4.YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

4.YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ


Sadece İstavder’İn değil Türk Tavlasının 4.Yıldönümü’nü,  Türkiye Tavla Federasyonu’nun ayak seslerini, İzmir Tavla’nın 3.Yaşını, Sakarya Tavla’nın 2.Yaşını, Başkent Tavla nın kuruluşunu kutladığımız Tavla Şölenini birbirinden değerli 150 oyuncunun katılımıyla gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Bursa Tavla Derneği’nden sonra Mersin Tavla Derneği’nin de kuruluş çalışmalarına başlamasıyla DÜNYA’DAKİ EN GERÇEK ve EN RESMİ TAVLA FEDERASYONU’NA emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.

10 değişik ülkeden ve Türkiye’nin her yerinden katılımcıların yer aldığı turnuva sonrasında gerçekleştirdiğimiz balo sırasında Yunanistan Tavla Federasyonu temsilcilerinden Konstantinos MITRELİS’in yaptığı konuşma ve Yunan oyuncular adına tarafımıza verdikleri plaket göğsümüzü kabarttı. Dünyanın birçok yerinde turnuvalara katılmış değişik organizasyonları görmüş yabancı bir oyuncunun ağzından İstavder’i örnek aldıklarını duymak, İstavder’ in Avrupa’nın en iyisi olduğunu ve bizim organizasyonlarımızın “EN İYİ”  organizasyon olduğunu duymak tüm yorgunluğumuzu unutturdu.

Bu başarı sadece İstavder’in değildir. Bu başarı sağlamış olduğumuz Dernekler Kardeşliğinin bir sonucudur.

Böylesine büyük organizasyonlara imza atmamızda desteklerini esirgemeyen Sponsorlarımız Burak GÖREN(Ateşehir Brandium), Ufuk AKSAK (bizde.com), Dursun Çetin(Mystar) ve ErBenGL çalışanlarına,

Tek yürek tek dernekmişçesine hareket ettiğimiz Hilmi GÖÇHAN Başkanıma ve İzmir Tavla Derneği mensuplarına,

Amaç Volkan ER önderliğinde kalabalık bir kadro ile turnuvamıza destek veren Başkent Tavla Derneği Mensuplarına,

Sakarya Tavla Derneği Başkanı Sedat Bıçakçı ve tüm Sakarya’lı oyunculara,

İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği’nin kuruluşundan beri desteklerini esirgemeyen tüm üye ve oyuncularımıza,

“İstavder Ailesi” nin oluşmasında gösterdiği büyük katkılardan dolayı Handan ERDAĞ’ a,

Metin ERİKLER, Necati DOĞANASLAN, Murat KAPIKIRAN, Arzu AKINCIOGLU, Hisar UYAR, Ali BELENE, Yalkın ERK ve Umut SARI dan oluşan İstavder Organizasyon Ordusuna,

Lig ve Turnuvalar Direktörü Caner Cenk ÇORBACIOĞLU’ na,

TEŞEKKÜR EDİYORUM.

2012 EBGT Turunun ilk turnuvası olan 4.Yıldönümü Turnuvasında birbirinden tecrübeli oyuncuları geride bırakarak 2012 AVRUPA BÜYÜK FİNALİ’ ne katılım hakkı kazanan  Masters  Şampiyonu Hisar UYAR başta olmak üzere dereceye girerek kupa alma başarısını gösteren tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum.

Her zaman olduğu gibi sorunsuz ve tartışmasız bir şekilde turnuvayı yürütebilmemiz ve tam zamanında bitirebilmemiz için gösterdikleri özveriden ve rakiplerine karşı gösterdikleri sportmence davranışlardan dolayı tüm katılımcılara Teşekkür Ediyorum.

 

 

Feb 24-26.....*Betfair/EBGT: Istavder 4th Anniversary, Istanbul (results)

4.YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ

MASTERS (62)

ŞAMPİYON(WINNER) : Hisar UYAR

Finalist : İlhan KOC   Yarı Finalist (Semi-Finalist) Fuat ERDAG-Gokay GULEC

Son Şans (last Chance)  Şampiyon(Winner): Bulent KARABULUT Finalist: Philippe VOUHE (FR)

ADVANCED (35):  Şampiyon(winner): Can ISKENDER  Finalist: Metin ERİKLER

Yarı Finalist(Semi-Finalist)  Onur VURUR- Mat CAPLOW(USA/TR)
4th Turkish Doubless Championship (32 )
 

 

