TÜRKİYE TAVLA BİRLİĞİ BİR TÜRK OYUNCUYU EBGT FİNALİNE GÖNDERİYOR.!! | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

TÜRKİYE TAVLA BİRLİĞİ BİR TÜRK OYUNCUYU EBGT FİNALİNE GÖNDERİYOR.!!

Ana Kademe


Şampiyon:
Hamza NAR

Finalist: Gürkan DERİN (İstanbul)
Yarı Finalist: Sercan FİDAN
Yarı Finalist: Erkul ŞEN


Teselli Kademesi

Şampiyon: Gazi ÇELEN

Finalist: Ahmet ŞAHİN

Son Şans Kademesi

Şampiyon: Kamil KARAALİ (Antalya)

Çiftler Aktivitesi


Şampiyon: Chiva TAFAZZOLİ (Almanya) – Hilmi GÖÇHAN

Finalist: Hamza NAR – İsmail YILDIZ


1. Puan


Şampiyon:
Ömer GARİP (İstanbul)


1. Puan


Şampiyon:
Ufuk BOZKURT (İstanbul)


8 Kişilik Çanta Tavla Ödüllü Mini Turnuvalar


Şampiyon: Chiva TAFAZZOLİ (Almanya)

Şampiyon: Yiğit GÖÇHAN

Şampiyon: Ertan BABACAN

Şampiyon: Fatih ŞENGÜL

8 Kişilik Çanta Tavla+Hassas Zar Ödüllü Mini Turnuva

Şampiyon: İlhan KOÇ (İstanbul)

8 Kişilik Fotograf Makinesi+Hassas Zar Ödüllü Mini Turnuva

Şampiyon: Refik VURAL

8 Kişilik Fotograf Makinesi Ödüllü Mini Turnuvalar

Şampiyon: Chiva TAFAZZOLİ (Almanya)

Şampiyon: Ertan BABACAN

8 Kişilik Hassas Zar Ödüllü Mini Turnuva

Şampiyon: Mert GÖÇHAN

16 Kişilik 3. Kıbrıs Turnuvası Katılım Ödüllü Mini Turnuva

Şampiyon: (Erdem HÜNÜ-Erhan YENİŞEN-Hilmi GÖÇHAN)

TBGT – Türkiye Tavla Turu

2. İzmir Açık Vidolu Tavla Turnuvasında dereceye girerek TBGT finaline direk katılım hakkı kazanan oyuncular;

Şampiyon Hamza Nar

Finalist Gürkan DERİN

Yarı Finalist Sercan FİDAN

Yarı Finalist Erkul ŞEN

TBGT Sıralamasında en çok puanı toplayan oyuncular:

TBGT İZMİR İSTANBUL
1 AHMET ŞAHİN 54
2 GAZİ ÇELEN 53
3 ERHAN YENİŞEN 48
4 REFİK VURAL 46
5 KAMİL KARAALİ 46
6 MERT ÖZVATAF 45
7 HİLMİ GÖÇHAN 37
8 SERDAY GÜRAY 36
9 MEHMET NAR 35
10 CEM DURAN 34
11 ALTUĞ BURDURLU 33
12 FİKRİ KAHYAOĞLU 33
13 CEM ERKONAK 32
14 SABRİ BÜYÜKSOY 30
15 AZİZ YILMAZ 29
16 YUSUF AYRAN 29
17 NİZAMETTİN ÇIRPICI 28
18 OĞUZ USER 27
19 İLHAN KOÇ 24
20 DOĞAN ATALAY 23
21 ERTAN BABACAN 23
22 KEMAL YALKIN 22
23 MEHMET UZ 22
24 ERDEM HÜNÜ 21
25 GÖKAY GÜLEÇ 21
26 HİLMİ ERDEM 21
27 ADNAN KUZU 18
28 CENK ÇORBACIOĞLU 18
29 HANDAN ERDAĞ 16
30 ALİ VAHABİ 16
31 EMRAH PAKMAN 16
32 A.KAMİL BAYKALOĞLU 15
33 ÖZGE APAK 12
34 NİHAT SORGUVEN 11
35 ERGUN ŞEN 11
36 BÜLENT GEDİK 7
37 FATİH ŞENGÜL 7
38 MUZAFFER ÇATALER 7
39 SEVCAN KARABAY 7
40 BÜLENT BAHAR 5
41 BİLAL PORTAKAL 5

TÜRKİYE TAVLA BİRLİĞİ (İzmir Tavla&İstavder)

BİR TÜRK OYUNCUYU EBGT(Avrupa Tavla Turu) FİNALİNE GÖNDERİYOR.!!

