5.KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

5.KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI

ŞAMPİYON ERHAN YENİŞEN

5.KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI

MASTERS (74): 1-Erhan Yenisen (Turkey), 2-Gazi Celen (Turkey), 3/4-Kemal Erdem (Turkey) / Martin Birkhahn (Germany); 1LC-Ricardo Malas (Spain)

INTERMEDIATE (39): 1-Gamze Demirkol (Turkey), 2-Kagan Karakaya (Turkey), 3/4-Cengiz Dindar (North Cyprus) / Adnan Kuzu (Turkey); 1LC-Serdar Guray (Turkey)

BEGINNERS (5): 1- Oyku Sari (Turkey), 2-Funda Kapikiran (Turkey).

DOUBLES CONSULTING (37 teams): 1-Alaattin Ozaltun & self (Turkey), 2-Mario Sequeira (Portugal) &  Jean-Noel Duval (France), 3/4- Akiko Yazawa & self (Japan) / Tobias Hellwag (Germany)& Jan Jacobowitz (Germany).

SUPER-JACKPOT (16): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2- Masayuki Mochizuki (Japan).

DMP-CHALLENGE (64): 1-Kamil Karaali (Turkey).

SPECIAL PLAYER AWARDS: Claus Elken (Denmark), Akiko Yazawa (Japan).

SPONSOR AWARDS: Pasha Platinum Casino, Golden Tulip Hotel Nicosia.


Ustaiste

23 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  GECİKEN BAŞARI GELDİ.    5.KIBRIS AÇIK MASTERS ŞAMPİYONU ERHAN YENİŞEN OLDU.   ANKARA TURNUVASINA NAĞMAĞLUP ŞAMPİYON OLAN VE BU BAŞARISINI KIBRIS FİNALİNE KADAR DEVAM ETTİREN GAZİ ÇELEN ve ERHAN YENİŞEN KARDEŞLERİM BAŞTA OLMAK ÜZERE DERCEYE GİREN TÜM OYUNCULARI TEBRİK EDİYORUM.   BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.  TEK BAŞINA OYNAYARAK ÇİFTLER KATEGORİSİNDE ŞAMPİYON OLAN ALAATTİN ÖZALTUN A DA BRAVOOOO DİYORUM.  

 2. Lemı Tu-Men

  Erhan kardesim tebrik ederim şampiyonluğunun yakıştı sana! Helal olsun sana da Alaattin kardesim sonunda dediğini yaptın tek basına oynayip  şampiyonluğu da kapışsın :) )

 3. Cihantaç EROĞLU

  Düzenleyenleri, emeği geçenleri, tüm katılanları ve tabii ki dereceye giren arkadaşlarımı kutluyorum…

 4. Cemalettin Yüksel

  Başta Erhan ve Alaattin kardeşlerime şampiyonluklarını kutlar Diğer dereceye giren arkadaşlarımı tebrik ederim Bu turnuvada emeği geçen başta Fuat başkan olmak üzere herkese teşekkür ederim Erhan kardeşim artık yolun açıldı senden dünya şampiyonluğu bekliyoruz. Ustalığınla ve duruşunla bunu hak ediyorsun Selamlar…

 5. Kemal Erdem

  Değerli dostum Erhan sonuna kadar hakedilmiş şampiyonluğunu canı gönülden kutluyorum..Bu kadar ünlü isimi biraraya getirecek cazibeyi oluşturan İstavder yönetimi gerçekten her türlü övgüye layık…sonuç olarak mükemmel geçen turnuvanın bir sonrakini oradaki herkes gibi bende iple çekiyorum

 6. HİLMİ GÖÇHAN

  Başta şampiyon olan Erhan kardeşimi,ve onunla final oynayan Gazi kardeşimi,çiftlerde şampiyon olan Alaattin Özaltun u canı gönülden tebrik ediyorum…ve bu turnuvanın her defasında biraz daha büyümesine oyunlarından eğlencesine kadar kusursuz birşekilde yürümesine Başta FUAT Başkanım olmak üzere tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.sagolun varolun…

