14.İstanbul Açık Tavla Turnuvası Sonuçlandı | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

14.İstanbul Açık Tavla Turnuvası Sonuçlandı

14.İstanbul Açık Tavla Turnuvası Sonuçlandı.

23-24 Oct. TBGT 14th ISTANBUL OPEN

(104+24): 1-Ozkan AKBULUT, 2-Barbaros AKYAR, 3/4-Abdullah SER / Cüneyt Argun GENC; 1C-Ali Cetin BELENE, 2C-Gazi CELEN; 1LC-Cem DURAN

MINI JACKPOT #1#  (8): Hasan Yargan

SUPER-JACKPOT (16):Erhan YENİŞEN
MINI JACKPOT #2#(8) Erkut ERSEVER

ONE POINT TOURNAMENT #1# (64) : Ozkan AKBULUT
ONE POINT TOURNAMENT #2# (64) : Hüseyin AKDUMAN

DOUBLES TOURNAMENT # (8 teams): 1- Gulden KAYA/ Handan ERDAG 2-Sabri BÜYÜKSOY

Türkiye Tavla Birliği olarak, İzmir Tavla & İstavder birlikteliğinde organize ettiğimiz TBGT2010 (Türkiye Backgammon Tur) kapsamındaki 2.Turnuvamız olan  14.İstanbul Açık  Turnuvasını 104 oyuncunun desteğiyle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

TBGT finaline kalacak 16 oyuncu arasına girme mücadelesi yapan oyuncuların ortaya koydukları mücadele her maçı ayrı bir final havasına soktu.   İlk defa bir turnuvada Teselli ve Son Şans Kategorileri bu kadar önemli hale geldi.

6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek TBGT finali sonunda bu 16 oyuncudan biri Türkiye’yi Avrupa Tavla Turu Finalinde temsil etmeye hak kazanacak.

104 değişik yarışmacının iki gün boyunca Dünya Standartlarında mücadele ettiği turnuvamızın,  128 iştirak ile gerçekleşen Ana Aktivitesi Sayın Özkan AKBULUT’ un Şampiyonluğu ile tamamlandı. Sayın Özkan AKBULUT “Gümüş Pul” şeklindeki özel tasarımlı kupasının yanında 2-5 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 3.Kıbrıs Açık Turnuvası Masters Kategorisine ücretsiz katılım hakkı  ve yan aktivitelerimizden  “Bir Puan” yarışmasında da Şampiyon olarak 3.Kıbrıs Açık Otelinde üç gün ücretsiz konaklama kazanmış oldu.

Sayın Barbaros AKYAR Finalist,  Sayın Ali Çetin BELENE Teselli Kademesi Şampiyonu, Sayın Abdullah ŞER Yarı Finalist, Sayın Cüneyt Argun GENÇ Yarı Finalist,  Sayın Gazi ÇELEN Teselli Kademesi Finalisti ve Sayın Cem DURAN Son Şans Şampiyonu olarak ANA AKTİVİTE de  kupa ve ödülleri almaya hak kazanan  isimler  oldular.

Yan aktivitelerde ise Sayın Handan ERDAĞ ve Sayın Gülden KAYA’ dan oluşan ekip Danışman Çiftler,                 Sayın Erhan YENİŞEN Super Jackpot,  Sayın Erkut ERSEVER Mını Jacpot ve Sayın Hüseyin AKDUMAN Bir Puan ve Sayın Hasan YARGAN ise diğer Mini Jackpot ta şampiyon olan isimler oldular.

Başta 14. Turnuvamızın Şampiyonu Sayın Özkan AKBULUT olmak üzere turnuvamızda dereceye girerek kupa alma başarısını gösteren ve iki turnuvada topladıkları puanlarla TBGT Finalinde oynamaya hak kazanan tüm oyuncuları tebrik ediyoruz.

Çok kalabalık bir kadro ile turnuvamıza iştirak eden başta Y.K.Başkanı Sayın Hilmi GÖÇHAN olmak üzere tüm İzmir Tavla Derneği Y.K. Üyelerine ve Oyuncularına,

Karadeniz Ereğli, Ankara, Antalya gibi diğer illerden gelen dostlara,

Turnuvalarımıza katılarak desteklerini esirgemeyen, her geçen gün büyümemizi sağlayan tüm üye ve oyuncularımıza

Ve

böylesine kalabalık bir turnuvayı sorunsuz bir biçimde tamamlama başarısını gösteren Turnuva Direktörümüz Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU başta olmak üzere tüm Organizasyon ekibine

teşekkür ederiz.

