İSTAVDER 5. YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

İSTAVDER 5. YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ

Dünya’nın En İyisiyiz!!!

“Dünya’nın en iyi tavla turnuva organize eden kuruluşu” olduğumuzu biz değil yabancı oyuncular geçtiğimiz senelerde söylemişti.

Yaptıklarımızla yetinmeyip kendi çıtamızı yükseltmeye devam ettik.  Beş senenin sonunda iddia ettiğimiz gibi mükemmel bir turnuvaya imzamızı attık. Biz söylemiyoruz 40 senedir dünyanın her yerindeki turnuvalara katılan Mario Sequiera söylüyor “Bundan daha iyisi yok”.

Tüm maçların saat ile oynandığı, ilerlemelerin dev perdelerde yansıtıldığı, masa numaraları ve rakiplerin SMS ile bildirildiği, iki masa arasında üç metrelik mesafe, 1500 m2 lik salon, dev tavla, özel tasarım kupalar, özel tribün, tavlanın kimyasına son derece uygun üç kere yenilmeyen elenmez sistemi, adaletli BYE sistemi ve yepyeni tavla takımları. Hepsini tek bir turnuva da buluşturduk tavla severlerin beğenisine sunduk.

“Türkiye Tavla Birliği” olarak iddia ediyoruz  “bu konuda bizden daha iyisi yok. Tavla turnuvası düzenleme konusunda Dünya’da rakibimiz yok”

Dünya Tavlası  Bizi Anlamaya Çalışıyor!!

Tüm maçlar saatle oynanıyor. 250 oyuncuya yetecek saat var. Turnuvaya katılan oyuncular yanlarında tavla taşımıyor. Organizasyonun elinde 500 oyuncuya yetecek tavla takımı var.  1000 oyuncunun tavla oynayabileceği alanda 200 oyuncu tavla oynuyor. Her oyuncunun hassas zarı var. Birçok oyuncunun üstünde kendi ismi yazılı özel ahşap küpü var. Üzerinde bir sürü değişik logo taşıyan tek tip kıyafetler giyenler ve yine bir sürü logo barındıran görseller var. Ama bu farklı logolar rakip değil bunlar bir bütün olarak hareket ediyor.

Neredeyse diğer tüm ülkelerde 20-30 kişilik gurupların bir araya gelip kendilerine federasyon demeleri adet iken Türkiye de peşi sıra Tavla Spor Kulüpleri,  Devlete bağlı yasal Dernekler kuruluyor.

FTSİSTEM diye bir sistem kullanılıyor.  Çok uzun sürer o turnuva bitmez diye düşünüyorlar  ama bitiyor. 134 oyuncunun katıldığı 15 tur süren turnuva 24 saatlik bir oyun süresi içinde tamamlanıyor. (Cuma 6 saat, Cumartesi 6 saat, Pazar 12 saat)

FTSİSTEM sayesinde bir kere, iki yere yenilince her şeyin bittiği sistemler tarih olmaya doğru gidiyor. Senelerdir teselli son şans diye katılımcıları turnuva mekanında tutmaya çalışanlar Dünya tavlasına yeni bir sistem kazandıramayanlar, teknolojiyi kullanıp ilerleyişleri kağıttan takip etme ve kura çekim eziyetlerini kaldırmayanlar şaşkın.  Türkiye de ki turnuvada eşleşmeler SMS ile bildiriliyor. Masa numarası belli rakip belli başlama saati belli.  Tüm ilerleyiş turnuva mekânında dev perdelere yansıtılıyor. Tüm ilerleyiş online olarak Internet ortamında takip edilebiliyor. BYE adaletsizliği tarih oluyor.

Ve tüm bunlar bir sihirbazlık yöntemi gibi sadece 120 Euro karşılığında yapılıyor. 120 Euro veren katılımcı 20 TL lik yiyecek içecek fişini ücretsiz alıyor.  95 TL lik turnuva yemeğine ücretsiz katılıyor. 120 € dan organizasyon için kalan pay 70 Euro. 70 Euro ile organizasyonda görevli kişilerin masrafı çıkacak. Ödüler verilecek. Kupalar verilecek. Organizasyon için yapılan harcamalar karşılanacak.   Dereceye girenlere özel tasarım çok pahalıya yaptırılan kupalar veriliyor. Sadece şampiyonun ödül toplamı 3000 € yu,  toplam Ana Aktivite ödülü 8.000 € yu geçiyor.  Bu sihirbazlığı bu fedakarlığı Türk’lerden başkası yapamaz. Bu ancak Amatör ruhla hareket eden profesyonel bir ekibin başarabileceği bir durumdur.

