İSTAVDER LİGİ 2012/1.SEZONU | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

İSTAVDER LİGİ 2012/1.SEZONU

———————————————————————————————————————

PUAN DURUMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

MASTERS LİGİ ŞAMPİYONU

LEMİ TU-MEN

EXPERT LİGİ ŞAMPİYONU

HASAN YARGAN

ADVANCED LİGİ ŞAMPİYONU

İBRAHİM KARACA

BÜYÜK FİNALDE OYNAYACAK İLK ALTI OYUNCU BELLİ OLDU. 1- Masters Şampiyonu: Lemi Tu-Men 2- Masters İkincisi : Kemal ERDEM 3-Masters Üçüncüsü : Ahmet DÖNMEZ 4-Expert Şampiyonu: Hasan YARGAN 5-Expert İkincisi : Uğur ELÇİ 6- Advanced Şampiyonu: İbrahim KARACA

DERECEYE GİREN OYUNCULARIMIZI TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ…

1-MASTERS KATEGORİSİ:

ŞAMPİYONUN BELİRLENMESİ:A ve B guruplarında İlk 3 Sırayı alan oyuncu Şampiyonluk için mücadele eder “3 kere yenilmeyen elenmez”sisteminde yapılacak  Şampiyonun Playoff mucadelesin gurup 2.leri  “bir mağlubiyet” gurup 3.leri “iki maglubiyet” ile başlar..

DÜŞENLERİN BELİRLENMESİ:  sadece 1.sezonda geçerli olmak üzere  expert e iki oyuncu düşecektir.

A ve B guruplarında son üç sırada yer alan oyuncu Playout maçları yapacaktır. Son üç sırada yer alan oyunculardan hükmen mağlubiyet alan oyuncu var ise Playout oynamasına gerek olmadan küme düşürülecektir. Playout sisteminde 3 maglubiye alan küme düşmüş olacaktır. Playout maçlarına; gurubu 9.sırada bitiren oyuncu2 maglubiyet, 8.sırada bitiren oyuncu ise 1 maglubiyet ile  başlayacaktır.

2-EXPERT KATEGORİSİ:

ŞAMPİYONUN BELİRLENMESİ : Playoff oynamaya hak kazanan toplam 6 oyuncu Masters Kategorisine yükselecektir. Masters Kaegorisinde uygulanan Playoff sisteminin aynısı bu grup içinde geçerlidir.

DÜŞENLERİN BELİRLENMESİ: Sadece 1.Sezonda geçerli olmak üzere  Expert ten, advanced kategorisine iki oyuncu düşecektir.  A grubundan son üç, B grubundan ise son iki olmak üzere toplam beş oyuncu playout oynayacaktır.

3- ADVANCED KATEGORİSİ

ŞAMPİYONUN BELİRLENMESİ : A- B ve C guruplarında Playoff oynamaya hak kazanan toplam 9 oyuncu Expert Kategorisine yükselecektir. Masters Kaegorisinde uygulanan Playoff sisteminin aynısı bu grup içinde geçerlidir.

Sadece 1.sezon da geçerli olmak üzere A-B ve C gruplarını 4.sırada bitiren üç oyuncu arasında yapılacak üçlü turnuva sonunda başarılı olan iki oyuncu daha Expert Kategorisine yükselecektir.

LİG 2012/2.SEZON DA  Masters ve Expert Kategorileri A ve B grubu olmak üzere iki gurupta  Toplam 22 Oyuncu ile oynanacaktır.  Advanced Kategorisinin Kaç gurup halinde oynanacağı yeni katılımlara göre belirlenecektir.


40 Yorum

 1. Özlem Kargı

  Merhaba, oyuncuların hangi kriterlere göre gruplandırıldığı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz ? Tşk

 2. admin

  OYUNCULAR 2011/5.SEZONUNDAKİ ALDIKLARI DERECELERE GÖRE GRUPLARA YERLEŞECEKTİR. 