Değerli Üyemiz/Oyuncumuz,

Türkiye Tavla Birliği/Turkey Backgammon Association (TBA)  olarak İzmir Tavla & İstavder birlikteliğinde organize edeceğimiz TBGT2010 (Türkiye Backgammon Tur) İki turnuvadan oluşacak.
1. Turnuva 25-26 Eylül 2010 tarihlerinde İzmir de, 2.Turnuva ise 23-24 Ekim 2010 Tarihlerinde İstanbul da gerçekleştirilecek.

Bu turnuvalarda Ana Kademede ilk dörde girmeyi başaran oyuncular ile en çok puanı toplayan 8 oyuncu 6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek büyük final de oynamaya hak kazanacaklar.  Büyük Final sonunda şampiyonluğa ulaşan oyuncu “ALTIN KÜP” ile ödüllendirilmenin yanında,  6-7 Aralık 2010 tarihinde Kıbrıs da gerçekleştirilecek EBGT (Avrupa Tavla Turu) finalinde ülkemizi temsil etmeye hak kazanarak son derece prestijli bir ödülün sahibi olacak.

EBGT(Avrupa Tavla Turu) finalinde toplam 16 oyuncu yer alacak.

2010 senesi içerisinde yapılan EBGT turnuvalarında ( 2.Kıbrıs-Portekiz-Gürcistan-Mallarco- Paris ve 3.Kıbrıs) Şampiyon olan 6 oyuncu,  bu turnuvalarda en çok puanı toplayan 8 oyuncu, 2010 Hırvatistan Şampiyonu ve 2010 Türkiye (TBGT)  Şampiyonunun katılımıyla bu 16 oyuncu tamamlanmış olacak.

İzmir de başlayacak ve İstanbul da sonuçlanacak son derece prestijli bir ödülün verileceği 2010TBGT turnuvalarına katılımınızı rica ediyor, gösterdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,

Türkiye Tavla Birliği (İzmir Tavla & İstavder)

TBA(TÜRKİYE TAVLA BİRLİĞİ) TBGT 2010/1

2.İzmir Açık   Tavla Turnuvası

25-26 Eylül 2010 Best Westren Hotel Konak / İzmir

ANA AKTİVİTE: Ana, teselli ve son şans kademelerinden oluşacak ana aktivitede bir oyuncu 3 kere yenilmeden turnuvadan elenmeyecektir. Ana kademede ilk dört, teselli kademesinde ilk iki ve son şans da şampiyon olma başarısını gösteren toplam yedi oyuncu kupa almaya hak kazanacaktır. Turnuva Şampiyonu “Gümüş Küp” şeklindeki özel ödülünün yanında “3.Kıbrıs Açık Masters Kategorisine ücretsiz katılım, 3.Kıbrıs Açık Intermediate Kategorisine Ücretsiz Katılım + Turnuva Otelinde 4 gün ücretsiz konaklama yâda 1000 $ değerindeki FMGAMMON A001 Model Ahşap tavla takımı arasında bir tercih yapacaktır.  Ana kademe yarı finalinde elenen oyuncular teselli kademesine düşmeyecek turnuvayı tamamlamış olacaklardır. Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinde kazanılan maç sayıları toplamı oyuncunun turnuvada elde ettiği toplam puanı olacaktır. Ana Kademe de ilk dörde çıkan oyuncular puan hesaplaması dışında tutularak TBGT finalinde oynamaya direk olarak hak kazanacaklardır.