Para ödülü olmayan turnuvaya kimse katılmaz diye düşünüyorlar 262 kişi bu turnuva için bir araya geliyor.

Şaşkınlığa gerek yok. Tüm bunlar; Dünya’nın ilk Tavla Federasyonu’nun habercisidir.

Türkiye Tavla Birliği’nin kuracağı TÜRKİYE TAVLA FEDERASYONU Dünya Tavlasına yön verecek ve diğer ülkelerdeki tavla oluşumlarına örnek olacaktır.

“ Turnuvayı herkes yapar şöleni ise sadece biz yaparız biz Türkiye’yiz”  demiştik.  Sözümüzü yerine getirdik. 3 gün içinde 262 misafir ağırladık.

Şölene katılan herkes kazandı. Herkes mutlu ayrıldı.  Kaybedenler bu turnuvayı göremeyen bu fırsatı kaçıranlardı.

İstavder’in 5.Yaşını, İzmir’in 4.Yaşını, Sakarya  Ankara ve Bursa’nın 2.yaşlarını, Van ve Mersin Dernekleri’nin kuruluşlarını tüm dernek mensupları bir araya gelerek Türkiye Tavla Ailesi olarak kutladık.

Ana Aktiviteye 134 oyuncu, Danışman Çiftler Aktivitesine ise 40 Takım katıldı.  Ana Aktiviteye katılmayıp çiftler ve diğer aktivitelere katılan 53 oyuncu ile birlikte turnuvamızda 187 oyuncu yer aldı. Tavla oynamayıp sadece balomuza teşrif eden 75 kişi ile birlikte üç gün sonunda toplam 262 misafirimiz olmuş oldu.

Bizi yalnız bırakmayan uğraşlarımızı hazırlıklarımızı gösterme imkanı bulduğumuz ve mutluluğumuzu paylaştığımız 262 misafirimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

İstanbul’da olup da kendilerine çok yakın bir ortamda gerçekleştirilen böylesine büyük, böylesine önemli bir tavla etkinliğine katılarak bu fırsattan yararlanmayan çok sayıda oyuncumuz varken,  çok büyük maddi sorunlara rağmen turnuvamıza katılan İran Heyetine ve heyetteki her bir dostumuza özel olarak teşekkür ediyoruz.

WBA Başkanı Mr Chiva Tafazzoli’ ye,

İzmir Tavla Derneği Başkanı Sn Hilmi GÖÇHAN başta olmak üzere tüm İzmirli dostlara,

Başkent Tavla Derneği Başkanı Sn.Ozan GÜNDOĞDU başta olmak üzere tüm Ankaralı dostlara,

Sakarya Tavla Derneği Başkanı Sn.Sedat BIÇAKÇI başta olmak üzere Tüm Sakaryalı dostlara,

Mersin Tavla Derneği Başkanı Sn.Adnan KARA başta olmak üzere tüm Mersinli dostlara,

Sayın Yaşar GÖZEL başta olmak üzere Ottoman Bg Club mensubu dostlarımıza,

Sn.İlker GÖÇHAN başta olmak üzere Antalyalı dostlara,

Turnuvamıza katılarak desteklerini esirgemeyen İstavder’in kıymet bilen oyuncularına,

Türkiye’nin diğer illerinden katılan tüm dostlarımıza,

İki aylık hazırlık döneminin her aşamasında emeği olan Sn Talat PAPATYA’YA,

Büyük bir turnuvanın altından bir kez daha başarı ile kalkan Ana Aktivite Direktörü Sn.Cenk ÇORBACIOĞLU’NA,

FTSİSTEM yazılımını gerçekleştirerek ve SMS fikrini ortaya koyarak Türk tavlası için unutulmaz bir katkı daha sağlayan Sn.Ali ALÇELİK’E,

Ana Aktivite Sponsoru BRANDIUM Ailesine ve Sn.Burak GÖREN’E,

Çiftler Aktivitesi Sponsoru Bizde.com Ailesine ve Sn.Ufuk AKSAK’A,

Dev Tavla Projesini hayata geçirmemizi sağlayan ÖZALAY AHŞAP AİLESİ’NE ve Sayın Fatih ÖZALAY’A,