İstavder Yönetim Kurulu


TBGT EŞLEŞMELERİ

HEYECAN BAŞLADI


İLK TURLAR 11, YARI FİNAL13, FİNAL 15 SAYI

İSTANBUL’DA YAPILACAK FİNALLERE KATILAMAYAN OYUNCULARIN YERİNE TBGT SIRALAMASINDAKİ 9. 10. 11… OYUNCULAR SIRASIYLA TURNUVA DAVET EDİLECEKLERDİR.

TBGT SIRALAMASI

1-CEM DURAN 121

2-GAZİ ÇELEN 113

3-ERHAN YENİŞEN 88

4-MERT ÖZVATAF 82

5-ZAFER TAŞ 81

6-AHMET ŞAHİN 80

7-KAMİL KARAALİ 78

8-OĞUZ USER 69

9-ALİ ÇETİN BELENE 68

10-REFİK VURAL 67

11-HİLMİ GÖÇHAN 64

16 Yorum

 1. G.Ç.

  İzmir’den katılacağım. Tüm oyunculara başarılar dilerim.

 2. Mehmet

  Dereceye giren herkesi tebrik ediyorum, gelecek turnuvalarda görüşmek üzere!

 3. BELENE

  128′lik bir tabloda bu kadar deneyimli oyuncu arasından sıyrılarak şampiyonluğa ulaşan genç kardeşimiz Özkan başta olmak üzere dereceye giren bütün arkadaşları tebrik ediyorum.Ayrıca Gazi kardeşimden tekrar özür diliyorum :)

 4. Öncelikle Özkan Kardeşimi, tek turnuvaya katılarak 81 puan toplayıp Tribünlere oynayan Zafer abiyi ve dereceye giren tüm oyuncularımızı tebrik ediyorum…

  6-7 Kasım’da İstanbul’da yapılacak TBGT finalinde tüm katılımcılara başarılar dilerim…

 5. Fuat ERDAĞ

  104 kişi turnuvaya katılıyor. 24 re-buy yapılıyor. 11 sayı ,3 kademe 128 kişilik sistem dile kolay.. Avrupada  bir hafta sürüyor bu turnuvalar…Cumartesi 13.00 da başlayan turnuvanın ödül töreni Pazar günü 17:00 da gerçekleştiriliyor. Tek bir tartışma yok. Sesini yükselten çevresine rahatsızlık veren tek bir oyuncu yok. Herkes doya doya tavla oynuyor …Daha ne olsun????  Teşekkürler…  Tüm katılımcılara teşekkürler.
  Başta şampiyonumuz Özkan AKBULUT olmak üzere derceye girenlere tebrikler.. Emeği geçenlere teşekkürler.. Metin Amca, Kutlu, Ali Belene ve özellikle  CENK’ e  BRAVOOO…
  Neredeyse İzmir de bir turnuvaya  katılırmış gibi çok geniş bir kadro ile turnuvaya iştirak eden  İzmir li dostlara teşekkürler..
  detaylar  resmi turnuva yazısında… :) çok yakında…

 6. oya taşlardan

  başarı gösteren tüm yarışmacılara tebrikler.

 7. özkan akbulut

  Bende herkese çok teşekkür ederim turnuva boyunca birçok arkadaşla ve abilerimle tanıştım çok keyifliydi turnuva boyunca kendi bile zaman bulamayıp çok istediği halde sadece organizasyon işlerine koşuşturan başta CENK olmak üzere tüm İSTAVDER ailesine çok teşekkür ederim.

 8. G.Ç.

  Organizasyon ekibine teşekkürler.

 9. ZAFER

  Her zaman olduğu gibi yine mükemmel turnuvalarımızdan birini daha geride bıraktık.. her geçen gün heyecanların dahada arttığı, rekabetin dostluğun kardeşliğin pekiştiği ve tavla oynanama zevkinin doruğa ulaştığı İSTAVDERimizde TURNUVA neticelerinin yeni katılımcıların başarılarıyla da taçlandırıldığını bu turnuvamızda ÖZKAN AKBULUT ile görülmeside yelpazenin genişliği bir kez daha gözler önüne serilmiş olmakta.. Kendisini tebrik eder. başarılarının devamını dilerim.. Organizasyonda emeği geçen herkese başta BAŞKANım olmak üzere teşekkür eder, dereceye giren herkesi kutlarım.. Bu arada bendenizde CENKin belirttiği üzere son anda TBGT FİNALine hak kazanmış olup en geriden başlayacakda olsam katılmanın verdiği mutluluğun tadını çıkarayım bari !! En önemliside gerçekten çok büyük değeri olan bu 16′lı FİNAL POTAsına girmiş olmaktı.. Geriden gelmeyi severim, bu alışık olduğum bir olgu zaten .. :) )

 10. Erhan YENİŞEN

  Turnuvada şampiyon olmayı başaran Özkan Akbulut’ u ve tüm dereceye giren arkadaşları tebrik ederim.

