İSTAVDER LİGİ 2012/3.SEZONU | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

İSTAVDER LİGİ 2012/3.SEZONU

2012/3.SEZON SONUÇLANDI

MASTERS ŞAMPİYONU CÜNEYT ARGUN GENÇ

MASTERS İKİNCİSİ ALİ ÇETİN BELENE

MASTERS ÜÇÜNCÜSÜ ALAATTİN ÖZALTIN

EXPERT ŞAMPİYONU FUAT ERDAĞ

EXPERT İKİNCİSİ BÜLENT KARABULUT

ADVANCED ŞAMPİYONU ALİ ALÇELİK

PUAN DURUMLARI

RATİNG SIRALAMASI


İSTAVDER LİGİ ÖDÜLLERİ:

SENE ŞAMPİYONU:

2012 de gerçekleştireceğimiz Sezonlarda başarılı olmuş 36 Oyuncunun yer alacağı “Büyük Final” de şampiyon olan oyuncu çok özel bir kupanın yanında,

a)    2013 Dünya Tavla Şampiyonası Masters Kategorisi Katılım,

b)   2013 Nordic Open Masters Katılım,

c)    Portekiz Masters Katılım,

d)    Munih Masters Katılım,

e)    yada Kıbrıs Avrupa Şampiyonası Masters Katılım + Konaklama,

Ödüllerinden birini tercih edecektir. (Monte Carlo Masters Katılım Ücreti 1000 Euro dur)

(Her sezon altı oyuncu Büyük Finale ismini yazdırır. Masters ilk 3, Expert ilk 2, Advanced 1)

Masters Kategorisi Sezon Şampiyonu: Kupa +

a)Kıbrıs Açık Turnuvalarından Birinde Masters Kategorisine Ücretsiz Katılım

b) Fmgammon A001 Ahşap Tavla Takımı,

arasında tercih yapacaktır.

(Kıbrıs Açık Turnuvalarında Masters  katılım ücreti 500 euro dur)

Expert Kategorisinde Sezon Şampiyonu:  Kupa +

a)Kıbrıs turnuvalarından birinde orta kategoriye(ADVANCED) ücretsiz katılım

b) Fmgammon deri tavla takımı

c)Kıbrıs turnuvalarından birinde 3 gün tek kişilik konaklama arasında tercih yapacaktır.

(kıbrıs turnuvalarında orta kategori katılım ücreti 250 euro dur)

Advanced Kategorisinde Sezon Şampiyonu: Kupa +

a)    Kıbrıs turnuvalarından birinde en alt kategoriye(beginner) ücretsiz katılım

b)   Özel ahşap küplü 4 lü zar takımı

c)    İstavder yıldönümü masters kategorisine ücretsiz katılım ödüllerinden

Birini tercih edecektir. Ayrıca takip eden sezonda Expert kategorisinde ücretsiz oynayacaktır.

13 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  Masters ve expert grubunda oynayacak oyuncularımızdan bu sezon oynayamayacak olanlar var ise lütfen sezon başlamadan önce bunu belirtsinler. 

 2. Okan KOÇAK

  Geçirmiş olduğum önemli rahatsızlığımla ile ilgili , bana karşı göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve iyi niyet teminleriniz için Sayın Fuat Bey , Sayın Cenk Bey ve dernekte bulunan bütün kişilere canı gönülden teşekkür ederim.

 3. Fuat ERDAĞ

  Okan bey siz şimdiden bir efsane oldunuz !!! Sezon icersinde Cok ama cok önemli bir ameliyat geçirmenize rağmen toplantıya katılarak tüm maçlarınızı tamamlamanız bence en buyuk sampiyonluktan cok daha onemli bir sportmenlik gostergesi    Tavla bir yana eski sağlığınıza kavuştuğunuzu görmek bizi cok mutlu etti. Tekrar gecmis olsun aramıza yeniden hoş geldiniz.   

 4. Fuat ERDAĞ

  Sekiz saat süren ve büyük bir çekişme içerisinde gecen playoff karşılaşmaları sonucunda  Masters şampiyonu olmayı başaran Cüneyt Argun GENC basta olmak üzere Super Finale isim yazdiran Masters ikincisi Ali Çetin Belene, Masters üçüncüsü Alaatin Ozaltun, Expert İkincisi Bülent Karabulut ve Advanced Şampiyonu Ali Alçelik’i tebrik ediyorum. İstavder liglerinin gelmiş gecmis en SPORTMEN oyuncusu Okan Kocak’a  cok önemli bı mazereti olmasına rağmen grup ve playoff maclarını eksiksiz tamamlamasından dolayı teşekkür ediyorum. 

 5. Cenk Çorbacıoğlu

  MASTERS ŞAMPİYONU CÜNEYT ARGUN GENÇ, EXPERT ŞAMPİYONU FUAT ERDAĞ VE ADVANCED ŞAMPİYONU ALİ ALÇELİK’İ TEBRİK EDER BÜYÜK FİNALE İSMİNİ YAZDIRAN BÜLENT KARABULUT, ALİ ÇETİN BELENE, ALAATTİN ÖZALTUN’A BAŞARILAR DİLERİM.