 3. Çok emin olmamakla birlikte, yaptığım bireysel araştırma neticesinde 2012 EBGT büyük finalinde bu sene sadece 16 oyuncu olacak.
  Geçen sene bu rakam 24 kişiydi.
  Bu durumda yani direk top 16 ya kalmak geçen seneye göre çok daha zor olacaktır.
  Elbette İSTAVDER şu an ülkemizde Modern Tavla’nın lokomotifi her türlü övgüyü haketmektedir ancak
  İstanbul dışında yaşayan benim gibi bir çok dernek (İzmir Tavla Derneği)  oyuncusunun da en büyük
  hayali EBGT büyük finalinde oynamaktır.
  İzmir Tavla , Sakarya Tavla , Başkent Tavla dernekleri oyuncularının İSTAVDER liglerinde mücadelesi
  mümkün olamayacağı için , en büyük hobimiz olan Tavla’nın tepe noktası EBGT büyük finalinde oynama hayalini bizlerinde yaşayabilmeleri adına, sadece İSTAVDER 2012 şampiyonunun EBGT büyük finaline katılması projesini değil,  tüm dernek oyuncularının da mücadele edebileceği sadece 4 derneğe üye oyuncular arası düzenlenecek EBGT büyük final ödüllü ortak turnuva projesi doğal olarak benim kulağıma daha hoş geliyor. :)   

  Fakat Fuat Başkanım derse merak etmeyin ben dünya tavlasının PLATİNİ’ siyim  (bana göre öyle)
  EBGT büyük finaline direk katılım hakkımız tek kişiyle sınırlı kalmayacak, 2-3 uydu turnuva şansımız olacak derse, O zaman tabi ki bu işin LOKOMOTİFİ olan İSTAVDER’den 2012 şampiyonunun direk katılması çok doğal olacaktır.

  Not :  Fuat Başkan PLATİNİ ise ,  bu durumda  Chiva’da  SEPP BLATTER oluyor.

  (Sürç-i lisan ettiysem affola……..)

 4. Lemi Tu-Men

  Fatih Beye katılıyorum,derneklerin birleşmesi sonucu oluşacak federasyon çercevesinde oyuncuların performansına göre yurt dışı turnuvalara oyuncu göndermek ,bu işe ilk baş koyduğumuz zaman tek hedefimizdi.Artık görüyorum ki bizlerin başlattığı kıvılcım Fuat Bey in ve emeği geçen diğer arkadaşlarının sayesinde özlenen noktaya bir alev topu gibi büyüyeyerek yaklaşmakta.

  TÜRK TAVLASI için KOCAMAN TEŞEKKÜRLER

  Ben bu aşamada sadece belki bir fikir jimnastiği olsun diye aklıma gelen bir detayı Fuat beyin dikkatine sunmak istiyorum.Bu tür çoklu organizasyonlardan çıkarılarak bir yerlere katılımı sağlayan projelerde genellikle KATSAYI uygulaması yapılıyor.Yani liglere katılan sayıya göre illerdeki dernekleri katsayı ile puanlamak uygun olabilir.

 5. Fuat ERDAĞ

  LİG OYUNCULARIN DİKKATİNE ..
  Lig toplantılarında normalde Depozito karşılığı vermemiz gereken ama depozito almadan verdiğimiz ve sürekli azalan :) zarlarla ilgili yeni bir uygulama yapacağız.   Bundan sonra depozito ile bile olsa zar vermeyeceğiz.
  Amerika dan toplu olarak Precision Dice getirttik.  bir adedinin bize maliyeti 7,5 $..  zarı olmayan arkadaşlarımız   30 TL karşılığında bir çift zar alacaklar. Yada sürekli rakiplerinden diğer oyunculardan ödünç zar isteyecekler.  

 6. Fuat Başkanım ;
  Ayrıntılı cevabınızı ve kurumsallaşma adına hayranlık uyandırıcı çözümlerinizi dile getirdiğiniz yazınızı büyük bir keyifle okudum.Türk Tavla cemiyetinin sizin gibi bir öndere sahip olması bizler için çok büyük bir şanstır.Size,  Türk Tavlasına verdiğiniz bütün emekleriniz ve harcadığınız mesai için tekrar tekrar teşekkür ederim.