Turnuva öncesi hazırlık aşamasında ve turnuva sırasında gösterdikleri çabalardan dolayı Sn.Mustafa ALTUNTAŞ, Sn. Umut SARI, Sn.Ali Çetin BELENE, Sn. Metin ERİKLER, Sn.Necati DOĞANASLAN, Sn.Hakan BÜBER, Sn.Vedat MOĞULTAY, Sn.Ebru ÖZATAN ve Sn Handan ERDAĞ’A,

Turnuvanın yürütümü konusunda çabalarından dolayı Sayın Hulusi TÜMER, Sayın İlhan KOÇ, Sayın Arzu AKINCIOĞLU, Sayın Yalkın ERK, Sayın Murat KAPIKIRAN, Sayın Nuri KAYA, Sayın Ahmet Kamil BAYKALOĞULLARI ve Sayın Ulvi CANGAZİ’YE,

İstavder’in Kurulduğu günden itibaren esirgemediği desteklerini bu turnuvada da gösteren ErBenGL Satın Alma Müdürü Sayın Mehmet GENÇ’E ve tüm ErBenGL  çalışanlarına,

WOW HOTELS Genel Müdürü Sn Ziya CİHAN’A,

WOW Convention Center Satış ve Ziyafet Koordinatörü Sayın Sevgi BAŞARAN başta olmak üzere tüm WOW AİLESİ’NE,

Tüm turnuvalarımıza çok uzaklardan gelerek katılan Ricardo MALAS ve Mario SEQIERA başta olmak üzere yabanca oyuncularımızın tümüne,

Yıldönümü Balomuza katılarak gecemizin çok daha anlamlı olmasını sağlayan Sayın Haluk LEVENT’E,

Ve

Davetimize karşılıksız bırakmayarak 5.Yıl Kutlama Gecemizi güzelleştiren hepsi birbirinden zarif hepsi birbirinden güzel bayan misafirlerimize

Teşekkür Ederiz.

Turnuvanın Ana Aktivitesinde ve Danışman Çiftler kategorisinde Şampiyonluğu alarak girdikleri maddi fedakârlığın karşılığında ülkelerine çok mutlu dönen İran Ekibini,

FTSİSTEM’İN ne kadar adil ve güzel bir sistem olduğunu ispatlamamızı sağlayarak 8.turda iki mağlubiyete ulaşmasına rağmen 15.tur sonunda şampiyonluğa uzanan İran’dan PARVIZ ROKH’U,

Türk Tavlasının en iyi oyuncusu, dünya tavlasının en centilmen ve en sportmen oyuncularından biri olan, kişiliği tavla oyunuyla birebir örtüşen ve bir kez daha tavlanın sadece şans olmadığını ispatlayarak 134 kişi arasında son anda şampiyonluğu kaybederek ikinci olan Sn.Erhan YENİŞEN’İ,

Turnuvamızın Üçüncüsü Sn Murat YAVUZ’U,

40 Çift Arasından sıyrılarak final oynama başarısı gösteren Sn. Mehmet Kutlu Küçükyörük & Sn.Yiğit Göçhan İkilisini,

Ana Aktivitede ve Yan Aktivitelerde dereceye girerek kupa ve ödül alma başarısı gösteren oyuncularımızı

Ve

Üç gün boyunca centilmence, sportmence mücadele eden tüm katılımcıları tebrik ediyoruz.

Yeni katılacak derneklerle ve var olan derneklerin büyümesiyle çok daha büyük çok daha görkemli turnuvalarda bir arada olmayı temenni ediyoruz.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Fuat ERDAĞ

EBGT VII: 5th Istavder Anniversary, Istanbul, Turkey..

Feb 22-24.2013 Istanbul, Turkey

MASTERS (134): 1-Parviz Rokh, 2-Erhan Yenişen, 3-Murat Yavuz 4-Alireza Sarabi 5-Ömer Mert Gülaçtı 6-Cemalettin Yüksel

DOUBLES (40): 1-Saeed Vagheli & Davood , 2-Mehmet Kutlu Küçükyörük & Yiğit Göçhan

