Lig 2010/4.Sezonu | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

Lig 2010/4.Sezonu


LİG2010 TAMAMLANDI!!!

2009 yılında zevkle izlediğimiz Zafer TAŞ – Erhan Yenişen rekabeti,
2010 un sonlarında Ali Çetin BELENE’ nin eski günlerine dönerek yaptığı büyük çıkışla bu sefer Erhan Yenişen-Ali Çetin BELENE rekabetine dönüştü.
Ali Çetin BELENE  TBGT finali, 2.Üyelere Özel Turnuva ve İstavder Ligi 2010/4.Sezon Şampiyonluklarını peş peşe kazanarak formunun zirvesinde olduğunu gösterdi.

LİG2010 da ilk üç sezon üst üste Şampiyon olma başarısını gösteren İstavder’in en başarılı oyuncusu Erhan YENİŞEN “İSTAVDER LİG 2010 ŞAMPİYONU” ünvanını ve “ALTIN KÜP” ile ödüllendirilme başarısına ulaştı. Erhan YENİŞEN Topladığı 1080 Ödül Puan ı ile en yakın rakibine 700 puan fark atarak en tepeye ismini yazdırdı.
2010 lig maçlarının baz alındığı rating sisteminde (http://www.serbesttavla.org/IstavderRatings.aspx) ilk iki sırayı paylaşan Çağlar ERDOĞAN ve İlhan KOÇ % 80 in üzerine çıkan galibiyet oranlarıyla büyük bir çıkış yaptılar.
Başta 2010 Şampiyonu Erhan YENİŞEN ve 2010 4.Sezon Masters Şampiyonu Ali Çetin Belene olmak üzere dereceye girerek kupa ve ödül puan alma başarısını gösteren tüm oyuncularımızı tebrik ediyoruz.
8 Ocak Cumartesi günü Taksim Green Park Hotel de start verilecek LİG2011 de tüm oyuncularımıza başarılar dileriz.
Vido lu tavla nın gelişimine katkı sağlamak ve yeni oyuncular kazanmak amacıyla 2011 1.sezon da Beginners kategorisine kayıt yaptıran oyunculardan kayıt ücreti alınmayacaktır.
2010 4.Sezon ödül töreni 16 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecektir.

İSTAVDER LİG2010/ 4.SEZON

KUPA ALMAYA HAK KAZANANLAR

Masters Şampiyonu: ALİ ÇETİN BELENE

Masters İkincisi : CÜNEYT ARGUN GENÇ

Expert Şampiyonu: SERDAR ÖZKAYA

Advanced Şampiyonu: ÖZLEM GAMZE

Intermediate Şampiyonu: ÇAĞLAR ERDOĞAN

Beginners  Şampiyonu : CEMALETTİN YÜKSEL

BAŞARI PUANI ALMAYA HAK KAZANANLAR

K1 Şampiyonu ALİ ÇETİN BELENE 360 Puan
K1 İkincisi CÜNEYT ARGUN GENÇ 180 Puan
K1 Üçüncüsü YILMAZ HASOĞLU 120 Puan
K2 Şampiyonu SERDAR ÖZKAYA 120 Puan
K2 İkincisi DURSUN ÇETİN 60 Puan
K3 Şampiyonu ÖZLEM GAMZE 60 Puan
K4 Şampiyon ÇAĞLAR ERDOĞAN 60 Puan
K5 Şampiyon CEMALETTİN YÜKSEL 60 Puan


LİG2010 / 3.SEZON

SPORTMENLİK&CENTİLMENLİK ÖDÜL PUANI ALANLAR

HAKAN ERTEKİN 30 PUAN


 
Lig puan durumları SerbestTavla.org tarafından hazırlanmıştır.

Serbest Tavla Platformu

17 Yorum

 1. BELENE

  Sezonda başarı sağlayarak dereceye giren ve gruptan çıkan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Yeni sezonda keyifli saatler geçirmek dileğiyle…

 2. FUAT ERDAĞ

  YENİ KURALLAR 4.SEZONDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK. ALT KATEGORİLERDE BAŞARI SAĞLAYANLARIN MASTERS KATEGORSİNE ÇIKMASI ÇOK DAHA KOLAY HALE GELDİ. 

 3. Erhan YENİŞEN

  Düşme – çıkma sistemi çok iyi olmuş. 2010 / 4. sezonda tüm arkadaşlara başarılar…

 4. marsel eskinazi

  5 kümeli bir sistemde iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum

 5. FUAT ERDAĞ

  Beginners Kategorisinde sadece 4 kişilik yer kaldı. Son kayıtlar 28.11.Pazar.. bu sezon katılmayanlar pişman olabilir.. Önümüzdeki sezon Beginners kategorisinin altına Novice kategorisi eklenecek.. lig  büyüyecek  aşağıya doğru uazayacak. 2011 sonunda lig 8 kategoriden oluşacak…

 6. FUAT ERDAĞ

  28 Kasım Pazar günü yapılacak lig toplantısında 16 kişilik 9 sayılık turnuvalar yapılacak.
  şampiyon ödülünü kendisi belirleyecek.
  1.Alternatif Kıbrıs Masters Katılım
  2.Alternatif Kıbrıs Intermediate Katılım + 4 gn ücretsiz konaklama
  3.Alt. FMGAMMON MARKA 1000 $ DEĞERİNDEKİ AHŞAP TAVLA TAKIMI
  4.ALT. PANASONIC MARKA 106 EKRAN TV. 