  Saygılarımla,

 7. Halil AYAZ

  çok güzel bir sezon geçeceği şimdiden belli….
  yeni format ile başlayacak 2012 sezonu maratonunda önce organizasyon da kahrımızı çeken Cenk kardeşimize sonrada tüm oyunculara başarılar dilerim. Elit ve güzel bir ortamda Backgammon keyfi başlıyor………

 8. HALDUN DURUKAN

  Öncelikle yeni sezonda tüm arkadaşlara keyifli,başarılı maçlar dilerim. Fuat başkana ve Cenk kardeşime emekleri için teşekkür ederim. Yeni lig ve paralelinde uygulanacak puan sistemi daha rekabetçi bir ortam yaratacak kanısındayım.Konu hakkında daha detaylı silgi alacağımızı ve deneyimlerimiz ölçüsünde katkı sağlayabiliriz diye düşünüyorum. Yeni lig kurulma şekli,bir üst lige çıkma-düşme kurallarının da yazılı açıklanması doğru olacaktır.Federasyon çatısı altında , tüm derneklerdeki dostların ortak gücü ile parlak bir tavla geleceği olsa ne keyifli olur.Herkese başarılar.

 9. CENK ÇORBACIOĞLU

  YENİ SİSTEMDE HER GRUBUN ŞAMPİYONU KIBRIS TURNUVASINA KATILIM KAZANACAK. TÜRK TAVLASINA KATKILARINDAN DOLAYI FUAT ERDAĞ’A TEŞEKKÜR EDERİM.

 10. Cenk bey Almanyadan yaziyorum burada tavlaligi calismalari yapmak istiyorum, Sosyalbilinci artirma ,Toplumsal mutabakati saglama, Projeleri ile kurulmus bir gurubuz. Nasil bir ortaknokta bulabiliriz. Calismalarinizda basarilar dilerim.

 11. Erhan Yenişen

  Bu detaylı yazıdan anlaşılan yeni sistem için epey kafa yorulmuş, emeği geçen herkeze sonsuz teşekkür.

 12. Fuat ERDAĞ

  haftaya yani 2.ci toplantıya katılmayan oyuncular ve ilk iki hafta sonunda 4 maç yapmamış olan oyuncular sistemden çıkarılacak..  duyurduğum kural ve sistemlerde advanced kategorisinin yoğun katılımdan dolayı üç guruba ayrılmış olması nedeiyle advanced playoff ları ve experte yükeselecek oyuncu sayıları tekrar bildirilecek.  Lige kayıt olmak için önümüzdeki hafta son.. ondan sonra kayıt alınmayacak.. 

 13. Fuat ERDAĞ

  önümüzdeki hafta yani 2.toplantıya katılmayan ve toplam 4 maç yapmayn oyuncualr sistemden çıkarılacak.  yoğun katılım sebebiyle advanced kategorisi 3 gurube çıktığından dolayı advanced playoff sistemi ve experte çıkacak oyuncu sayısı bilahare duyurulacak.. 

 14. Fuat ERDAĞ

  24-26 Şubat Tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Yıldönümü Şölenine tüm lig oyuncularımızı bekliyoruz. EBGT finaline katılımı hedefleyen oyuncularımıza 24 Şubat akşamı başlayacak masters kategorisini, lige yeni katılan oyuncularımıza ise katılım ücreti çok uygun olan (30 euro) Advanced Kategorisini tavsiye ediyoruz.  Ayrıca tüm lig oyuncularımızı 26 şubat akşamı gerçekleştireceğimiz  yıldönümü yemeğine bekliyoruz. 

 15. Fuat ERDAĞ

  Lig Puan Cetvellerinin oluşturulması konusunda gösterdiği katkılardan dolayı değerli oyuncumuz  Ali ALÇELİK’ e ve sonuçları çok kısa sürede sisteme giren  Lig Direktörümüz Cenk Çorbacıoğlu’na Teşekkür Ederim. 

 16. Fuat ERDAĞ

  MAÇ EKSİĞİ OLAN OYUNCULAR : 1-CEMALETTİN YÜKSEL –  2-METİN ERİKLER – 3-ÖZLEM KARGI – 4-MERT GÜLAÇTI – 5-ALTAY PARLAKULAŞ 6-AYTAÇ DEMİRKIRAN   3.HAFTA TOPLANTISINA ÇIKILIRKEN OYUNCULARIN EN AZ 4 MAÇ YAPMIŞ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.  MAÇ EKSİĞİ OLAN OYUNCULAR 19 ŞUBATA KADAR EKSİK MAÇLARINI TAMAMLAMADIKLARI  TAKDİRDE KAYITLARI SİLİNECEKTİR.