ONE-POINTER #1 (64): 1-İbrahim Karaca
ONE-POINTER #1 (64): 1-Marcel Buker

SASSANGAMMON(64) : Chiva Tafazzoli

UNIVERSITY GAMMON(8):1-Ahmet Kamil Baykaloğulları

SPEED  GAMMON(64): 1-Lemi Tu-men 2- Cüneyt Argun Genç

FMGAMMON#1(64): 1-Khachik Melikyan

FMGAMMON#2(64): 1-Yaşar Gözel

SUPER JACKPOT#1(16): Hamza Nar

SUPER JACKPOT#2(16): Ozan Gündoğdu

MINI JACKPOT#1(16):Caner Kalafatoğlu

MINI JACKPOT#2(16):Mustafa Gültekin Türkmen

MINI JACKPOT#3(16):Alaattin Özaltun

MINI JACKPOT#4(16):Sedat Bıçakcı

MINI JACKPOT#5(16):Arslan Volkan Aktaş

MINI JACKPOT#6(8):Umut Sarı

MINI JACKPOT#7(8):Murat Kapıkıran

MINI JACKPOT#8(8):Cemalettin Yüksel

MINI JACKPOT#9(8):Caner Kalafatoğlu

MINI JACKPOT#10(8):Veysel Kalfa

SPECIAL AWARD 1# Gökay Güleç

SPECIAL AWARD 2# Ahmet Nar

SPECIAL AWARD 3# Rıcardo Malas

SPECIAL AWARD 4# Özlem Kaya

SPECIAL AWARD 5# Yalkın Erk

BACKGAMMON CLUBS TEAM TOURNAMENT(32): 1-Hamza Nar & Hilmi Göçhan & Nedim Yardımcı 2-Metin Erikler & Doğan Sunar & Nuray Özgün

18 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  NE DEMİŞTİM?????
  Tavla Turnuvası yapmak zor bir şey değil. Turnuvayı herkes yapar ama şöleni sadece biz yaparız. Biz kimiz? Biz,Türkiye Tavla Birliği’yiz

 2. Doğan SUNAR

  Kutluyorum      
  TAVLA TURNUVASI-ORGANİZASYON-KEYİF-EĞLENCE-YARIŞMA-MUHTEŞEM ÖDÜLLER….İstavder in tüm tavla severlere en güzel armağan olduğu kanısındayım şahsen,anılarımızda her dakikasını keyifle anabileceğimiz binlerce örneklerle dolu olarak doyasıya yaşanmış adeta gerçek bir şölene dönüşmüş olan 5. YILDÖNÜMÜ TURNUVAMIZ tam bir başarı ile sonuca ulaşmıştır,sadece bizlerin değil turnuvamıza katılan tüm yabancı oyuncuların dahi takdirini kazanmıştır……….
  BÜYÜKSÜN İSTAVDER          EMEKLERİNE ZİHNİNE SAĞLIK          DEĞERLİ BAŞKANIMIZ    sn FUAT ERDAĞ         bahsettiğiniz gibi gerçektende ÇOK ŞEY KAÇIRDI KATILAMIYANLAR
  Derece almış tüm tavla severleri kutluyor şölenin her safhasında emeği geçen tüm ekibe takdir ve şükranlarımı arz ediyorum ve daha NİCE BENZERİ ŞÖLENLERDE tüm tavla sever dostlarımızla  TEKRAR BİR ARADA OLMAYI ARZULUYORUM                                   Saygılarımla Doğan SUNAR

 3. Cihantaç EROĞLU

  Bu kez katılamadım, aklım orada kaldı. Emeği geçenleri ve bu şölene katılan herkesi kutluyorum.

 4. Fuat ERDAĞ

  Merak edenler için ayrıntılı rakamlar.  Baloya katılan kişi sayısı 164. Çiftler kategorisine katlılan takım sayısı 40 . Ana Aktiviteye katılan kişi sayısı 134.  Aktivitede oynamayıp Çiftler Kategorisi ve Diğer yan aktivitelerde katılan oyuncu sayısı 53
  Turnuvada oynamayıp sadece Yıldönümü Balosuna katılan kişi sayısı. 75
  3 gün sonunda 5.Yıldönümü Şölenimize teşrif eden kişi sayısı 259 (ikiyüzellidokuz)

 5. Fuat ERDAĞ

  Pardon toplam rakam yanlış olmuş.  Doğrusu. 134+ 53 + 75 =262 

 6. Mustafa G. Türkmen

  Fuat Bey size,eşiniz Handan Hanıma ve organizasyona emeği geçen tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Artık bu sadece bir turnuva değil, daha önce yazdığınız gibi her aşamada dolu dolu profesyonel bir organizasyon-şov olmuş. İyi ki katılmışım.