Winner: Fikret POYRAZ  Finalist: Konrad FROSHL(AT) & Martin BIRKHAN(DE)

ONE POINT(64) #1#   Winner:Yalkın ERK

ONE POINT(64)#2#  Winner  Konrad FROSHL(AT)

Greek and Turkish Friendship Team Tournament (Yunan&Türk Dostluk Yarışması)

Winner: Manganas Dimitrios&Konstantinos Mitrelis (Greek Team)

 

FMGAMMON DERNEKLER SAMPİYONASI(2011-2012)

3.TURNUVA ŞAMPİYON TAKIMI: BAŞKENT TAVLA DERNEĞİ

Şampiyon Takım Oyuncuları: Amaç Volkan ER, Kağan KARAKAYA, Ozan GUNDOĞDU, Mustafa GÜNERALP, Oktay LOKBAŞ

FMGAMMON ŞAMPİYONASI GENEL SIRALAMA:

SAKARYA TAVLA: 10 PUAN, IZMIR TAVLA:9 PUAN BAŞKENT TAVLA:7 PUAN, ISTAVDER: 4 PUAN

14 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  Kuruluşumuzun 4.Yılını Kutlamak amacıyla  düzenlediğimiz 26 Şubat  pazar 20:30 da gerçekleşecek Yıldönümü Yemeğine tüm oyuncularımızı bekliyoruz. 

 2. Fuat ERDAĞ

  Ciftler sampiyonasi cuma : 13.30 Masters cuma : 20.00 advanced  Cumartesi : 14.00 da basliyor.  Ödül töreni ve kapanış yemeği pazar 20.00. Tüm katılımcıları tüm üyeleri ve tüm lig oyuncularımızı 4.yildonumumuzu kutlayacağımız yemeğimize özellikle bekliyoruz. 

 3. Fuat ERDAĞ

  ÇOK SORULAN SORULARIN CEVAPLARI..
  CEVAP 1-OYUNCULAR  MASTERS yada ADVANCED KATEGORİSİNE KATILIP KATILMAMAYA KENDİLERİ KARAR VERECEKLERDİR. DİLEYEN OYUNCU İSTEDİĞİ KATEGORİYE KATILABİLİR.  (Masters Kategorisinde daha önce oynamış ve başarı sağlamış oyuncular Advanced Kategorisinde oynamayaz. Ör: Aykut UZEL)
  CEVAP 2-CUMA GÜNÜ 20:00 DA BAŞLAYACAK MASTERS KATEGORİSİNE KAYIT YAPTIRAN OYUNCULAR MASTERS ANA KADEMEDEN ELENMİŞ OLSALAR DAHİ CUMARTESİ 14:00 DA BAŞLAYACAK ADVANCED KATEGORİSİNE KAYIT YAPTIRAMAZLAR..
  CEVAP 3-  MASTERS KATEGORİSİNDE  ANA – TESELLİ VE SON ŞANS OLMAK ÜZERE 3 KADEME OLACAKTIR. BİR OYUNCU 3 KERE YENİLMEDEN ELENMEYECEKTİR. BİR KERE YENİLEN OYUNCU ELENECEKTİR.
  CEVAP 4- ADVANCED KATEGORİSİ ANA VE TESELLİ OLMAK ÜZERE İKİ KATEGORİDEN OLUŞACAKTIR İKİ KERE YENİLMEYEN ELENMEYECEK BİR KERE YENİLENİN ŞAMPİYONLUK ŞANSI DEVAM EDECEKTİR..
  CEVAP 5- TÜRKİYE DANIŞMAN ÇİFTLER ŞAMPİYONASINDA OYUNCULARIN TEK BAŞLARINA  OYNAMA İMKANI VARDIR.
  CEVAP 6- ÖDÜLLER DEĞİŞTİRİLEMEZ. ÖDÜL KAZANAN OYUNCULAR AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILMAK ZORUNDADIR.
  CEVAP 7- YILDÖNÜMÜ BALOSUNA TÜM KATILIMCILAR  ve TURNUVAYA KATILAMAYAN ÜYE ve OYUNCULARIMIZ DAVETLİDİR.  LİMİTSİZ YERLİ İÇKİ DAHİL OLMAK ÜZERE FİKS MENÜ KİŞİ BAŞI 75 TL DİR  YEMEĞE KATILMAK İSTEYEN DOSTLARIMIZIN CUMARTESİ GÜNÜ İSİMLERİNİ YAZDIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

 4. Fuat ERDAĞ

  :) BURAYA YAZDIKLARIMI KİMSE OKUMUYOR SANMIŞTIM AMA ANINDA TELEFON ALDIM… :)  MASTERS KATEGORİSİNDE BİR MAĞLUBİYET ALAN OYUNCUNUN  ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE ETME ŞANSI DEVAM ETMEKTEDİR.

