AVRUPA TAVLA ŞAMPİYONASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

AVRUPA TAVLA ŞAMPİYONASI

Bize Yakışanı Yaptık.

Türkiye, Kıbrıs, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Hırvatistan, İran, Libya, Lübnan, İsrail, İtalya, Almanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Norveç, İspanya, Amerika ve Japonya’dan 90 değişik oyuncunun katıldığı büyük bir organizasyonun altından başarı ile kalktık.

27 Nisan Çarşamba günü başlayan ve Dünyanın en iyi oyuncularından oluşan takımların mücadele ettiği Avrupa Çiftler Şampiyonasında Sayın Burak GÖREN katılmadığı için yalnız mücadele etmek zorunda kalan Matvey”Falafel”NATANZON(İsrail) karşısında  nefes kesen bir mücadele ve  son zarlara kadar süren  heyecan fırtınasında  Sayın Hilmi GÖÇHAN ve Sayın Oğuz USER ikilisi çok büyük bir başarıya imza atarak şampiyon olmayı başardılar.

Uzun zamandır Paris de yapılan dünyanın en önemli çiftler aktivitesi olan Avrupa Çiftler Şampiyonası’nın Kıbrıs’a taşınmasından sonra gerçekleştirilen bu ilk turnuvada şampiyonluğu kazanarak çok önemli ve ilki olması sebebiyle çok anlamlı bir başarı sağlayan Sayın Hilmi GÖÇHAN ve Sayın Oğuz USER salondaki tüm Türklerin gururlanmasına sebep  oldular.

64 iştirak ile gerçekleştirilen ve Almanya’dan Tobias Hellwag’ ın şampiyonluğu ile sonuçlanan  Masters Kategorisinde en iyi dereceyi yapan oyuncumuz Sayın Bülent BAHAR oldu.  Çeyrek Finalde “Falafel”i geçerek final ve şampiyonluk yolunda bizleri umutlandıran Sayın Bülent BAHAR Yarı Finalde “Michi” ile yaptığı maç ile turnuvayı tamamlayarak çok yaklaştığı final masasında oynama fırsatını kaçırsa da oldukça önemli  bir başarı sağlamış oldu.

28 iştirak ile gerçekleştirilen Advanced Kategorsinde ise Sayın İsmail YILDIZ (İzmir) çok önemli bir başarıya imza atarak Şampiyonluğa ulaştı.

64 kişinin katıldığı bir puan yarışmasında Şampiyon olan Sayın Aziz YILMAZ(İzmir),

Masters Kategorisinde Teselli Finalisti olan Sayın Ahmet ERCAN(Ankara),

Doubles Kategorisinde “Falafel” ile birlikte Finalist olan Sayın Burak GÖREN,

Advanced Kategorisinde Teselli Şampiyonu olan Sayın Alaattin ÖZALTIN(İstanbul) ve

Son Şans Şampiyonu olan Sayın Fevzi ASLIOĞLU(İstanbul)  kupa alma başarısını gösteren diğer oyuncularımız oldu.

Antalya’dan iştirak eden Sayın İlker GÖÇHAN(Antalya) ise özel oyuncu ödülüne layık görüldü.

Elde ettikleri çok büyük başarılardan dolayı Avrupa Çiftler Şampiyonları Sayın Hilmi GÖÇHAN& Sayın Oğuz USER ikilisini, Masters Yarı Finalisti Sayın Bülent BAHAR ve Advanced Şampiyonu Sayın İsmail YILDIZ’ ı ve dereceye girerek kupa alma başarısını göstererek bizleri gururlandıran  tüm Türk oyuncularını tebrik ediyorum.