 17. Cemalettin Yüksel

  Sağlık problemimden dolayı aranızda olamadım Bunu Fuat başkanıma ilettim Bu sevinci beraber paylaşmak isterdim Üzüntümü belirtmek isterim Başta Fuat başkan olmak üzere bütün emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim Sevgiler…

 18. Özlem KARGI

  Merhaba Fuat Bey ve admin , İstanbul dışında olmam sebebi ile 2. toplantıya katılamadım ve maç eksiğim bulunmaktadır. Mazeretimi 1. toplantıda Cenk Beye iletmiştim.[bir çözüm üzerinde anlaşmıştık ] Eksik kalan 4. macımı 19.02 ye kadar netten tamamlamak zorundamıyım yoksa 19.02 de tamamlayabilirmiyim? Mutabık kalınan çözümün hala geçerli olduğunu düşünmekteyim…Teşekkürler

 19. Fuat ERDAĞ

  Merhaba Özlem Hanım. Üzülerek belirtirim ki güle oynaya beni yenme gafletinde bulunmanızdan dolayı :) :) …………… sizin sadece 1 maçınız eksik  pazar günü saat  erken gelip 12:30 a kadar bir maçınız yaparsanız sorun kalmaz.. ayrıca bu pazar çok sayıda maç yaparsanız sizin için daha iyi olur zira ondan sonraki hafta Büyük turnuva var..  Turnuva maçları arasında iig maçı yapmanız daha zor olacaktır.. başarlar diliyorum 

 20. Özlem KARGI

  Arada bir mucizeler oluyor işte şu hayatta Fuat Bey :) :) teşekkür ederim çözümünüz ve önerileriniz için… çok mantıklı ve reddedilmesi imkansız :) Pazar günü 12:30 a kadar eksik maçımı tamamlayacağım bilginize…

 21. Fuat ERDAĞ

  2012 1.SEZON SON HAFTA KAPANIŞ MACLARI YILDÖNÜMÜ TURNUVASI ESNASINDA YAPILMAK ZORUNDADIR   YILDÖNÜMÜ TURNUVASI PROGRAMI:Ciftler sampiyonasi cuma : 13.30 Masters cuma : 20.00 advanced  Cumartesi : 14.00 da basliyor.  Ödül töreni ve kapanış yemeği pazar 20.00. Tüm katılımcıları tüm üyeleri ve tüm lig oyuncularımızı 4.yildonumumuzu kutlayacağımız yemeğimize özellikle bekliyoruz. 

 22. Fuat ERDAĞ

  Precision Dice (Hassas Zar) :  Hassas Zarlarla ilgili açıklama .  ZARIN ÜZERİNDE SERİ NUMARASI YOKSA ZAR PERCİSİON DİCE DEĞİLDİR  DİYE YORUM YAPAN KİŞİLER YETERLİ BİLGİYE SAHİP OLMADIKLARI İÇİN BU YORUMU YAPMAKTADIRLAR.  Zarın üzerinde şifre logo yada bir işaret olmaması  o zarın hassas olmadığı anlamına gelmez. Tam tersine  orjinal hassas zarın üzerinde seri numarası logo amblem yazmaz. Logo seri numarası gibi uygulamalar Turnuvada kullanılacak resmi zarın belli olması yada kişinin zarlarını başka zarlarla karıştırmasının önlenmesi için uygulanmaktadır.. Zarın üretiminde kullanılan malzeme, ağırlığın eşit dağılımı özel lazer sistemiyle köşelerin birbiriyle aynı olacak şekilde üretilmesi sebebiyle zarın her tarafının gelme olasılığı eşittir.. Bu teknoloji ile üretilmeyen zarlarda yani hassas olmayan zarların hatalı olması  bir yönünün daha fazla gelme ihtimali bulunduğundan kullanılmamaktadır. ZARLARIN ÜZERİNE SONRADAN SERİ NUMARASI ve LOGO YAZDIRILMASI YİNE PROFOSYENEL ÜRETİCİ TARAFINDAN YAPILMALIDIR.  İstavder liglerinde ve turnuvalarında Hassas zar dışında zar kullanılması yasaktır. İstavder tarafından aldığınız tüm zarlar HASSAS ZARDIR.  İSTAVDER DEN TEMİN ETTİĞİNİZ SERİ NUMARALI yada NUMARASIZ ZARLARIN TAMAMI HASSAS ZARDIR.  Liglerde yada Turnuvalarda  her ne kadar  hassas zar olsa da rakibinizin zarı ile oynamak zorunda değilsiniz. Aynı şekilde rakibinizde sizin zarlar ile oynamak zorunda değildir. Bu tarz durumlarda İstavder Organizasyon ekibinden depozito ile zar talep ederek bu zarlarla maçınızı yapabilirsiniz..