 5. Fuat ERDAĞ

  Precision Dice (Hassas Zar) : Bir soru da Hassas Zarlarla ilgiliydi.  ZARIN ÜZERİNDE SERİ NUMARASI YOKSA ZAR PERCİSİON DİCE DEĞİLDİR  DİYE YORUM YAPAN KİŞİLER YETERLİ BİLGİYE SAHİP OLMADIKLARI İÇİN BU YORUMU YAPMAKTADIRLAR.  Zarın üzerinde şifre logo yada bir işaret olmaması  o zarın hassas olmadığı anlamına gelmez. Tam tersine  orjinal hassas zarın üzerinde seri numarası logo amblem yazmaz. Logo seri numarası gibi uygulamalar Turnuvada kullanılacak resmi zarın belli olması yada kişinin zarlarını başka zarlarla karıştırmasının önlenmesi için uygulanmaktadır.. Zarın üretiminde kullanılan malzeme, ağırlığın eşit dağılımı özel lazer sistemiyle köşelerin birbiriyle aynı olacak şekilde üretilmesi sebebiyle zarın her tarafının gelme olasılığı eşittir.. Bu teknoloji ile üretilmeyen zarlarda yani hassas olmayan zarların hatalı olması  bir yönünün daha fazla gelme ihtimali bulunduğundan kullanılmamaktadır. ZARLARIN ÜZERİNE SONRADAN SERİ NUMARASI ve LOGO YAZDIRILMASI YİNE PROFOSYENEL ÜRETİCİ TARAFINDAN YAPILMALIDIR.  İstavder liglerinde ve turnuvalarında Hassas zar dışında zar kullanılması yasaktır. İstavder tarafından aldığınız tüm zarlar HASSAS ZARDIR.  İSTAVDER DEN TEMİN ETTİĞİNİZ SERİ NUMARALI yada NUMARASIZ ZARLARIN TAMAMI HASSAS ZARDIR.  Liglerde yada Turnuvalarda  her ne kadar  hassas zar olsa da rakibinizin zarı ile oynamak zorunda değilsiniz. Aynı şekilde rakibinizde sizin zarlar ile oynamak zorunda değildir. Bu tarz durumlarda İstavder Organizasyon ekibinden depozito ile zar talep ederek bu zarlarla maçınızı yapabilirsiniz..

 6. Erhan Yenişen

  Çok iyi planlanıp bir o kadar da iyi yürütümü sağlanan Yıldönümü Turnuvamızı geride bıraktık. Başta şampiyon Hisar Uyar’ ı, diğer dereceye giren arkadaşları ve organizasyonu tebrik ediyorum. Hisar Uyar son zamanlarda yapılan turnuvalarımızda sürekli olarak dereceye girmekte. Bu başarılarının artarak devam etmesi dileklerimle…

 7. Hisar UYAR

  Turkiye’nin en onemli tavla turnuvasinda (4.İstavder yildonumu) Şampiyon olmanin gururu huzuru mutlulugu… Yuregine emegine saglik buyuk baskan Fuat Erdağ, cok centilmence ve unutulmaz bir finaldi İlhan Koç, ve unutulmaz bir balo, 

  Tavlanin kahve oyunu olmadigini, kapidaki Dev Ataturk resminden anliyor ilk gelenler; tavlalarin kalitesi, 5 yildizli otelin en buyuk salonunda tavla oynamanin keyfi, ve comertce verilen hediyeler, super bir odul toreni ve uluslararasi kardesligin en guzel orneklerinden biri olan Balomuz,
  Daha ne isteyebilir ki bir tavla oyuncusu,

  Organizasyonda emegi gecen herkese de YÜREKTEN teşekkurler

 8. Kemal Erdem

  Hisar Bey;dans pistindeki performansın en az turnuva performansın kadar iyiyidi..Tebrikler