İstavder, İzmir Tavla ve Sakarya Tavladan oluşan Türkiye’nin Resmi ve Yasal Tavla Derneklerinin oluşturduğu Türkiye Tavla Birliği Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etmeye devam ediyor.  Türk oyuncularının Vize, Pasaport vs gibi sorunlarla uğraşmasına gerek kalmayacak şekilde en düşük ve en mantıklı maliyetlerle Dünyanın en iyi oyuncularına karşı oynamalarının en kolay yolu olan Kıbrıs ta gerçekleştirilen turnuvaların oyuncu sayısı ve kalitesi her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Türkiye Tavla Birliği’nin Türk Tavlasının gelişimine yaptığı katkı sayesinde Türk Tavlasının çıtası her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Turnuvaya Türkiye den iştirak eden tüm oyuncularımıza  centilmence ve sportmence tavırlarından, yabancı oyunculara karşı gösterdikleri ev sahipliğinden ve Türkiye’yi en güzel şekilde temsil ettiklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Kıbrıs  turnuvalarının en büyük pay sahibi WBA Başkanı Mr.Chiva TAFAZZOLI’ye

Dernek Başkanları Sayın Hilmi GÖÇHAN ve  Sayın Sedat BIÇAKÇI önderliğinde çok kalabalık kadrolarla turnuvaya destek veren İzmir Tavla Derneği ve Sakarya Tavla Derneği Üyelerine,

Kıbrıs Turnuvaların gerçekleşmesinde büyük rol sahibi  olan İstavder Başkan Yardımcılarından Sayın Talat PAPATYA’ya,

Başta Genel Müdür Sayın Şükrü TEZEL olmak üzere Golden Tulip Hotel&Casino’nun tüm çalışanlarına,

Organizasyonu kusursuz bir biçimde yürüten Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU ve Sayın Kutlu KAYA’ya,

Organizasyona verdikleri desteklerden dolayı Sayın Metin ERİKLER VE Sayın Yalkın ERK’e

Ve

Hiç üşenmeden dünyanın öbür ucundan kalkıp turnuvamıza iştirak eden yabancı oyuncular başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

Organizasyonun kalitesiyle, gösterdiğimiz ev sahipliğiyle, verdiğimiz kupaların güzelliğiyle, üstün oyun bilgimizle, elde ettiğimiz derecelerle,  gösterdiğimiz ev sahipliğiyle bir kez daha hep birlikte Türkiye’yi en güzel şekilde temsil ettik.

BİR KEZ DAHA BİZE YAKIŞANI YAPTIK.

Fuat ERDAĞ

Başkan

İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği

Play65/EBGT – EUROPEAN PRO BACKGAMMON CHAMPIONSHIPS & EUROPEAN DOUBLES
April 27-May 1, 2011; Lefkosa, Cyprus

MASTERS (54+10): 1-Tobias Hellwag (Germany), 2-Michihito Kageyama (Japan), 3/4-Bülent Bahar (Turkey) / Simon Pankvelashvili (Georgia); 1C-Arild Idsøe (Norway), 2C-Ahmet Ercan (Turkey), 3C/4C-Omari Dvali (Georgia) / Mario Sequeira (Portugal);1LC-Stepan Nuniyants (USA).

ADVANCED (24+4): 1-Ismail Yildiz (Turkey), 2-Alexander Penelov (Bulgaria);  1C-Alattin Özaltin (Turkey) ,2C-Nectarios Sarafidis (Greece); 1LC Fevzi Aslıoğlu(Turkey)

DOUBLES CHAMPIONSHIP (16 teams): 1-Hilmi Göchan (Turkey) & Oguz User (Turkey), 2-Burak Gören (Turkey) & Matvey “Falafel” Natanzon (Israel). 3/4 Talat Papatya(Turkey) & Erman Sarı (Turkey) / Bozhidar Stoyanov(Bulgaria) & Yancho Hristov (Bulgaria)

SUPER JACKPOT (8): 1-Frank Simon (Germany), 2-Vincenzo Riceputi (Italy).

1-POINT TOURNAMENT #1 (64):  Aziz Yılmaz(Turkey)

SPECIAL PLAYER AWARDS: İlker Göçhan, Naoya Kihara, Yancho Hristov

8 Yorum

 1. Kıbrıs’ daki Avrupa Tavla Şampiyonası öncesinde Türk Tavlası adına hem gurur verici hemde moral motivasyon açısından son derece başarılı bir sonuç gelmiştir.

