16.İSTANBUL AÇIK TAVLA TURNUVASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

16.İSTANBUL AÇIK TAVLA TURNUVASI

Bize Yakışanı Yapmaya Devam Ediyoruz!!

150 değişik oyuncunun katıldığı Dünya’nın en büyük turnuvalarından biri olan  “16th Istanbul Open”   hiçbir sorun ve aksama olmadan tamamlanmıştır.

Yabancıların söylemiyle “Dünya’nın en iyi tavla turnuvası organize eden kuruluşu “ olan İstavder bir kez daha kendine yakışanı yapmıştır.

66 Kişilik Katılımla gerçekleşen Masters Kategorisinde çok iyi oyuncuları geride bırakmayı başaran genç kardeşimiz, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan arkadaşımız, son dönemlerde başarı çıtasını sürekli yükselten oyuncumuz Sn.Çağlar ERDOĞAN şampiyon olmuştur.

Bu başarısı sayesinde 2012 EBGT Finaline doğrudan katılım,  5.Kıbrıs Açık Masters Kategorisine ücretsiz katılım,  Kıbrıs da 6 gün ücretsiz konaklama, 1000 $ değerinde FMGAMMON Marka Özel Şampiyonluk Tavlası ve hepsinden daha önemlisi manevi değeri çok yüksek olan üzerinde 16th Istanbul Open Winner yazılı kupayı çok genç yaşta kazanan Sn.Çağlar ERDOĞAN’ a 2012 EBGT finalinde başarılar diliyoruz.

Masters Şampiyonu Sn.Çağlar ERDOĞAN başta olmak üzere,  Advanced Şampiyonu Sn Serdar GÜRAY’ı,  Çiftler Şampiyonları Özlem GAMZE & Nuri KAYA’yı ve turnuvada dereceye girerek ödül alma başarısını gösteren tüm oyuncuları Tebrik Ediyoruz.

Turnuvamıza verdikleri desteklerden dolayı,

WBA Başkanı Mr Chiva Tafazzoli’ ye,

İzmir Tavla Derneği Başkanı Sn Hilmi GÖÇHAN başta olmak üzere tüm İzmir’li dostlara,

Başkent Tavla Derneği Başkanı Sn.Ozan GÜNDOĞDU başta olmak üzere tüm Ankara’lı dostlara,

İstanbul’da olup da kendilerine çok yakın bir ortamda gerçekleştirilen böylesine büyük, böylesine önemli bir tavla etkinliğine katılarak bu fırsattan yararlanmayan çok sayıda “Tavla Üstadı” varken, çok uzaklardan gelip bu turnuvaya destek olmaya çalışan başta yabancı dostlarımız olmak üzere 150 katılımcının her birine,

Büyük bir turnuvanın altından başarı ile kalkan başta Cenk ÇORBACIOĞLU olmak üzere İSTAVDER ORGANİZASYON EKİBİ’NE

Teşekkür Ederiz.

Olağan üstü bir centilmenlik örneği göstererek çiftler maçı esnasında süreleri çok azalan rakiplerini eleme fırsatı bulmalarına rağmen tam tersine bir davranışla, bitmek üzere olan süre konusunda rakiplerini uyaran Sayın Ahmet NAR ve Sayın Yiğit GÖÇHAN’ ı bu sportmen davranışlarından dolayı Tebrik Ediyor kendilerine ÖZEL OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Saygılarımızla,

İstavder Y.K.

BAŞARI KÜRSÜSÜ

16th ISTANBUL BACKGAMMON OPEN
September 14-16, 2012; Istanbul, Turkey

MASTERS (66): 1-Çağlar Erdoğan (Turkey), 2-Jan Jacobowitz(Germany), 3/4-Dursun Çetin(Turkey), 3/4Erhan Yenişen(Turkey); 1LC Cemalettin Yüksel(Turkey)

ADVANCED(48+16rebuys): 1- Serdar Güray(Turkey) 2-Hakan Ertekin(Turkey) 3/4Özlem Kargı(Turkey) 3/4 Volkan Er(Turkey) , 1C Mustafa Güneralp(Turkey), 2C Hamza Nar(Turkey)

SUPER JACKPOT (16): 1-Yaşar Gözel 2-Ahmet Malkoçoğlu

SUPER JACKPOT#2 (16):1-Kamil Karaali 2-Fikret Poyraz

DOUBLES TOURNAMENT #1 (35 teams): 1-Özlem Gamze & Nuri Kaya 2-Serdar Özkaya & Aytekin Güler

ONE POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ercan Akkaya
ONE POINT TOURNAMENT #2 (64): 1-Özlem Gamze

SPEEDGAMMON (64):Chiva Tafazzoli

SPECIAL PLAYER AWARDS: Martin Birkhahn(Germany), Metin Çubuk(Turkey)

FMGAMMON ŞAMPİYONASI GENEL SIRALAMA

SAKARYA TAVLA:14 IZMIR TAVLA:11 BAŞKENT TAVLA:10 İSTAVDER:5 PUAN


16 Yorum

 1. BELENE

  Askerden önceki son turnuvam olacak muhtemelen:) Ödüller her zaman ki gibi muazzam ve çok heyecan verici, bakalım son şampiyon olabilecek miyiz? :)

 2. Ali Şerif Rende

  Sanrım benim de askerlik öncesi son turnuvam olacak :) Anlamı da , önemi de farklı oluyor haliyle. Kaliteli ödülleri ve eşsiz atmosferiyle bir İstavder turnuvası için daha gün saymaya başladık.