YAN AKTİVİTELER:

Çiftler Yarışması: İki kişilik takımların karşılıklı mücadelesinde şampiyon ve finalist takım kupa ile ödüllendirilecek ayrıca şampiyon takım 2.Kıbrıs Açık Turnuvası Çiftler Aktivitesine ücretsiz katılım ve turnuva otelinde 2 gün ücretsiz konaklama kazanacaktır.(MIN 16 ÇİFT)

Ayrıca, “BİR PUAN”, 16 Kişilik Süper Ödüllü Turnuva ve çok sayıda “8 Kişilik mini turnuva” aktiviteleri yapılacaktır.

MAÇ SAYILARI:

ANA AKTİVİTE Ana Kademe: İlk Turlar 11, Yarı Final 13 ve Final 15 Sayı. Teselli Kademesi: Tüm maçlar 7 Sayı. Son Şans Kademesi: Tüm maçlar 5 Sayı. ÇİFTLER YARIŞMASI: Tüm maçlar 7 Sayı. 16 KİŞİLİK SÜPER ÖDÜLLÜ TURNUVA: Tüm Maçlar 7 Sayı. 8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVALAR: 5 Sayı

TURNUVA PROGRAMI:

25 Eylül 2010, Cumartesi:

Açılış 11.00 Bir Puan yarışması başlangıcı.

Ana Aktivite Son Kayıtlar: 12.00

Kura Çekimi Ana Aktivitede Başlangıcı 12.30

Teselli Kademesi Başlangıcı: 14.00

Yan Aktivitelerin Başlangıcı: 15.00

( Bir Puan/ 8 kişilik ve 16 kişilik mini turnuvalar- jackpot)

Çiftler Yarışması Başlangıcı: 17.00

İlk gün sonu: 23.00 (Ana kademede ve teselli kademesinde Yarı Finale kadar olan tüm maçlar ilk gün tamamlanacaktır)

26 Eylül 2010, Pazar:

Açılış/Oyunların Devamı: 11.30

Son Şans Başlangıcı: 13.00

Yan Aktivitelerin Başlangıcı 14.00

Ana Kademe Final: 14.30

Tahmini Ödül Töreni: 19.00

Tahmini Turnuva Kapanış: 21.00

ORGANİZASYON ÜCRETLERİ:

Ana Aktivite: 80 TL + 20 TL Yiyecek/İçeçek Fişi. Çiftler Yarışması: 100 TL (Takım Başı) Bir Puan yarışması: 5 TL / 10 TL  8 ve 16 Kişilik Turnuvalar: 20 TL – 40 TL – 60 TL – 100 TL

ÖDÜLLER:

2.İzmir Açık Şampiyon Ödülü: Özel Tasarım “GÜMÜŞ KÜP” şeklindeki Şampiyonluk Kupası  +  TBGT finaline ilerleyen turlardan katılım hakkı

1.Tercih; 3.Kıbrıs Açık Masters Kategorisine Katılım Hakkı

2.Tercih; 3.Kıbrıs Açık Intermediate Kategorisine Katılım Hakkı + Turnuva Otelinde 4 gün tek kişi ücretsiz konaklama

3.Tercih: Özel yapım Spanish Pul ve Precision Dice aksesuarlı  1000 $ değerindeki FMGAMMON Marka A001 model tavla takımı

2.İzmir Açık Finalist ve Teselli Kademesi Şampiyonluk Ödülü (2 kişi): “BAKIR KÜP” şeklindeki kupa + Özel Yapım FMGAMMON Deri Tavla Takımı.

2.İzmir Açık Yarı Finalisti, Teselli Kademesi Finalisti ve Son Şans Şampiyonu Ödülleri ( 4 kişi) :  Özel tasarım kupalar + Deri Tavla Takımları.

Ana Kademe de ilk dörde giren oyuncular TBGT Finaline direk katılım hakkı kazanırlar. İlk dörde giren oyuncuların dışında iki turnuva sonunda en iyi puanı toplayan toplam 8 oyuncu TBGT finalinde oynamaya hak kazanan diğer oyuncular olacaktır.