 6. OKAN KOÇAK

  Masters şampiyonu Cüneyt Argun Genç , Masters İkincisi Ali Çetin Belene , Masters Üçüncüsü Alaattin Özaltun , Expert Şampiyonu Fuat Erdağ , Expert ikincisi Bülent Karabulut ve Advanced Şampiyonu Ali Alçelik’i tebrik ediyorum. Nice sağlık mutlu turnuvalarda başarılarının devamını dilerim. Ayrıca özellikle Ustat Başkan Sayın Fuat beye çok teşekkür ederim insani yönden çok güzel bir düşünce ile yaptırmış olduğu adımın yazılı olduğu pasta için , umarım biz tavla severler için uğraştığınız emek verdiğiniz , çaba verdiğiniz için teşekkür eder , misyonunuzu çok daha ileriye taşır türklerinde bu dalda ne kadar başarılı olduğunu kalıcı olmak şartıyla bütün dünyaya gösterirsiniz.

 7. Erhan Yenişen

  Çok zorlu geçen bir lig zezonunun ardından derece yapmayı başaran tüm arkadaşlarımı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

 8. Erhan Yenişen

  Ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim: Benim tavla entellektüelleri olarak gördüğüm, tavlaya matematiksel bakabilen, uluslararası literatürü güncel takip eden, en ileri tavla programlarını iyi şekilde kullanan ve bunlara göre oynamaya çalışan Türkiye’ de bir elin parmaklarını geçmeyen oyunculardan biri olan Cüneyt Argun Genç’ in Masters Şampiyonu olması ekstra sevindirici.

 9. Cüneyt Argun Genç

  Dereceye giren tüm arkadaşları kutluyorum. Erhan Bey’e övgü dolu mesajı için ayrıca teşekkür ederim. Kendisi, gerek taktik ve strateji bilgisi gerekse oyunculuk karakteri anlamında bence Türkiye’deki en göze batan oyuncudur. Hepimizin böyle ustalardan öğrenecek çok şeyi var. Ayrıca zorlu finalde şanssız taraf olan ve sabırlı çalışmasını sürdürdüğü takdirde sadece Türkiye’de değil 2-3 sene içinde tüm tavla dünyasında öne çıkacak olan Ali Çetin Belene’yi; aramıza çok kısa bir süre önce katılmış olmasına rağmen kısa zamanda üst düzey tavlanın hakkını veren centilmen oyuncu Alaattin Özaltun’u; expert kategorisi şampiyonu Fuat Erdağ’ı; aynı kategorinin ikincisi Bülent Karabulut’u ve  advanced kategorisi şampiyonu Ali Alçelik’i gönülden tebrik ederim. 

  Okan Bey’e büyük geçmiş olsun.
  İstavder Yönetimini de bu anlamlı jestten ötürü kutluyorum.

  Herkese teşekkürler.

 10. alaattin

  Öncelikle dereceye giren tüm arkadaşları tebrik ederim,aynı zamanda istavder çatısı altında var olan hepsi birbirinden değerli tüm katılımcı arkadaşları derece alsın almasın kutlarım.

  Evet, bir o kadar güzel ve bir o kadar zor olan bir lig’i daha sonlandırmış olduk.Master kategorisinde, biliyorum ki bende çok daha iyi oyuncuların olduğu halde 3′ncü olmak mutluluk ve gurur verici.

  Ayrıca şunu özellikle söylemek isterim ki Sayın Cüneyt Argun Genç’in oyun bilgisi ve sportmenliğiyle, çok iyi örneklerden biri olduğunu şahsım adına samimiyetle söylemek isterim.

  Sayın Ali Çetin Belene’yide 2′nciliğinden dolayı tebrik ederim duruşu ve iyi oyunculuğuyla takdire şayan bir arkadaşımız.

  Expert kategorisi 1′ncisi sayın fuat erdağ başkanımızı 2′ncisi sayın bülent karabulut’u advanced kategorisi sayın ali alçelik’i kutlar ve başarılarının devamını dilerim.

  Ayrıca okan beyede tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

  İSTAVDER AİLESİNE TEŞEKKÜRLER.

 11. BELENE

  Sezona heyecan katan tüm dostlarıma teşekkür eder, dereceye giren arkadaşları tebrik ederim. :)

 12. Fuat ERDAĞ

  Bir kaç gündür yazılanlara bakmamıştım.. Sıcaktan trafikten bunalmış çok keyifsiz bir haldeyken burada yazılanları okuyunca yüzümde bir gülümseme oluştu.. Yenilen yeneni tebrik ediyor. Yenen yenileni övüyor.. sportmenlik centilmenlik her şey fazlasıyla var… geldiğimiz yer gurur duymamı mutlu olmamı sağlıyor…. Hepinize teşekkür ederim..

 13. BELENE

  Fuat abinin yazısını beğendim ben :D

Cevap yaz