 23. Fuat ERDAĞ

         2012 1.SEZON SON HAFTA KAPANIŞ MACLARI YILDÖNÜMÜ TURNUVASI ESNASINDA YAPILMAK ZORUNDADIR   YILDÖNÜMÜ TURNUVASI PROGRAMI:Ciftler sampiyonasi cuma : 13.30 Masters cuma : 20.00 advanced  Cumartesi : 14.00 da basliyor.  Ödül töreni ve kapanış yemeği pazar 20.00. Tüm katılımcıları tüm üyeleri ve tüm lig oyuncularımızı 4.yildonumumuzu kutlayacağımız yemeğimize özellikle bekliyoruz. 

 24. Okan Koçak

  4 kişi aynı puandayız

  Okan Koçak 16
  İbrahim Karaca 16
  Yasemin Kuka 16
  Abdullah Şar 16

  Dörtlü averajda aralarında oynanlar maçlardan sonraki durum şöyledir;

  Okan.K 11-5 İbrahim.K Okan.K 2-1
  Okan.K 11-9 Yasemin.K İbrahim.K 2-1
  Okan.k 9-11 Abdullah.Ş Yasemin.K 1-2
  İbrahim.K 11-8 Abdullah.Ş Abdullah:ş 1-2
  İbrahim.K 11-1 Yasemin.K
  Yasemin.K 11-8 Abdullah.Ş

  Yukarıda yazılı skorlara göre sıralama şu şekilde olmalıydı

  1.Okan.K
  2.İbrahim.K
  3.Yasemin.K
  4.Abdullah.Ş
  ..

 25. Okan Koçak

  Bu durumda sitede yazan Advanced B Grubu puanlaması yanlış olmuştur , lütfen bu konu hakkında bilgilendirilmek istiyorum…

 26. admin

  OKAN BEY’E GEREKLİ BİLGİLENDİRME YAPILMIŞTIR. 2′DEN FAZLA AYNI PUANA SAHİP OYUNCULAR ARASINDA SIRALAMA YAPILIRKEN; KENDİ ARALARINDAKİ YAPILAN TÜM MAÇLARIN PUAN VE AVERAJINA GÖRE SIRALAMA YAPILMAKTADIR.

 27. Cüneyt Özteoman

  Fuat Başkanım bir konu hakkında bilgi rica edeceğim.
  Lig kuralları çerçevesinde Advanced kategorisi için lig sıralamasını ilk 4 te bitiren oyuncuların expert kategorisine çıkacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra advanved kategorisi A, B ve C guruplarına bölündü. Bu durum Expert kategorisine çıkma sayısını her bir gurup için ilk 4 ten ilk 3 ‘ e mi indirgedi
  yoksa yine A,B ve C guruplarında ilk 4 sirayı alanlar gelecek sezon Expert gurubunda oynaya bilecekler mi??

 28. Cüneyt Özteoman

  Konu ile açıklamayı okudum sonradan ilave edilmiş sanırım..

 29. Fuat ERDAĞ

  Masters Şampiyonu Lemi Tu-Men, Expert Şampiyonu Hasan Yargan ve Advanced Şampiyonu İbrahim Karaca’ yı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Ödül Törenimiz
  18 Mart Pazar yeni sezonun açılış toplantısında gerçekleştirilecektir.

 30. Fuat ERDAĞ

  BÜYÜK FİNALDE OYNAYACAK İLK ALTI OYUNCU BELLİ OLDU. 1- Masters Şampiyonu: Lemi Tu-Men 2- Masters İkincisi : Kemal ERDEM 3-Masters Üçüncüsü : Ahmet DÖNMEZ 4-Expert Şampiyonu: Hasan YARGAN 5-Expert İkincisi : Uğur ELÇİ 6- Advanced Şampiyonu: İbrahim KARACA

 31. Erhan Yenişen

  Büyük finalde oynama hakkı kazanan altı oyuncumuzuda canı gönülden kutlar, başarılarının devamını dilerim.