 7. Ozan Gündoğdu

  Heyecan dolu hafta sonumuz, Cuma sabahı İstanbul’ a hareket ettiğimiz an başladı. Daha ilk dakikalarda Bolu Dağı’ nda muhteşem bir kahvaltı ile güne merhaba demiş olduk. O an hepimiz, keyif dolu dakikaların artarak devam edeceğinden oldukça emindik. Ancak İstavder’ in sürpriz dolu hamleleri bizi yine şaşkına çevirdi. Emin olduğumuz konuda bile yanılıyorduk ve İstavder adeta mutluluk sınırlarımızı zorluyordu. 1.Tur maçlarının hemen öncesinde oyuncular salona alınırken, organizasyon ekibinin alkışlarla bizleri karşılaması ve buna oyuncuların aynı şekilde karşılık vermesi tüylerimizi diken diken eden bir tablo oluşturdu. O an, iyi ki buradayım diyordu içimizdeki ses.
  Dev Tavla herkesin ilgisini çekti. Merak edip, tavlaya dokunmayan, fotoğraf çektirmeyen ya da oynamayan kalmadı. Böylesine ilginç bir fikrin sahiplerini ve bunun uygulanmasına karar verenleri tebrik ederim.
  Turnuva boyunca ilerleyiş, çift perdede herkesin görebileceği bir şekilde yansıtıldı. Tüm eşleşmelerin SMS yolu ile oyunculara duyurulması ilk kez gerçekleştirilen bir uygulamaydı. Oyuncular, karşılaşmanın yapılacağı masa numarasına kadar bilgilendirildi. Tartışmasız 10 numara bir uygulamaydı.
  Final günü, 1,5 metrelik bir bölümden 500 kişilik bir tribünün ortaya çıkması ise ayrı bir görsellikti.
  Turnuva sonunda İranlı Parviz Rock şampiyonluğu elde etti. Türk Tavlasının en önemli isimlerinden Erhan Yenişen ise final oynayarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. 134 kişilik geniş katılımıyla, bu önemli organizasyonda derece elde eden tüm oyuncuları tebrik ederim.
  Turnuva boyunca sayılabilecek o kadar fazla yenilik, o kadar başarılı işler vardı ki. Keşke tüm tavla severler bunları görmüş, yaşamış olsaydı diyebiliyorum. Kaldı ki, ne kadar anlatsak eksik kalacak.
  İşte tüm bu başarılı işleri sergilemek için de, bir grup başarılı insana ihtiyaç vardı şüphesiz. Bu şölenin mimarları işlerini kusursuz yaptılar. Başta Sayın Fuat Erdağ olmak üzere yaklaşık 15 kişilik bir organizasyon ekibi doyumsuz bir başarının sahipleri oldular. Ve bu şölenin asıl şampiyonlarını ayakta alkışlıyorum…

  Saygılarımla

  Ozan Gündoğdu

 8. Cemalettin Yüksel

  Tek kelimeyle her şey mükemmeldi. Bu güzel turnuvayı organize eden herkese teşekkürlerimi sunar, daha nice turnuvalarda beraber olmayı dilerim. Başta Erhan Yenişen olmak üzere dereceye giren tüm arkadaşlarımı kutluyorum…

 9. Erhan Yenişen

  Sayın Fuat Erdağ, beş yıl sonunda geldiğimiz noktayı yazmaya çalışmış ancak; ne kadar yazsa az. Uluslararası turnuvalara katılmaya çalışan biri olarak şunu söylemeliyim: Tavla oynama şartları ve konforu olarak şu an dış dünyayı geçmiş durumdayız. Bu güzel turnuvanın ortaya çıkmasında emeği geçen arkadaşlarım yukarıda belirtilmiş. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca oyunum ve benimle ilgili düşüncelerinden ötürü Sayın Başkanıma minnettarım. İstavder ve Türkiye Tavla Camiasının geldiği noktadan memnun olmakla birlikte daha da ileriye gideceğimize olan inancımı belirtmek isterim. Final maçımızda beni iki kere üst üste yenerek şampiyon olan Parviz Rokh’ u da buradan tebrik ederek başarılarının devamını dilerim.

