TÜRKİYE TAVLA LİGİ İSTANBUL ŞUBAT-MART SEZONU TAMAMLANDI… | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

TÜRKİYE TAVLA LİGİ İSTANBUL ŞUBAT-MART SEZONU TAMAMLANDI…

Bostancı Green Park Hotel’in konforlu ev sahipliğinde düzenlediğimiz Türkiye Tavla Ligi İstanbul ilk Şampiyonları belli oldu. Grup maçlarının ardından 2. sırayı alarak 1 mağlubiyetle başladığı play-off serisinde son 2 maçında grup liderlerini deviren Sayın İbrahim Karaca üstün bir performans ve haklı bir zaferle Süper Lig Şampiyonu olmuştur. 1.Lig play-off serisinde sona kalan rakibini 2 kez yenerek Şampiyonluğa uzanan Selman Kılıç başarılarına bir yenisini eklemiştir. 2.Lig de ise tavlaya uzun bir ara verdikten sonra yeniden aramıza katılan camianın tanınan usta isimlerinden Sayın Zafer Taş Şampiyonluğa uzanmıştır. Oyuncularımız tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Play-off ayrıntıları için: www.ftbgsystem.com

SÜPER LİG ŞAMPİYONU

İBRAHİM KARACA

1.LİG ŞAMPİYONU

SELMAN KILIÇ

2.LİG ŞAMPİYONU

ZAFER TAŞ

12 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  Şimdilik 3 büyük derneğin katıldığı ilerleyen dönemlerde diğer derneklerin de katılımıyla çok büyük bir hale gelecek Türkiye Tavla Liginin ilk sezonunda tüm katılımcılara başarılar diliyorum.  2.LİG Kategorisinin kurulup kurulmayacağı yeni katılımcıların sayısına göre 2.hafta toplantısında belli olacaktır.  Geçtiğimiz sezon maçlarını tamamlamayanlar yada playoff toplantılarına katılmayan oyunculara 1.LİG de yer verilmemiştir. Bu sebeple Hükmen mağlubiyet alınıp/ alınmamasının farkı bir defa daha ortaya konulmuştur.  Yeni lig sisteminin ve uygulanacak kurallar detaylı bir biçimde sitemizde ve http://www.tavla,org.tr sitesinde detaylı olarak duyurulmuştur. Tüm oyuncuların bu kuralları bildiği kabul edilir. Tüm oyuncular kuralları toplantı tarihlerini ve sitemiz üzerinden duyurulan toplantı saatlerini bildikleri kabul edilir. İstavder in sözkonusu bilgileri mail ve SMS yoluyla bildirme zorunluluğu yoktur.  

 2. Haldun Durukan

  1.ligde play-out oynayacaklar için A grubunda son 9-10-11 ve B grubunda 9-10 son sıraları oluşturuyor. Bu durumda yazıda belirtildiği gibi 9.ncular sıfır mağlubiyetle , 10.cular bir mağlubiyetle , 11.nci iki mağlubiyetle mi başlayacak ?

 3. admin

  Haldun Bey; Grubu son sırada biteren oyuncu 2 mağlubiyet, sondan birinci sıradaki oyuncu ise 1 mağlubiyetle, diğer oyuncular ise 0 mağlubiyetle playout oynarlar.

 4. Haldun Durukan

  Teşekkür ederim . Bu durumda A ve B gruplarından kaçar kişi düşecek ? Bu iki gruptan halihazırda 3 kişi düştü diye kabul edersek play out maçları sonunda bir kişi daha mı düşecek ? Ben malum sefilleri oynuyorum da bu sefer :) )

 5. Haldun Durukan

  1.ligden 3 oyuncu düşmüş olduğuna göre play-out oynanma ihtimali ortadan kalkmış görünüyor . Lütfen teyid eder misiniz ?
  Selamlar

 6. Erhan Yenişen

  Türkiye Tavla Ligi kapsamında 2013′ ün ilk şampiyonlarını ve diğer dereceye girenleri kutlarım.

 7. Lemi Tu-Men

  Yılın ilk şampiyonlarını kutlarım .Tebrikleeerrr İbrahim,Selman ve Zafer kardeşlerim ve diğer derece alan arkadaşlar

 8. BELENE

  İbrahim Abi bravo valla tozu dumana kattın :) Selman Abi ve Zafer Abi yi de tebrik ediyorum bu arada… 7 Nisan’da yeniden görüşmek dileğiyle…

 9. Cem Özdeş

  tüm şampiyonları tbrk ederim nice şampiyonluklara

 10. İbrahim Karaca

  Çok teşekkürler. Ali ve Cüneyt hoca (verdiğin kitap ise yaradı hocam) başta olmak üzere bütün oyuncuları bende kutluyorum. Benim ilk Süper Lig şampiyonluğum, bu yüzden çok anlamlı, çok değerli. Darısı herkesin başına.
  Play-off turunda zar da çok çok yardım etti (Cihangir e yenildiğim maçta bile şans bendeydi).
  Beni İstavder ailesi ile tanıştıran, tecrübe/döküman/moral olarak her zaman karşılıksız besleyen Mustafa ALTUNTAS’a çok teşekkürler. Ayrıca Bütün maçları gecenin o vaktine kadar seyredip, bilgisayara giren, bizle paylaşan Erhan’a çok çok teşekkürler, bu tutku Erhan’ın farkını yaratıyor.

 11. Cüneyt Argun Genç

  Çok zorlu play-off maçlarını başarıyla geride bırakarak şampiyonluğa ulaşan İbrahim Karaca’yı; Masters’dan düşüp sonra 1. Lig şampiyonu olup geri dönmeyi alışkanlık haline getiren Selman Kılıç’ı :-) ; ve en nihayetinde suskunluğunu bozup başarılı bir dönüş yapan Zafer Taş’ı gönülden tebrik ederim. Oyun kalitesinin sürekli yükseldiği bir dönem geçiriyoruz. Bunun uzun vadede başarımızı artıracağına eminim. Emeği geçenlere teşekkürler.

 12. Fuat ERDAĞ

  Her şey çalışmaktan geçiyor.  Tavla doğuştan yetenek sahibi olmanızı gerektirmiyor. çalışan kafa yoran karşılığını alıyor.  Doğuştan yetenek değil doğuştan sabırlı,sakin  ve sinirlerine hakim olanlar yani yapısı TAVLANIN yapısına birebir örtüşen Erhan YENİŞEN,Cüneyt Argun GENÇ, Ali Çerin Belene ve Sabri BÜYÜKSOY  gibiyseniz tabiki işiniz çok daha kolay.  İbrahim KARACA daGözlemlediğim kadarı ile çalışmalarının karşılığını almaya başlayanlardan biri. Şampiyonluk yakıştı. Ali Belene ve Cüneyt Argun GENÇ gibi ustalıkları tartışılmaz isimleri geride bırakıp şampiyon olmak kolay değil.  Başta Türkiye Tavla Ligi İstanbul Bölgesinin ilk şampiyonu İbrahim KARACA olmak üzere tüm şampiyonları tebrik ediyorum.  Dereceye girerek 2013 Süper Final Ön Elemesinde oynamaya hak kazanan 8 arkadaşımıza başarılar diliyorum. 

Cevap yaz