 3. Fuat ERDAĞ

  Bu turnuva için özel bir kuralımız var. ASKERLİĞİNİ YAPMAMIŞ OLANLAR katılamıyor. :)

 4. yaşar acar

  turnuvaya herkez katılabiyor mu? bilgi verirseniz sevinirim.

 5. Cenk Çorbacıoğlu

  Yaşar Bey turnuvamız herkese açıktır.

 6. BELENE

  Sayın Başkanımız her zaman olduğu gibi bizlere söyleyecek fazla birşey bırakmamış, kendisini şiddetle tebrik ediyorum. :)
  Muazzam işlere imza atmaya devam eden Çağlar Erdoğan başta olmak üzere başarı sağlayan tüm arkadaşları canı gönülden kutlarım.

 7. Amaç Volkan Er

  Her zamanki gibi muhteşem insanlar, muhteşem bir turnuva ve muhteşem bir organizasyon. Başta sayın Fuat Erdağ olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür eder, dereceye giren arkadaşları tebrik ederim.

 8. mehmet hulusi tümer

     16.İSTANBUL AÇIK TAVLA TURNUVASInda dereceye giren tüm arkadaşları başarılarından dolayı tebrik eder,bu güzel ortamın oluşmasında emeği olan tüm istavder ailesine teşekkür ederim.Ayrıca çiftler maçımızdaki centilmen davranışlarından dolayı Ahmet NAR ve Yiğit GÖÇHAN arkadaşlarımıza tekrar teşekkürü bir borç bilirim.

 9. Erhan Yenişen

  Şampiyon Çağlar Erdoğan, çok iyi oynuyorsun. Son zamanlarda kazandığın başarılar az bile hepsini hakettiğini düşünüyor, devamını diliyorum.

 10. Fuat ERDAĞ

  İSTAVDER in öncelikli kuralı centilmenlik ve sportmenliktir. SPORTMENLİK dısı davranışlarda bulunanların İSTAVDER icinde yeri yoktur.  Kurallara sığınarak vidolu tavla konusunda yeterli tecrubeye sahip olmayan oyuncularin hatalarından  yaralanarak galip gelmeye çalışmak istavder bünyesindeki hic bir oyuncuya yakışmaz. İstavder turnuva kurallarında da geçtiği gibi acemi oyuncuya karsı kurallar esnetilir.
  1.2- Acemi Oyunculara Karşı TutumTurnuvaya acemi kategorisinde katılan oyuncuların ve ilk kez İSTAVDER turnuvasına katılan oyuncuların vidolu tavla kurallarına hakim olmadıkları varsayılır. Hakemler tarafından bu oyunculara karşı müsamahalı davranılacağı unutulmamalıdır. Tecrübeli oyuncuların yeni oyunculara karşı müsamahalı davranmaları beklenmektedir.Y

  Biz genc oyuncularin centilmenlikleri gururlanarak anlatırken  belli bir olgunluğa ulaşan oyuncularimizin centilmenlik dısı davranışlarla mac kazandıklarını duymamız onlar adına bizi mahcup etmektedir.

  16.istanbul Open turnuvasına katılan Vido lu tavla konusunda ve kurallar acısından cok fazla tecrübesi olmayan Hasan SAĞ adlı oyuncumuzun mac esnasında topladığı pulları  tavlanın dısına çıkarması gerekirken yanlışlıkla orta barın üstüne koyduğu, tecrübeli rakibinin de bu pulları kırık saydığını ve yine devam eden oyunlarda kurallar sebebiyle haksız menfaat sağlandığını yeni öğrendim.  Sayın Hasan SAĞ  herkes yenilir tavla da ilk once yenilmeyi bilmek ve bunu hazmedebilmek gerekir. Turnuva esnasında böyle bir muameleye karsı kalmanıza rağmen yenilgiyi kabullenmeniz ve turnuva yönetimine konuyu iletmeyisiniz sizin olgunluğunuzu gösteririr. Gösterdiğiniz olgunluk icin teşekkür ederim. Kurallara sığınarak en buyuk kuralımız olan sportmenlik kuralını çiğneyen ve haksız bir galibiyet alan tecrübeli oyuncumuz adına sizden özür dilerim.  Saygılarımla Fuat ERDAĞ

Geri izlemeler ve Pingler

Cevap yaz