenisini daha ekliyor. Aykut Uzel bir kez daha final oynuyor.  2013 TBGT  kapsamında  Aykut Uzel damga vurmuştur    Dört turnuvanın üçünde şampiyonluğa çok yakışmak iki finale isim yazdırmak gerçekten olağanüstü bir başarı.  Kendini tavlaya verdiğinde 

 6. Fuat ERDAĞ

  Kendini tavlaya verdiğinde zafer taş her zaman favoriler arasında.   Yani bazı şeyler tesadüf değil.  Bu oyunda çok sayıda başarı yakalayabilmek için mutlaka iyi oyuncu olmak lazım.  Organizasyonun sorumluluğu ile her türlü detayı takip etmeye çalışan bir yandan da son oyuncular arasında kalma başarısını gösteren Ozan başkanımı tebrik ediyorum. İstavder in ilk turnuvalarında benim yaşadığım ne varsa aynısını ozan başkan yaşıyor.  Umarım Ankara onu üzmez onun gibi değerli ve beyfendi bir  insan her zaman desteklenmeli.  Konuşmuş alçı Facebook hesabıyla pasha tavla da ara sıra gördüğüm küçük Vurur un danışman çiftler de babası ile birlikte şampiyon olması Yiğit Göçhan’ın 70 kadar tecrübeli oyuncunun içinden hızlı tavlada şampiyon olması arkadan yeni Aykut ların Erhan Yenişenlerin geldiğinin habercisi.  Tüm dostlara katılımları için şahsım adına teşekkür ediyorum.  Başta Ozan Başkan, Turan Kaya ve Oktay Lökbaş olmak üzere Ankara ekibine teşekkür ediyorum.  

 7. Ozan Gündoğdu

  Turnuvadan bir kaç gün önce Bülent Karabulut beni aradı. Konuşmayı aynen aktarıyorum:
  “Turnuva finali saat kaçta oynanır, dönüş uçağım saat 21:30 da olacak, finale kalacak olursam yetişemeyebilirim diye endişe ediyorum”
  Merak etme Bülent 17:30 da final maçına oturturuz seni dedim:)
  “Olur ya kalırsam diye bilmek istedim” dedi gülerek
  Ve Pazar günü 17:30 da Bülent final maçına oturdu, bununla da yetinmedi, şampiyon oldu. Turnuva sonunda salonu en son terk eden oyuncu ise şampiyon Bülent Karabulut’ tu, uçağına da rahatlıkla yetişti.
  “Teşekkür ederim, sözünüzü tuttunuz” dedi.
  Şampiyonluğa bu kadar inanarak gelmişti Bülent Karabulut. Tebrikler Bülent.
  Aykut Uzel’ in form grafiği ise inanılmaz, Fuat Başkanın söylemlerine katılıyorum. Kendisinden uzun zamandır beklenen patlamayı yaşıyor adeta. Danışman Çiftler şampiyonu Vurur ailesinin başarısı şapka çıkarttı. Yiğit Göçhan ise elde ettiği başarı ile kariyerinde daha çok işler yapacağının sinyallerini verdi.
  Başarılı bir turnuva geçiren tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Katılımlarıyla bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza ise ayrıca teşekkür ediyorum,
  İstanbul’ dan, İzmir’ den, Sakarya’ dan, Kayseri’ den gelen dostlarımız yine bizi yalnız bırakmadı, çok ama çok teşekkür ederiz sizlere.
  Dernek Başkanlarımızın hepsine ayrı ayrı minnettarlığımızı belirtmek isterim. Bir evin küçük çocuğu olur da, onun üstüne ayrı bir titrersiniz ya, işte bize tam da bu duyguyu yaşatıyorsunuz, iyi ki varsınız…

 8. Ozan Gündoğdu

  ÖZEL BİR TEŞEKKÜR;
  Sayın Fuat Erdağ için özel bir şeyler yazmak istedim.
  Öncelikle hakkımdaki yorumları için çok teşekkür ederim.
  Hayatım boyunca “almak” bana uzak bir terim oldu. Çocukluğum maden işçilerinin yaşadığı semtlerde geçti. Oralarda, alarak değil, vererek mutlu olmayı öğrendik. Elbette bunu öğrenmenin tek yolu orada yaşamak da değildi. Kaldı ki, başka coğrafyalarda da vererek mutlu olmayı tercih eden çok sayıda insan var.
  İşte onlardan biri: Fuat ERDAĞ
  Ankara turnuvası sırasında bana vermiş olduğu bir hediye var ki, hayatımda aldığım en güzel hediyeydi diyebilirim. Özel yapım bir tavlaydı bu. Halen o anki mutluluğun şokundayım dersem sanırım abartmış olmam. O hediyeyi verirken, Fuat Erdağ’ ın gözlerinde de başka bir mutluluğu gördüm.  “Vererek mutlu olmak” tanımına tam da uyan kişi o an karşımda duruyordu adeta.
  Ben o gün “alarak mutlu olan kişi” oldum:)
  Buna pek de alışık olmadığım için, çok farklı duygular yaşıyorum. Hem çok güzel, hem de ağır duygular bunlar.
  Beni bu güzel duygu yoğunluğuyla karşı karşıya bırakan, tanıdığım günden bu yana “vererek mutlu olduğuna” tanık olduğum/gözlemlediğim Sayın Fuat Erdağ’ a en içten teşekkürlerimi iletiyorum

 9. Fuat ERDAĞ

  Madem konu açıldı. :) . Benim için tavla camiasındakı en önemli kişiler en iyi oyuncular değildir.  Para ödülü olmayan profesyonel organizatörlük yada ticari bir gaye ile bu işin yapılmadığı bir camia yarattık.  Bu camianın en değerli kişileri bu ortamları yaratan ve menfaat gözetmemizin bu ortamları yaratan kişilere destek veren oyuncu gurubumzdur.  Bu ortamı yaratanlar belli bu ortama destek verenler arasında öyle bir ismi turnuva öncesinde çekip çıkardınız ve özel oyuncu ödülüne layık gördünüz ki sizi takdir ettim. Kamil Karaali den bahsediyorum.  Ankara ya kongresine katılmayıp gelir. İlk gün katılamadığı İzmir turnuvasına ikinci gün sırf destek olabilmek için katılır ve sadece tavlasını oynar.  Keşke Antalya da 3-5 oyuncumuz daha olsa da sırf Kamil Karaali nin verdiği desteklere karşılık verebilmek için bizde Antalya da turnuva yapabilsek.  Teşekkürler Kamil Bey. Çok doğru bir tercih yaptığınız için bravo başkent tavla yönetimi. 

 10. Lemı Tu-Men

  Bu kadar güzel insanların bir arada bulunmalariyla yaşattıkları güzelliklerden mahrum kaldığım icin şimdi daha çok hayiflaniyorum ,ancak Fuat Baskan mazeretimi biliyor.:(( .Ancak sunu da söylemeden geçemeyeceğim gercekten bu topluluğu bir araya getirebilmek az  is degil.Katkisi olan herkese bin kere tesekkurrrr.Derece almaya hak kazananlara da ayrıca tebrikler.

 11. Bülent Karabulut

  bu zor organizasyonu başarıyla yürüten Ozan Gündoğdu ve organizasyonda görevli Gökhan arkadaşa teşekkürlerimi iletmek isterim.Dereceye giren bütün arkadaşlarımı kutlar tebrik eden arkadaşlara ve dostlara teşekkürlerimi iletirim.

Cevap yaz