 9. Fuat ERDAĞ

  Sadece İstavder’İn değil, Türk Tavlasının  4.Yıldönümü’nü,  Türkiye Tavla Federasyonu’nun ayak seslerini, İzmir Tavla’nın 3.Yaşını, Sakarya Tavla’nın 2.Yaşını ve Başkent Tavla nın kuruluşunu kutladığımız Tavla Şölenini birbirinden değerli 150 oyuncunun katılımıyla gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz.
  Bursa Tavla Derneği’nden sonra Mersin Tavla Derneği’nin de kuruluş çalışmalarına başlamasıyla DÜNYA’DAKİ EN GERÇEK ve EN RESMİ TAVLA FEDERASYONU’NA emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.
  10 değişik ülkeden ve Türkiye’nin her yerinden katılımcıların yer aldığı turnuva sonrasında gerçekleştirdiğimiz balo sırasında Yunanistan Tavla Federasyonu temsilcilerinden Konstantinos MITRELİS’in yaptığı konuşma ve Yunan oyuncular adına tarafımıza verdikleri plaket göğsümüzü kabarttı. Dünyanın birçok yerinde turnuvalara katılmış değişik organizasyonları görmüş yabancı bir oyuncunun ağzından İstavder’i örnek aldıklarını duymak, İstavder’ in Avrupa’nın en iyisi olduğunu ve bizim organizasyonlarımızın “EN İYİ”  organizasyon olduğunu duymak tüm yorgunluğumuzu unutturdu.
  Bu başarı sadece İstavder’in değildir. Bu başarı sağlamış olduğumuz Dernekler Kardeşliğinin bir sonucudur.
  Böylesine büyük organizasyonlara imza atmamızda desteklerini esirgemeyen Sponsorlarımız Burak GÖREN(Ateşehir Brandium), Ufuk AKSAK (bizde.com), Dursun Çetin(Mystar) ve ErBenGL çalışanlarına,
  Tek yürek tek dernekmişçesine hareket ettiğimiz Hilmi GÖÇHAN Başkanıma ve İzmir Tavla Derneği mensuplarına,
  Amaç Volkan ER önderliğinde kalabalık bir kadro ile turnuvamıza destek veren Başkent Tavla Derneği Mensuplarına,
  Sakarya Tavla Derneği Başkanı Sedat Bıçakçı ve tüm Sakarya’lı oyunculara,
  İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği’nin kuruluşundan beri desteklerini esirgemeyen tüm üye ve oyuncularımıza,
   “İstavder Ailesi” nin oluşmasında gösterdiği büyük katkılardan dolayı Handan ERDAĞ’ a,
  Metin ERİKLER, Necati DOĞANASLAN, Murat KAPIKIRAN, Arzu AKINCIOGLU, Hisar UYAR, Ali BELENE, Yalkın ERK ve Umut SARI dan oluşan İstavder Organizasyon Ordusuna,
  Lig ve Turnuvalar Direktörü Caner Cenk ÇORBACIOĞLU’ na,
  TEŞEKKÜR EDİYORUM.
  2012 EBGT Turunun ilk turnuvası olan 4.Yıldönümü Turnuvasında birbirinden tecrübeli oyuncuları geride bırakarak 2012 AVRUPA BÜYÜK FİNALİ’ ne katılım hakkı kazanan  Masters  Şampiyonu Hisar UYAR başta olmak üzere dereceye girerek kupa alma başarısını gösteren tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum.
  Her zaman olduğu gibi sorunsuz ve tartışmasız bir şekilde turnuvayı yürütebilmemiz ve tam zamanında bitirebilmemiz için gösterdikleri özveriden ve rakiplerine karşı gösterdikleri sportmence davranışlardan dolayı tüm katılımcılara Teşekkür Ediyorum.

  Feb 24-26…..*Betfair/EBGT: Istavder 4th Anniversary, Istanbul (results)
  4.YILDÖNÜMÜ ŞÖLENİ
  MASTERS (62)
  ŞAMPİYON(WINNER) : Hisar UYAR
  Finalist : İlhan KOC   Yarı Finalist (Semi-Finalist) Fuat ERDAG-Gokay GULEC
  Son Şans (last Chance)  Şampiyon(Winner): Bulent KARABULUT Finalist: Philippe VOUHE (FR)
  ADVANCED (35):  Şampiyon(winner): Can ISKENDER  Finalist: Metin ERİKLER
  Yarı Finalist(Semi-Finalist)  Onur VURUR- Mat CAPLOW(USA/TR)

  4th Turkish Doubless Championship (32 )
  Winner: Fikret POYRAZ  Finalist: Konrad FROSHL(AT) & Martin BIRKHAN(DE)
  ONE POINT(64) #1#   Winner:Yalkın ERK
  ONE POINT(64)#2#  Winner  Konrad FROSHL(AT)
  Greek and Turkish Friendship Team Tournament (Yunan&Türk Dostluk Yarışması)
  Winner: Manganas Dimitrios&Konstantinos Mitrelis (Greek Team)