 7. FUAT ERDAĞ

  ŞİMDİDEN SÖYLÜYORUM … LİG 2011/ 1.SEZON AÇILIŞI 8 OCAK  CUMARTESİ  YAPILACAK.  2010 4.SEZON BAŞARI SAĞLAYANLARIN KUPALARI  VE 2010 DA EN ÇOK PUAN TOPLAYAN OYUNCUNUN ALTIN KÜP ŞEKLİNDEKİ KUPASI VERİLECEK…
  VE BÜYÜK SÜRPRİZLER OLACAK… UNUTMAYIN 8 OCAK !

 8. Vahe İsaoğlu

  Bugünkü zorlu oyunlar sonrası FmGammon marka tavla takımı kazanma imkanım oldu. Kazanmak kadar, İstavder organizasyonu altında oynamak ayrı bir keyif. Centilmenlik, rekabet, kıyasıya mücadele ile geçen bir gün oldu bugün. Fuat başkanıma ve İstavder camiasına teşekkür ediyorum. Kıbrıs’ tan gelecek haberleri hep takipte olacağım. Tüm katılanlara iyi oyunlar ve bol şanş diliyorum. Handan Hn. zarınız, şansınız, oyununuz açık olsun.

 9. istavder le hayat bir başka keyifli, elimde çayım, karşımda 106 ekran plazmam, yanımda kupalarım ohh hayat istavder üyelerine güzel… tüm üyeleri heyecanlandıran ve adeta hayatı onlar için daha anlamlı kılan KIBRIS aktivitesi için de tüm emeği geçenlere teşekkürler… thank you, no more betssss:=) :=) :=) 

 10. Erhan YENİŞEN

  2010 / 4 Masters Şampiyonu Ali Çetin BELENE’ yi yürekten kutlıyorum.

 11. FUAT ERDAĞ

  LİG2010 da 3 sezon üst üste Masters  Şampiyonu  olup topladığı  1080 Puanla en yakın rakibine 700 Puan fark atarak   “2010 İSTAVDER ŞAMPİYONU” ünvanıyla “ALTIN KÜP” alma başarısını gösteren Erhan YENİŞEN’i tebrik ediyorum.    

 12. FUAT ERDAĞ

  Erhan Yenişen’i durdurma başarısını göstererek  2010′un son sezonunda şampiyonluğu devir alan Ali Çetin BELENE’ yi tebrik ve takdir ediyorum :)
  Masters kategorisinde üst sıralarda olmayı adet edinen ve umut vaat eden Cüneyt Argun GENÇ arkadaşımızın  önümüzdeki sezonlarda  başarı çıtasını yükselterek Şampiyonluk ipini göğüslemesini temenni ediyorum. Sadece Erhan’ı değil,  Ali yi durdurabilmek  rekabet ortamını büyütmek için yeni Şampiyon adaylarına ihtiyacımız var.  

 13. Cüneyt Argun Genç

  2010′un son sezonunu Masters şampiyonluğu ile noktalayan değerli arkadaşım Ali Çetin Belene’yi gönülden kutluyorum. 2010 yılını domine eden Erhan Yenişen Usta’yı da büyük bir keyifle izlemeye devam ediyorum. Daha öğrenecek çok şey var. Herkese teşekkürler!

 14. BELENE

  Çok teşekkür ederim…
  Yeniden Erhan’la rekabet edebilmek çok keyifli gerçekten… Bu arada şampiyonluğu ben kazanmadım; Erhan iyice sivrilince herkesin motivasyonu ona karşı çok arttı ve aradan sıyrılan ben oldum sadece :D Bundan sonra herkesin işi daha da zor. Erhan’ın şampiyon olamayacağı ispatlanmış oldu; dolayısıyla iştahlar kabardı :D

 15. FUAT ERDAĞ

  Ödül törenine katılma nezaketini gösteren oyuncularımıza Teşekkür Ediyorum.
  Expert Şampiyonu Serdar ÖZKAYA’yı ve  İstavder Etkinliklerin İlk ve Son şampiyonu Ali Çetin BELENE’ yi
  ve
   Advanced Kategrisinde Şampiyon olma başarısını göstererek,Masters Kategorisine hızlı bir şekilde yükselen Özlem GAMZE yi,

   tekrar tebrik ediyorum.
   

Geri izlemeler ve Pingler

Cevap yaz