 7. 5.Kıbrıs Açık Master Şampiyonu Erhan YENİŞEN kardeşimi kutluyorum. Yurt içinde birçok başarıları bulunan kardeşimiz nihayet çalışmalarının ve emeğinin karşılığını bu turnuvada fazlasıyla hakketti. Bravo Erhan YENİŞEN. Ayrıca İSTAVDER turnuvalarında ve diğer yurtiçi organizasyonlarda çok ciddi bir çıkış yapan, 5. Kıbrıs Çiftler kategorisi şampiyonumuz Alaattin ÖZALTUN kardeşimi de canı gönülden kutlar başarılarının devamını dilerim.

  Ve gelelim Fuat ERDAĞ’a. Bu güzel turnuvanın her geçen gün büyüyerek dünyanın en seçkin turnuvası haline gelmesinde, işinden fedakarlık ederek zaman ayıran sevgili başkanımıza, turnuvada emeği geçen Cenk, Ali Çetin, Necati Abi ve Metin amcamıza çok ama çok teşekkür ediyorum.

 8. Fuat ERDAĞ

  Bu turnuva Sadece İstavder in turnuvası değildir!!!! Bu turnuva Türkiye nin Türk Tavla Camiasının yüz akıdır.  Ben sadece organize ediyorum. Turnuvayı büyük yapan katılımcılardır. Mevcut dernekler büyüdükçe bunlara yeni iller katıldıkça çok daha fazla büyüyecegimizden dünyanın en büyük camiası olacağımızdan hiç bir kuşkum yok.  

 9. Fuat ERDAĞ

  2009 da 70 kişiyle başlayan Kıbrıs turnuvalarında katılım 130 lara çıktıysa bunun tek sebebi diğer illerdeki derneklerin katkısıdır.  Türk tavla camiasının ve yabancıların bu turnuvayı her geçen gün daha çok benimsemesi ve sahiplenmesi bu turnuvayı daha çok büyütecek ve güçlendirecektir.   Bu turnuvanın büyümesine katkı sağlayan tüm dostlara teşekkür ediyorum.  Ve rica ediyorum lütfen organizasyonun en güzel bölümü olan kapanış yemeğine(özel kıyafetlerle) herkes katılsın.  Dönüş uçaklarını bu yemeğe katılacak şekilde ayarlarsak çok daha fazla memnun olacağım. 

 10. a.k.b.

  Başta Erhan ve Alaattin kardeşlerim olmak üzere dereceye giren tüm arkadaşları tebrik ederim.Bu arada sayın başkan Fuat ERDAĞ ‘ada tavlaya verdiği büyük emekler ve yoktan var edip çok iyi yerlere getirdiği bu turnuva içinde teşekkürler ve tebrikler.

 11. Cüneyt Argun Genç

  Bundan 8 gün önce yazdığı bir mesajda Usta Erhan Yenişen şöyle demişti: “Birçoğumuzun isyan ettiği kadar acımasız değil bu oyun. Çalışmaların ve bilginin karşılığını bir evrede veriyor.” Sanki bir hafta sonrasını müjdelemiş bu mesajıyla. Bir eşik aşılmıştır. Önemli uluslararası turnuvalara katılım şansı bulduğu sürece Usta Erhan Yenişen çok kısa bir süre içerisinde Dünya tavla camiasının önde gelen figürlerinden biri olacaktır. Kendisini gönülden tebrik ediyorum. Çok başarılı bir yıl geçirmekte olan İzmirli dostumuz Gazi Çelen’i,

  çiftlerde şampiyonluğu kucaklayan centilmen oyuncu Alaattin Özaltun’u, yarı final başarısı gösteren Kemal Erdem’i, intermediate turnuvasını kazanan Gamze Demirkol’u ve derece alan diğer arkadaşları kutluyorum.