  FMGAMMON DERNEKLER SAMPİYONASI(2011-2012)
  3.TURNUVA ŞAMPİYON TAKIMI: BAŞKENT TAVLA DERNEĞİ
  Şampiyon Takım Oyuncuları: Amaç Volkan ER, Kağan KARAKAYA, Ozan GUNDOĞDU, Mustafa GÜNERALP, Oktay LOKBAŞ
  FMGAMMON ŞAMPİYONASI GENEL SIRALAMA:
   SAKARYA TAVLA: 10 PUAN, IZMIR TAVLA:9 PUAN BAŞKENT TAVLA:7 PUAN, ISTAVDER: 4 PUAN

 10. İlhan KOÇ

  Öncelikle bu güzel organizasyonun hazırlanmasında ve çok başarılı bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen başta Sayın Başkanımız Fuat ERDAĞ olmak üzere diğer tüm arkadaşlara ve turnuvaya katılan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca Fuat ERDAĞ Başkanımızın önderliğinde Türk Tavla Federasyonu kurma yolundaki çalışmaları yürüten kardeş dernek başkanlarımız Sayın Hilmi GÖÇHAN, Sayın Sedat BIÇAKÇI, Sayın Amaç Volkan ER ve çalışmalara katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Başarı grafiğini her geçen yükselten ve yakın zamanda Türk Tavlacılığını uluslararası platformda da başarı ile temsil edeceğine yürekten inandığım genç kardeşim Masters şampiyonu Hisar UYAR’ı yürekten kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Turnuvada diğer kategorilerde şampiyon olan ve dereceye giren tüm arkadaşları kutluyorum.

 11. Cemalettin Yüksel

  Bir şampiyonda olması gereken  azim, duruş, disiplin, centilmenlik bir de şans meleğinin yanında olması Hisar kardeşimizin büyük bir başarıya imza atmasını sağlamıştır. Bundan sonra Avrupa’da da başarılarını bekliyorum. Şansın bol olsun… Dereceye giren arkadaşlarımı da tebrik ederim. Fuat başkan ve ekibine de teşekkür ederim. Avrupa standartlarının üzerinde bir turnuvayı geride bıraktık. 

 12. YALKIN ERK

  Sampıyon olan Hisar kardesım basta olmak uzere katılan, kupa alan, alamayan herkese tebrikler ve tesekkurler…sampıyona yenılme gururunu bana yasattıgı için hisar’a bir kez daha tesekkurler :) Ayrıca bir ozel tesekkur de Yunanistan’dan turnuvalarımıza iştirak eden ekibe…verdikleri plaket bir yana…ozel olarak getirdikleri ve “zeka ile basarıyı temsil ediyor” diyerek Fuat baskanımıza verdikleri hediye gercekten buyuk bir jestti…sahsen ben oldukca gurur duydum bundan…bence alınacak her turlu kupadan daha degerliydi…kupa kazanırken sans olur…zar gelır…gununde olursun…bunlar gelıp gecebılır…ama bu odul…bu hedıye…bu jest…tamamen yılların emegının karsılıgıdır…bu gururu bizlere yasattıgı için de basta Sn.Fuat ERDAG olmak uzere tum organızasyon ordusuna tek tek tesekkurler…her turnuva sonrasında aynı seyler soylenıyor belkı ama bu tamamen artık sistemin oturdugunu ve her bireyin gorevini bildigini gosteriyor…tekrar tesekkurler İSTAVDER ailesi…

 13. handan erdağ

  Kocaman bir aile olmanın olmanın gururu beni çoook mutlu ediyor .Sizler dernek kardeşliği desenizde ben aile birliği diyorum hemen hemen herşeyi beraber yapıp çocuklarımızın bile birbirlerini tanıdığı bir birliktelik ve daha da yakınlaşmak için SAYIN BAŞKAN DUY SESİMİZİ bizi ailelerimizle pikniklere tatillere götüüüüür. diyorum …Bu muhteşem turnuva için herkese teşekkür ederim ve başarı sağlayan herkesi tebrik ediyorum özellikle HİSAR ‘ın başarısını kutluyorum ve kimsenin yapamadığı ebgt şampiyonluğunu bekliyorum başarılarının ve şansının devamını diliyorum…HERKESE SEVGİLER..

 14. Bülent KARABULUT

  Turnuvada emeği geçen herkese teşekkürler….

Cevap yaz