  Aynı zamanda İSTAVDER oyuncusuda olan Sayın ; ÇAĞLAR ERDOĞAN

  Dünyanın sayılı tavla turnuvalarından biri olan, prestiji son derece yüksek bu yıl 23. sü düzenlenen
  21-25 Nisan 2011 NORDİC OPEN turnuvasında,  Championship kategorisinden sonra en iyi 2. kategori olan Advanced kategorisinde 128 kişilik Ana Tabloda yarı finale yani son 4 kişi arasına kalmıştır.

  Belki bu dakikalarda şampiyonda olmuştur.İnternet üzerinden ulaşabildiğim en son bilgi yarı finallerdi.İlerleyen saatlerde turnuvanın sonucunu merak edenler aşağıdaki linkten bakabilirler.

  Sayın ; ÇAĞLAR ERDOĞAN’ ı bu büyük başarısından dolayı canı gönülden tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederim.

  İlgili Link :  

  http://www.gammonmanager.com/turnering.php?tournament=47&showrounds=2&subdivision=1&beginround=3

  Saygılarımla,

  FATİH ŞENGÜL

 2. Çağlar Erdoğan

  GÜNCELLEME İSTİYORUZ..

 3. Fuat ERDAĞ

  Çağlar’ ım büyük başarından dolayı seni tekrar tekrar tebrik ediyorum. Kıbrıs dan yeni geldik.
  en kısa zamanda gerekli duyuruyu yapacağız.

 4. Fuat ERDAĞ

  Avrupa Çiftler Tavla Şampiyonasında dünyanın en iyi ekiplerini geride bırakarak şampiyon olma başarısını gösteren Sayın Hilmi Göçhan & Oğuz User ikilisi başta olmak üzere dereceye girerek kupa alma başarısını gösteren tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

 5. Avrupa Çiftler Tavla Şampiyonasında, ŞAMPİYON olma başarısını gösteren Sayın ; Hilmi GÖÇHAN  &
  Oğuz USER ikilisini bu büyük başarılarından dolayı canı gönülden kutlar başarılarının devamını temenni ederim.

  Ayrıca Sayın : Çağlar ERDOĞAN kardeşimide Nordic Open Advanced Şampiyonluğundan dolayı
  çok çok tebrik ederim. 

 6. Seyfi USLUBAŞ

  Çok istediğim halde son anda katılamadığım turnuvada derece alan – başta Hilmi Güçhan ve Oğuz User olmak üzere- tüm dostlarımı canı gönülden tebrik ederim. Seyfi USLUBAŞ

 7. Oğuz USER

  Bizi turnuva sırasında destekleyen, bu turnuvada emeği geçen ve tebrik eden tüm herkese çok teşekkür ederim. Ayrıca Avrupa Çitler Tavla Şampiyonasını Kıbrısa getirerek bu güzel ünvana sahip olmamızı sağlayan Chiva K.Tafazolli’ye ve Fuat Başkana şükranlarımı sunarım.

 8. HİLMİ GÖÇHAN

  Sevgili Fuat başkan senin büyük emeklerin ve uğraşların olmasa bizler Kıbrısta ne Avrupa Çiftler Şampiyonası nede uluslararası büyük bir turnuva görebilirdik.Eline Koluna ve Yüreğine Sağlık. Beni ve Oğuz kardeşimi Şampiyonlugumuzdan dolayı kutlayan bu turnuvanın ne kadar büyük bir turnuva olduğunu idrak eden dostlarımıza çok çok teşekkürler… Ayrıca turnuvada canını dişine takarak çalışan ve bir dediğimizi iki etmeyen her isteğimizi anında yerine getiren Kutlu kardeşime,cenk kardeşime, metin ağbiye ve Organizasyonun Baş Mimari sayın
  Chiva K.Tafazolli’ye sonsuz teşekkürler. İyiki varsınız
  D O S T L A R…..

Cevap yaz