 12. Hasip Güven

  Eskiden turnuva sonuçlarına bakarken hep gözüm Türk oyuncular arardı. Kıprıs turnuvasında sonuçlara bakıyorum da yabancı oyuncular azınlıkta kalmış. Başta dereceye giren arkadaşları tebrik eder, başarılarının devamını diler, bizleri Kıprıs’ta temsil eden tüm ekibi kutlarım.

 13. Doğan SUNAR

  Değerli tavlacı son kıbrıs fatihi diyebileceğim kardeşim şampiyon olma başarısını gösteren Erhan YENİŞEN’ i çiftlerdeki azmi ve başarısıyla kalpleri fetheden Alaattin ÖZALTUN ‘ı ve diğer derece almış tüm tavla severleri yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum,emeği büyük olan organizasyonda görevli tüm dostlarada teşekkür ediyorum ………………………..SAYGILARIMLA

 14. ALAATTİN

  ÖNCELİKLE ERHAN ARKADAŞIMI CANİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM ULUSLARARASI PLATFORMDA BİZLERE YAŞATMIŞ OLDUĞU MUTLULUK VE GURURDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER.AYNI ZAMANDA 2′NCİLİĞİ PAYLAŞAN GAZİ ARKADAŞIMIZI DA TEBRİK EDERİM BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM.

  INTERMEDIATE’DA BAŞARI KÜRSÜSÜNDE GAMZE ARKADAŞIMIZI GÖRMEK ÇOK GÜZEL BİR MUTLULUK TEBRİKLER VE BAŞARININ DEVAMINI DİLERİM.

  ORGANİZASYONDA EMEĞİ GEÇEN VE ORGANİZASYONUN EKSİKSİZ VE İYİ YÜRÜMESİ İÇİN ELİNDEN GELEN ÇABAYI GÖSTEREN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER.

  TEBRİKLERİNİ ESİRGEMEYEN ARKADAŞLARADA ÇOK TEŞEKKÜRLER.UMARIM ULUSLARARASI PLATFORMDA TÜRK OYUNCULARININ İSMİNİ HER GEÇEN GÜN DAHA ÇOK GÖRMEK DİLEĞİYLE.

  VE ŞUNUDA SÖYLEMEK İSTERİM Kİ UMARIM BİR GÜN KIBRISI DÜNYA TAVLA TURNUVA MERKEZİ OLARAK GÖREBİLMEK.

 15. Erhan Yenişen

  Öncelikle Kıbrıs açık turnuvasının katılımcı rekoru kırmasında pay sahibi olan organizatör Chiva K. Tafazzoli ve İSTAVDER yönetimini tebrik ederim. 5. Kıbrıs Açık Turnuvasında dereceye girme başarısı gösteren yukarıda isimleri yazılı tüm oyuncu arkadaşlarımı tebrik eder ve EBGT puan yarışındaki arkadaşlarıma başarılar dilerim. Cüneyt Argun Genç’ in alıntıladığı mesajım ise gerçekten büyük tesadüf olmuş. Kendisine teşekkür ediyorum.