 32. BELENE

  Lemi abi çok çok tebrik ediyor başılarının artarak devam etmesini diliyorum. Yrniden çiftlerde partnerim olur musun? :) ))

 33. Cem Özdeş

  Lemi abi cok sevindim tbrkler  Kıbrıs da seni görmek cok güzel olucak 

 34. Cemalettin Yüksel

  Dereceye giren tüm arkadaşları tebrik ederim Darısı olmayanların başına :D

 35. cihangir çetinel

  Başta Lemi Abi olmak üzere bütün dereceye giren ve dereceye girmesede maçlarını tamamlayıp tavlaya gönül vermiş olanları tebrik ederim.Organizasyonun işlemesinde emeği geçen Fuat başkan ,cenk kardeşime ve diğer arkadaşlarımıza da teşekkürler.

 36. Lemi Tu-Men

  Değerli tavlasever arkadaşlarım nazik tebrikleriniz için hepinize teşekkür ederim.Ancak finalde Fuat kardeşimin son hamlelerde yapmış olduğum hatayı tespit etmesi ve daha sonraki Cüneyt Argun Genç beyin hatalar üzerindeki yorumları gene Cihangir beyin maçımızda kafasına takılan bir pozisyonu yenilmiş olmasına rağmen gülerek bana anlatabilmesi,Türk tavlasının geldiği yeri ve camiamızın olumlu yönlerini ,bir aile ortamında yapılan bu etkinliği açıkca anlatıyor.Zarlar bu sefer bana güldü :)

 37. alaattin

  Lemi abi tebrikler.başarıların devamını dilerim.aynı zamanda organizasyonda emeği geçen ve katılımıyla zenginlik katan tüm arkadaşlarada teşekkürler.

 38. Fuat ERDAĞ

  Lemı Abi’m basta olmak üzere buyuk filnale ismini yazdiran tum oyunculari bir kez daha tebrik ediyorum. Basarili olsun olmasın hükmen mağlubiyet almadan sezonu tamamlayan tüm katılımcılara TEŞEKKÜR EDİYORUM. Umarım yeni playoff Lübnan sistem begenilmistir. Gruplarda oyuncu sayısı az oldugundan bir galibiyet çok seyleri değiştirebiliyor. Expert a grubunda 5-3 durumundaki oyuncular şampiyonluk mücadelesi verirken 4-4 durumundaki olan oyuncular küme düşmeme mücadelesi verdi.. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim. Benim  aslında playout oynamam gerektiği ama sanki kendime torpil yapmıştım gibi yorumlar kulisler olmuş… Tebrik ve takdir ediyorum bu sekilde düşünebilenlere şapka çıkarıyorum. Dedikoduya mahal vermemek için erhan yeniden ile Fuat ERDAĞ a torpil yapıldı denmesin diye uygulanacak düşme dikme sistemini bir sezon geciktirecek kadar ince düşünen hepsinden önemlisi ligde sadece konumu sebebiyle mecburen oynayan derneğin baskanı expert ten düşmemek için torpil yapacak :) :) gülüyorum….

 39. alaattin

  expert şampiyonu sayın hasan yargan ve advanced şampiyonu sayın ibrahim karaca şampiyonluklarından dolayı tebrik ederim bol ve ivmeli başarılarınızın devamını dilerim. bir önceki tebrik yazımda belirtmeden geçmişim tekrar tekrar tebrikler.

 40. Haldun Durukan

  Aslında hiç te kolay olmayan bir lig organizasyonunu sabırla ve özveriyle yürüten Fuat başkanıma ve Cenk kardeşime teşekkür ediyorum . Umarım bu organizasyonlar İstavdere federasyon çalışmalarına da önderlik etmekte ve dernekleri birleştirmekte önemli roller sağlayacaktır . Keyif,heyecan,eğitim,rekabet ve dostluğun bir çatı altında yaşandığı bu tür organizasyonların devamını diler, sportmence her maçına çıkan,katılan ve dereceye giren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum

Cevap yaz