4.KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI SONUÇLANDI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

4.KIBRIS AÇIK TAVLA TURNUVASI SONUÇLANDI

4th CYPRUS BACKGAMMON OPEN & EBGT GRAND FINALE
December 1-7, 2011; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (64): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Aykut Üzel (Turkey), 3/4-Vincenzo Riceputi (Italy) / Dimitrios Manganas (Greece); 1LC-Zafer Tas (Turkey), 2LC-Talat Papatya (Turkey).

INTERMEDIATE (34): 1-Volkan Er (Turkey), 2-Özge Apak (Turkey), 3/4-Metin Erikler (Turkey) / Cem Özdes (Turkey); 1LC-Cengiz Dindar (Turkey), 2LC-Neçati Doganaslan (Turkey).

BEGINNERS (8): 1-Nuray Özgün (Turkey), 2-Pooya Haghani (Iran).

DOUBLES CONSULTING (29+3 teams): 1-Ufuk Aksak & Erhan Yenisen (Turkey), 2-Konrad Fröschl (Austria/Sweden) & Tobias Hellwag (Germany), 3/4-Naoya Kihara & Akiko Yazawa (Japan) / Timur Azizov & Sergey Erokhin (Russia).

SUPER-JACKPOT (11): 1-Akiko Yazawa (Japan), 2-Peter Blachian (Germany).

DMP-CHALLENGE #1 (64): 1-Uyar Hiyar (Turkey).
DMP-CHALLENGE #2 (64): 1-Hiroshi Nishiyama (Japan).

FAIR PLAY AWARD: Konstantinos Mitrelis (Greece).
SPECIAL PLAYER AWARDS: Michihito Kageyama (Japan), Pooya Haghani (Iran).
YOUNGEST PLAYER AWARD: Aykut Uzel (Turkey).
SPONSOR AWARDS: Pasha Platinum Casino,

11 Yorum

 1. Fuat ERDAĞ

  4.Kıbrıs Açık turnuvasına katıılacağı halde hala rezervasyonlarını yaptırmamış oyuncularımız var ise biran önce yaptırsınlar. sadece 5 oda kaldı..

 2. Lemi Tu-Men

  TURNUVAYA KATILAN TÜM İSTAVDER CAMİASININ DEĞERLİ OYUNCULARININ ZARLARI GÖNÜLLERİNCE OLSUN

  …. BOOOOLLLL ŞANŞLARRRRR ,UMARIM KALBİNİZDEKİ SONUÇLARLA DÖNERSİNİZ,AMA EN ÖNEMLİSİ İYİ EĞLENCELER

 3. İlhan KOÇ

  Turnuva’ya ve EBGT’ye katılan herkese başarılar diliyorum. Türk oyuncu arkadaşlarımızın elde ettikleri başarılarla her geçen gün daha yukarıya taşıdıkları Türk Tavlacılığının Dünya Tavla Platformundaki yerinin bu turnuva sonrasında daha da yukarılara çıkmasını diliyorum. Gönlüm sizlerle birlikte..Sao Paulo’dan selam ve sevgilerimle…

 4. Fuat ERDAĞ

  Danışman Çiftler de final heyacanı bugün(2 aralık) 18:00 de.. Yurtdışından çok büyük katılım alan Danışman Çiftler aktivitesine 32 Takım ile dün başladık.
  Erhan Yenişen ve Ufuk Aksak dan oluşan takıma büyük teşekkürlerimi gönderiyorum. Finali TÜRK süz bırakmadılar..
  Karşıalrında Tobias ve Konrad var. Tobias son turnuvanın Masters Şampiyonu Konrad da Eylül de İstanbul turnuvasına da gelip derece yapmıştı. İyi oyuncular rüzgarda fazlasıyla arkalarınd. Ama Erhen ve Ufuk kardeşlerime güvenim sonsuz.. BU kadar iyi oyuncu arasında finale çıkmayı başardılar bunu başaracaklar..

 5. Fuat ERDAĞ

  İLK ŞAMPİYONLUK GELDİ… :) Çiftler Aktivitelerimizin daimi sponsoru ve son dönemde farklı partnerlerle katıldığı tüm çiftler aktivitelerinde (gürcistan- yıldönümü vs) finale çıkmayı başaran Ufuk Aksak :) ve son senelerin en iyisi Ustaların en Ustası Erhan Yenişen iklisi nefes kesen bir maç ile şampiyon olmayı başardılar. ….. Sevgili Erhan Sevgili Ufuk Bizleri mutlu ettiniz teşekkür ederim.
  Başarılarınız daim olsun.. :) Şimdi sıra Ana Kategorilerde umarım tüm şampiyonlukları kutlarız…

 6. Fuat ERDAĞ

  AYKUT UZEL ANA KADEMEDE SON İKİYE KALARAK MASTERS DA BAYRAĞIMIZI TAŞIMAYA DEVAM ETTİ.
  TESELLİ KADEMESİNDEN GELECEK SON İKİ KİŞİNİN DE EKLENMESİYLE DÖRT YARI FİNALİST ŞAMPİYONLUK İÇİN MUCADELE EDECEKLER.. AYKUT TAN İLK BEKLENTİMİZ FİNAL MASASINI TÜRK SÜZ BIRAKMAMASI, İKNİCİ BEKLENTİMİZ ŞAMPİYONLUK.. HAYDI AYKUT SÜKSE YAPTIN AMA DAHA FAZLASINI DA YAPABİLİRSİN…

 7. Fuat ERDAĞ

  Avrupa Tavla Turu Büyük Finali 15:00 de başlıyor.. 24 oyuncunun 8′i Türk. Umarım Şampiyonluğu alırız. (Talat Papatya, Ali Çetin Belene, Fuat Erdağ, Ali Şerif Rende, Sabri Büyüksoy, Oguz Üser Aykut Uzel ve İsmail Yıldız)

 8. Fuat ERDAĞ

  Ankara beklenen sükseyi en sonunda gerçekleştirdi. :) Amaç Volkan ER 32 kişinin yer aldığı Intermediate Kategorisinde Şampiyon oldu. Aykut UZEL ise çok iyi oyuncuların oynadığı Masters Kategorisinde Finale çıkmayı başardı.. ANKARA yı tebrik ediyorum. Başarıların devamını diliyorum.

 9. Bülent KARABULUT

  katılan ve dereceye giren herkesi tebrik ediyorum.Ayrıca Masters kategoride kimin şampiyon olduğunu lütfen kimse yazmasın.Bizim için bir kaç ay gizemini korusun .::)))))

 10. Fuat ERDAĞ

  bulent im bu kadar türk oyuncu dururken bir alman oyuncunun üstüste iki defa şampiyon olması zoruma gittiği için yazmayı atlamışım kusura bakma.. Tobias yine şampiyon oldu

 11. Aykut UZEL

  Şampiyon olabilmek tabiki çok önemliydi .. bunu başaramadım ama sahneye Türk bayrağını taşıyabildiğim için son derece mutluyum .. Bu organizasyonlar için büyük fedakarlıklar yapan ve bu kadar kaliteli insanı bir araya toplayıp ortak bir paydada buluşturmayı başaran başta Fuat Abim olmak üzere tüm istavder gönüllülerine saygılar..! Sizlerin arasında olmaktan gurur duyuyorum ..!

Cevap yaz