TÜRKİYE TAVLA BİRLİĞİ TBGT 2010 BÜYÜK ÖDÜLÜ:

2.İzmir Açık ile 1.sini gerçekleştireceğimiz ve 14.İstanbul Açık ile tamamlayacağımız iki  turnuvadan oluşacak etap sonunda, en yüksek puanı toplayan 8 oyuncu  ile her iki turnuvada ilk dörde girmeyi başaran 8 oyuncunun katılımıyla 16 kişiden oluşacak Büyük Final sonunda şampiyon olan oyuncu ALTIN KÜP ile ödüllendirilecek ve Türkiye Tavla Birliği (İstavder&İzmir Tavla) tarafından  2010 EBGT finaline gönderilecektir.

GENEL KOŞULLAR:

TBGT turnuvalarında uluslararası turnuvalarda geçerli kurallar ve sistemde gerçekleştirilir. Tüm turnuvalarda Türkiye Tavla Birliği(TBA) Vido’ lu tavla kuralları geçerlidir. Vido lu tavla turnuva kuralları İstavder ve İzmir Tavla  Web sitesinde ve turnuva öncesinde oyunculara dağıtılan el kitapçıklarında bulunmaktadır. Turnuva direktörü gerek gördüğünde turnuva programında değişiklik yapabilir. Turnuva direktörü uygun gördüğü maçlara turnuva saati koyabilir. Turnuvada yarı final ve final maçları turnuva saati eşliğinde oynanacaktır. Her bir oyuncuya sayı başına 2 dakika, hamle başına 10 saniye süre verilecektir. Turnuvalarda dereceye girerek kupa almaya hak kazanan oyuncuların ödülleri sadece ödül töreni sırasında verilecektir. Turnuvaya organizasyon komitesi tarafından davet edilen 18 yaşını doldurmuş kişiler katılabilir. Davet edilmediği halde gelen ve kişileri turnuvaya kabul edip etmemek turnuva komitesinin inisiyatifindedir.

Türkiye Tavla Birliği (TBA)’nin birinci öncelikli kuralı sportmenliktir. Sportmenlik dışı davranışlarda bulunan oyuncular Turnuva Direktörü tarafından bir kez ihtar edilir. İhtar alan oyuncu sportmenlik dışı davranışlara devam etmesi halinde turnuvadan ihraç edilir.

Turnuva maçlarının yapılacağı tavla ve aksesuarların seçiminde turnuva komitesinin öncelik ve tercihi tüm maçların TBA turnuva tavlalarında precision dice ( hassas zar) ve dudaklı bardak kullanılarak yapılaması olacaktır. İki oyuncunun kendi aralarında anlaşarak kendi tavla ve zarlarıyla oynamaları mümkündür. Dileyen oyunculara turnuva öncesinde depozito karşılığında hassas zar verilecektir. (Bir çift 40 TL)

Maçın başlama saatinde oyunculardan biri hazır değil ise hazır bulunan oyuncu penaltı(ceza puanı) talebinde bulunabilir. Turnuva Direktörü hazır bulunmayan oyuncuya haber verme zorunluluğu olmadan ceza puanı uygulamasını başlatır. (ceza puanı: 15.dk 1 puan takip eden her 5 dk için 1 puan. Maç sayısının yarısına gelindiğinde hükmen mağlubiyet kararı verilir.  Örnek. 11 sayılık maçta 6 ceza puanına ulaşıldığında Hükmen Mağlubiyet uygulanır)

TURNUVA MEKANI & KONAKLAMA BİLGİLERİ :

Best Westren Hotel Adres:Mithatpaşa Cad. No:128           35260 – Konak – İzmir / Turkey                                Telefon : +90 232 489 15 00     Faks : +90 232 489 17 09   Tool Free : 00800 448 821 490

www.bestwesternhotelkonakizmir.com Email : konak@bestwestern.com.tr

Tek Kişi  115.00 TL Çift Kişi  145.00 TL (Açık Büfe Kahvaltı+KDV Dahil)

Tüm katılımcılara 20 TL karşılığında yiyecek, içecek fişi verilecektir. Fiş alınması zorunludur.