 11. mehmet hulusi tümer

  Dereceye giren arkadaşları ayrı ayrı tebrik eder,başarılarının devamını dilerim.Ayrıca böyle düzeyli bir turnuvayının gerçekleşmesininde emeği geçen organizasyon ekibinide kutlarım.Nice tunuvalara İSTAVDER

 12. ercan gulec

  2 gune sigdirilan boyle bir turnuvayi ve basarilan organizasyonu tebrik ediyor derece yapan herkezle birlikte IZMIR’li arkadaslarimi kutluyorum

 13. kapıkıran

  çok kıskandım çok………….. yine müthiş bir turnuva olmuş, yine sağlam katılım olmuş, yine başkanlar tavlacıları toparlamış doya doya tavla tadı alınmış ve ben gelemedim. derece yapan arkadaşlarıma abilerime başarılar diliyorum,  organizasyon ekibine sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Başkanlara ekstra teşekkür ediyorum, bir haftada bitecek turnuvayı iki günde sorunsuz tavlaya doyarak bitirecek insanları çevrelerinde bulundurdukları için.

 14. Fatih ŞENGÜL

  İşlerimin aşırı yoğunluğundan dolayı çok istediğim halde katılamadığım 128 kişilik bu dev turnuvanın sonucunu, Pazar akşamı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin sonucundan daha çok merak ederken,
   işleyen demir ışıldar misali, çalışkan insanlar topluluğu İSTAVDER’den saat. 20.58 itibariyle sonuçlar akmaya başladı.
  Böylesine dev bir turnuvayı mükemmel seviyede organize eden, başta Sayın Fuat ERDAĞ ve Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU olmak üzere tüm İSTAVDER Yönetim Kurulunu canı gönülden tebrik ederim.

  Günümüzün dahi buluşu internet sayesinde tüm dünya tavla topluluklarını yakından takip eden birisi olarak diyebilirimki şu an teknolojiyi, bilişim altyapısını en iyi kullanabilen, bu konuda en önde gelen topluluklardan biridir İSTAVDER.

  Dev turnuva bitiyor ödül töreni yapılıyor Tüm sonuçlar aynı gün saat: 21.00 itibariyle bizzat Yönetim Kurulu Başkanı ve Turnuva direktörü tarafından tüm dünyaya 2-3 saat içinde ilan ediliyor.Gerçekten takdir edilecek bir durum.Dünyanın en gelişmiş tavla ülkesi Danimarka’da bile bu sürat olmayabiliyor.

  Pazartesi akşamı İzmir Tavla Derneğinde Lig Maçlarımızı oynarken, bir yandan da TBGT  16′lı Finalde birbiriyle eşleşmiş İzmir’li arkadaşlarda TBGT Büyük final maçlarını oynuyorlardı.Saat : 21.20 gibi ben
  dernekten ayrılırken Gazi Çelen-Sercan Fidan maçı vardı.Sabah işe geldim bir ara müsait duruma geldiğimde İSTAVDER web sayfasına uğradım maçı Sayın Gazi ÇELEN almış. :)
  Pes yani hangi zaman İzmir’e ulaştınızda TBGT 16′lı  final sayfasını güncellediniz.

  Çalışkanlığınızı ve bu işte emeği geçen herkesi tebrik eder,  yukarıdaki gibi örneklerle biz tavlaseverleri çoşturan bu uygulamalarınızın devamını diler, çok değil 6-7 yıl içersinde bu hızla NORDİC OPEN’ dan bile daha popüler İSTAVDER turnuvaları düzenlemenizi temenni ederim.

  Saygılarımla,
  Fatih ŞENGÜL

 15. Cüneyt Argun Genç

  Başta genç şampiyon Özkan olmak üzere dereceye giren tüm arkadaşları ve bu yüksek katılımlı organizasyonun altından başarıyla kalkan İstavder yönetimini kutlarım. Sevgili dostum Mehmet Sirkeci, keşke sen de aramızda olabilseydin. Önümüzdeki turnuvalarda görüşmek üzere…

 16. HİLMİ GÖÇHAN

  Muhteşem geçen bu turnuvada büyük fedakarlıklar gösteren başta Y.K. Başkanı sayın FUAT ERDAĞ ve ekip arkadaşlarını,turnuvada şampiyon olan genç kardeşimiz Özkan AKBULUT ‘u dereceye giren ve turnuvaya katılan tüm arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.

  Özelikle şahsıma ve diğer izmirli arkadaşlarımıza gösterdiği misafirperverlikten dolayı sayın istavder y.k. başkanı FUAT ERDAĞ’a çok çok teşekkür eder şükranlarımı sunarım… İnşallah nice böyle lezzetli turnuvalarda görüşmek üzere…

Cevap yaz