5.GÜRCİSTAN TAVLA TURNUVASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

5.GÜRCİSTAN TAVLA TURNUVASI

EBGT – 5th GOGI BUKIA MEMORIAL GEORGIAN OPEN
August 1-5, 2011; Chakvi, Republic of Georgia

MASTERS (46): 1-Levon Petrosyan (Armenia), 2-Kakhaber Natchkebia (Georgia), 3/4-Jürgen Orlowski (Germany) / Erhan Yenisen (Turkey); 1LC-Konstantinos Mitrelis (Greece), 2LC-Luisa Sequeira (Portugal).

INTERMEDIATE (6): 1-Yalkin Erk (Turkey), 2-Tamaz Nanitashvili (Georgia)

SUPER-JACKPOT (8): 1-Frank Simon (Germany), 2-Ricardo Malas (Lebanon/Spain).

NARDI COMPETITION (19): 1-David Tevdoradze (Georgia), 2-Sergei Drmoian (Armenia); 1C-Aleksandre Kikaleshvili (Georgia).

DOUBLES (16 teams): 1/2-Ufuk Aksak (Turkey) & Sabri Büyüksöy (Turkey) / Alex Gerding (Germany/USA) & Jan Jacobowitz (Germany).

GEORGIA VS. THE WORLD: 1-Georgia Team: Simon Pankvelashvili / David Tevdoradze / Omari Dvali / Aleksandre Kikaleshvili / Teimuraz Kurtsikidze / Captain Kakhaber Natchkebia, 2-World Team:Jan Jacobowitz (Germany) / Levon Petrosyan (Armenia) / Ricardo Malas (Lebanon/Spain) / Konstantinos Mitrelis (Greece) / Cenk Corbacioglu (Turkey) / Captain Jürgen Orlowski (Germany). Final score: 22-14.

KHOBI FOUNDATION PRIZE: Armenian Delegation.
ADJARA DISTRICT PRIZE: Turkish Delegation (Istavder).
WBA MEMBERSHIP OF HONOR: Nino Tevzadze (Georgia).
WBA SPECIAL PRIZE: Giorgi Bukia (Georgia).
TRAVELLER’S TROPHY: Alex Gerding (Germany/USA).

5.GÜRCİSTAN AÇIK

15000$ ADDED MONEY

3 AĞUSTOS 2011 16:30/ 5 AĞUSTOS 21:00

MASTERS: 450$

INTERMEDIATE: 250$

SUPER JACKPOT: 750$

TURNUVA OTELİ:  www.hoteloasis.ge

KAYIT VE BİLGİ İÇİN

cenk@istavder.com

0532 427 94 54

FACEBOOK ETKİNLİK

http://www.facebook.com/event.php?eid=135023143241086

It´s on ! The 5th Georgian Open will take place traditionally from 1st to 5th of August.

This year, unlike the previous years, this 4th stop of the prestigious EBGT will take place on the shores of the Black Sea, near Batumi.

The Oasis resort**** is located in Chakvi, about 15 km away from the international airport in Batumi and only 50 km away from the Turkish border. It offers a perfect combination of family vacation and backgammon fun with moderate rates, including 3 meals per day.

The winner of the Masters Division will automatically qualify for the Grand Finale of EBGT and all other Masters players will collect valuable points for the Point Race.

Up to $15,000 added money will be paid out.

The tournament ends on the 5th of August, as usual, with the “Gogi Bukia Memorial Dinner” to celebrate the late Gogi Bukias birthday.

Download your brochure here, start making travel plans and make sure your hotel reservation is done in a timely manner.

See you in wonderful Georgia – the country of hospitality, great food and wine !

8 Yorum

 1. A.K.B.

  Gelmek isterdim ama ramazan dolayısıyla gidemedim.Turnuvaya gidecek arkadaşlara bol şanslar.Kupaları toplayıp gelin. :)

 2. Fuat ERDAĞ

  Çok kalabalık bir kadro ile katıldığımız 5.Gürcistan Açık Turnuvasında maalesef hayal kırıklıkları ile geri döndük. Otelin tadilat içerisinde olması yemeklerin iyi olmaması vs gibi nedenler ekibimizin motivasyonunu azalttı. Çok daha başarılı olmamız gereken turnuvada Erhan Yenişen Masters Yarı Finali, Sabri Büyüksoy ve Ufuk Aksak ikilisinin çiftlerde Finale çıkması ve Yalkın Erk in lig sistemi ile oynanan Intermediate ketagorisinde elde ettiği birincilik dereceleri tesellimiz oldu. Dereceye giren tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bir kez daha belirtmek istiyorum. Türk Tavla Severler için en uygun en mantıklı en ekonomik uluslararası turnuva Kıbrıs Turnuvalarıdır. İstavder Kıbrıs Haricindeki diğer yurtdışı turnuvalar için ödül vermemeye devam edecektir.

 3. dursun cetin

  bizleri temsil eden herkesi tebrik ediyorum

 4. A.K.B.

  Katılan ve ödül kazanan bütün arkadaşları tebrik ederim.

 5. Erhan Yenişen

  Turnuvanın yapıldığı tesis vasatın altında kalsada camiamızdaki oyuncuların pozitif olması sayesinde iyi bir tatil ve turnuva geçirdim diyebilirim. Yeni uygulanan sistem ilk etapta kulağa hoş geliyor fakat; ödül dağılımı anlamında adil değil. ilk dört ödül alan oyuncudan yarı finalistler ve şampiyon toplamda bir defa kaybetti, finalist ise iki maç kaybetti. Bu kaybetme sayılarına göre oluşan sıralama çok dengeli gibi gelmedi bana…

 6. Fuat ERDAĞ

  Bu sistem ilk olarak Nordic Open da uygulandı. Halen de uygulanıyor ve oyuncuların büyük bölümü bu sistemden memnun. Consolation(teselli) kademesine düşen oyuncuların Şampiyonluk şansının sürüyor olması heyacanı azaltmıyor.
  tabii hiç yenilmeden finale kadar çıkan Erhan arkadaşım gibi kişiler için haksızlık var gibi duruyor.
  Açıkçası ben sistemin doğru mu yanlış mı olduğu konusunda kararsızım. Teselliye düşersem sistem süper. :) teselliye düşmedne finale kadar çıkarsam sistem çok kötü :) Aralık ayında gerçekleşecek 4.kıbrıs açık da da bu sistem uygulanacak.

 7. Fuat ERDAĞ

  en mantıklı yanı 7 kişi değil 5 kişi ödül alıyor. ödül çok fazla dağılmamış oluyor.

Cevap yaz