 16. YALKIN ERK

  Portekiz turnuvası donusuydu sanırım…Lig toplantısı esnasında Erhan ile dısarıda sohbet edıyorduk. bana “2012 yılında cok iyi bir ivme yakaladın” dedikten sonra kendisine “benim sansim tum EBGT turnuvalarına katılmak oldu…sen de katılmıs olsan benden cok daha ustte olurdun” demiştim…Erhan durdu ve birkac saniye sessiz kaldı…ardından “Yalkın ben İstanbul veya Kıbrıs turnuvalarından birini kazanıp EBGT hakkını oyle elde edecegim” dedi…sanırım inancı, azmi ve calısmanın bir gun kendısıne getıreceklerını bu kadar net anlatan bır durum olamaz…sonsuz kez tebrikler…Gazi Çelen’nin Ankara turnuvasından beri suregelen basarısını da asla yadsımamalıyız. Ona da sonsuz kez tebrikler. Intermediate sampıyonu Gamze Demirkol’a ve ciftler sampıyonasında tek kısılık şov yapan Allattin Ozaltun’a da tebrikler…Beginner kategorisinde sampiyon olan Öykü Sarı’ya da tebrikler…ve kendisini 2 kez saf dısı bırakmama ragmen 1 puan kupasını alan Kamil Karaali’ye de tebrikler :) ve tabi ki tum ekibe, baskanımıza, turnuvaya katılıp dunyada bu turnuvanın en mantıklı turnuvalardan bırısı oldugunu bir kez daha ispat eden tum katılımcılara da tebrik ve tesekkurler…istenildigi kadar iyi turnuva olsun…tavlalar altından, küpler isterse pırlantadan olsun…katılımcılar olmadıkca hiçbir turnuva “turnuva” degildir…2013 yılında hem turnuvalar hem oyuncular acısından cok daha basarılı gunler gorecegımıze ınanıyorum…

 17. Bülent KARABULUT

  Başta Erhan Yenişen ve dereceye giren tüm arkadaşları tebrik ederim.

 18. Fuat ERDAĞ

  Erhan’cım ödül töreninde yaptığın konuşmayı burda da yazmışsın. Ödül töreninde de sana katılamamıştım. Şimdi de katılamıyorum. !! 

 19. Fuat ERDAĞ

  Turnuva katılımı rekor kırıyorsa  bunda pay sahibi olanlar İzmir tavla derneği  başkent tavla derneği Antalya dan Sakarya dan  katılanlar ve sayın Yaşar Güzel ve ekibidir.  Katılan yabancılar daha önceki turnuvalarda Türk oyunculardan gördüğü yakın ilgi sebebiyle kendi arkadaşlarını getirmişlerdir ve yabancı oyuncu sayısında ciddi bir artış da yoktur.  Bu rekor katılımı sadece İstavder yönetiminin başarısı olarak görmek de doğru değildir.  Kıbrıs varsa Kıbrıs da bir katılım rekoru yaşanıyorsa bu Türk tavlasının kendi başarısıdır. 

 20. Fuat ERDAĞ

  Kıbrıs da Türk oyuncu sayısı belirlenen hedeflere ulaşmıştır. 2009 da ilk turnuvayı yaparken ilerleyen senelerde 64 Türk 64 yabancı oyuncu hedefimiz vardı.  Son turnuvada 84 Türk 34 yabancı oyuncu katıldı.  Yabancı oyuncu sayısı ne zaman 60 ları bulur o zaman rekor dan bahsedilir.  

 21. Lemi Tu-Men

  Anlaşılıyor ki Sayın Fuat Erdağ potansiyeli belli olan Türk tavlasını değil dünyada dibe vuran tavlayı da ayağa kaldıracak.Tebrik ederim bu iş gönül ve vizyon işi bir kere daha bravo inşallah dilekleriniz gerçekleşir.

 22. YALKIN ERK

  Fuat baskan’dan 21 aralıkta dunyamızı zıyeret etmelerı soz konusu olan “marduk” ahalısını de tavlaya alıstırmasını beklemek yanlıs bır hedef olmaz kanaatındeyım :) bu hırs bu azim ile onu da yapar…ancak lutfen o turnuvada benden cevırı beklenmesın :) saygılarımla…sevıyorum bu aileyi…her bir ferdi ile…her bir neferi ile…iyi ki varız… :)

 23. İlker GÖÇHAN

  Turnuvada ödül alan ve dereceye giren tüm dostları tebrik ederim. Her zamanki gibi muhteşem organizasyondaki emeklerinden dolayı başta Fuat Başkan olmak üzere tüm ekibe teşekkürler. Antalya’dan Saygılar, Sevgiler…

Cevap yaz