 10. İlker GÖÇHAN

  Tek kelime ile bu ”Muhteşem” turnuvaya katılma fırsatını yakaladığım için kendimi şanslı hissediyorum. Başta Fuat Başkan olmak üzere, bize bu güzellikleri yaşatan tüm İstavder Ailesine ve Türk Tavla Birliği mensubu Dostlarımıza selam, saygı ve teşekkürlerimle…

 11. Hilmi Göçhan

  İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneğinin düzenlemiş olduğu ve Türkiye’deki tüm derneklerimizin Türkiye Tavla Birliği olarak destek vermesiyle muhteşem bir turnuva ortaya çıkmıştır.Bu turnuvada başta İSTAVDER Başkanı Fuat Erdağ olmak üzere emeği geçen herkesi göstermiş oldukları üstün özveriden dolayı tebrik ediyor ve derece alan tüm oyuncuları da başarılarından dolayı kutluyorum.Herkesin dediği gibi kesinlikle Türkiye Tavla Birliği olarak tüm dünyanın önünde olduğumuzu bende belirtmek isterim.Daha nice turnuvalarda nice başarılarla buluşmak üzere.
                                                                                                     İZMİR TAVLA DERNEĞİ BAŞKANI
                                                                                                                    HİLMİ GÖÇHAN

 12. MURAT KAPIKIRAN

  Bu organizasyon tavlaya gönül veren herkezin tüylerini diken diken etti.. Bir çok süpriz ile donatılmıştı, elenen oyuncuların dahi yüzleri gülüyordu..  Salonda 200 civarında oyuncu olmasına rağmen zar sesi haricinde bir ses duyulmuyordu. Bu büyük başarının mimarı Fuat başkana teşekkür ederim. Tüm oyuncuların arkadaşlığının, aile olmasının, dayanışmalarının başkanın kişiliğine bağlı olduğunu düşünüyorum… Bu oluşumun içerisinde olmaktan son derece mutluyum… Eğleniyoruz, çalışıyoruz, doya doya tavla oynuyoruz ve bunları yaparken dünya da olmayanları yapıyoruz… Emeği geçen herkeze sonsuz teşekkür ediyorum…

 13. Adnan KARA

  Yalnızca Tavlayı sevdiğim için mahalle kahvelerinde tavla oynarken MERTAVDER i kurmamızda bize şiar olan,ışık tutan Fuat başkana ulaştım.Derken İSTAVDER in kuruluşunun 5. yılında muhteşem bir organizasyanla düzenlemiş oldukları tavla turnuvasını Mersin adına görme şerefine nail oldum.O ne güzellik ne harika bir şeydi.Bir çok eksikliklerimizin olduğunu fark ederek en kısa sürede bu eksikliklerin giderilmesi gereğini anladım.Hala aklım orada ! Final maçı harika idi izlerken nefes alamayınca nefesimi tuttuğumu fark ettim.Erhan YENİŞENDEN gurur duyuyor ülkemizi gururla temsil ettiğini düşünüyor başarısının devamını diliyorum. 5. yıl şölenine katılan tüm herkesi böyle bir etkinliği kaçırmadıkları için takdirle selamlıyor ve turnuvada derece yapan oyuncuları kutlar başarılarının devamını dilerim.Bizleri son derece şık ve nezih ortamda tavla oynamaya,balo düzenleme inceliğini gösterip müzik eşliğinde eğlenerek karnımızı doyurduğumuz bu anlatılması güç organizasyonun tertip edilmesinde emeği geçen herkesi ve Fuat başkanı tebrik eder ve daha nice turnuvalarda buluşmak dileği ile SELAMLARIM.

  MERSİN TAVLA DERNEĞİ BAŞKANI
  Adana KARA

 14. Sedat Bıçakçı

  Tavlada geldiğimiz bu noktaya ulaşmamızda başta Fuat Bşk. olmak üzere tüm emeği geçenlere ve katılımcılara sonsuz teşekkürler ediyorum.

 15. dursun çetin

  ellerinize ve beyinlerinize salık teşekürler başta fuat başkan veekibine ni ce 5 yıllara iyiki varsın istavder

 16. Haldun Durukan

  Şampiyona gerçekten profesyonel bir plan ve emek sonucu ortaya çıkartılmıştı. Bu kadar dar bütçeyle ve bu kadar göz alıcı bir organizasyon yapmak ancak böylesi bir özveri ve ileri görüşle olabilirdi.Tek tek isim vermek istemiyorum ama başta İstavder başkanı Fuat Erdağ olmak üzere tüm organizasyon komitesine,tüm katılımcılara ve emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum

  Bu organizasyona da “Federasyon olamk ” yakışır .

Geri izlemeler ve Pingler

Cevap yaz