SON ŞAMPİYON: 1.İzmir Açık Tavla Turnuvası Şampiyonu: Oğuz USER

GENEL KOORDİNATÖR: Fuat ERDAĞ (İstavder Y.K.Başkanı)

2.İZMİR AÇIK TURNUVA DİREKTÖRÜ: Ahmet NAR

14.İSTANBUL AÇIK TURNUVA DİREKTÖRÜ: Cenk ÇORBACIOĞLU

TBGT2010 TURNUVALARI ÖN KAYIT İÇİN:

Ahmet NAR Tel: 0532 3002764  e-mail: ahmetnar@izmirtavla.com

Cenk ÇORBACIOĞLU Tel:0532 4279454 e-mail: cenk@istavder.com

TBGT2010 #2# 14.İSTANBUL AÇIK 23-34 EKİM 2010 BOSTANCI GREEN PARK HOTEL

TBGT BÜYÜK FİNAL 6-7 KASIM 2010 Bostancı Green Park Hotels

2010 EBGT(Avrupa Tavla Turu)TAKVİMİ

EBGT2010 #4#  7-10 Ekim 2010 1st.Mallorca Backgamon Challenge İSPANYA

EBGT2010 #5# 26-31 Ekim 2010 8th.French Open. Paris/FRANSA

EBGT 2010 #6# 2-5 Aralık 2010 3.Kıbrıs Açık

EBGT Büyük Final  6-7 Aralık KıbrısIstavder Backgammon Tavla

Kartınızı Oluşturun

8 Yorum

 1. FUAT ERDAĞ

  Haydi hayırlısı. İyi oynayanın kazanmasını ve kazananın  EBGT(Avrupa Tavla Turu) finalinde de Şampiyon olmasını temenni ederim. 

 2. FUAT BAŞKAN’IN İYİ DİLEKLERİNE AYNEN KATILIYORUM. İNŞALLAH BİZİM GÖNDERDİĞİMİZ OYUNCU EBGT ( AVRUPA TAVLA TURU ) FİNALİNİ OYNAR VE ŞAMPİYON OLUR….

 3. BELENE

  Beni gönderin beni gönderin nolur nolur :D

 4. FUAT ERDAĞ

  ali sen organizasyonda görev yapacağın için turnuvalarda oynamayacaksın.

 5. BELENE

  Oynasam kazanacam zaten oynayamayacağım için yalvarıyordum beni gönderin diye :) Eyvallah abicim her zaman göreve hazırız.

 6. Erhan YENİŞEN

  Bu anlamlı ödüllü turnuvayı organize eden İstanbul ve İzmir Tavla Dernekleri başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çok zorlu ve bir o kadar da zevkli geçeceğini düşündüğüm turnuvanın her iki etabına da katılacağım. Tüm tavlasever arkadaşlara başarılar…

 7. Fuat ERDAĞ

  2.İzmir Açık Sonuçlandı. Şampiyon Hamza NAR oldu. WBGT finaline katılım ödüllü turnuvanında şampiyonu olan son dönemlerde formunun zirvesine çıkan sevgili Hamza NAR’ı tebrik ediyorum.
  2.İzmir Açık turnuvasında dereceye girerek TBGT finaline direk katılım hakkı kazanan oyuncular Şampiyon Hamza Nar, Finalist :Gürkan DERİN Yarı Finalistler:Sercan FİDAN ve Erkul ŞEN oldular..

  TBGT Sıralamasında en çok puanı toplayan oyuncular:
  1-AHMET ŞAHİN 54 PUAN 2-GAZİ ÇELEN 53 PUAN 3-ERHAN YENİŞEN 48 PUAN 4/5 – REFİK VURAL 46 PUAN / KAMİL KARAALİ 46 PUAN 6-MERT ÖZVATAF 45 PUAN 7-HİLMİ GÖÇHAN 37 PUAN 8- SERDAY GÜRAY 36 PUAN 9- MEHMET NAR 35 PUAN 10-CEM DURAN 34 PUAN 11/12- ALTUĞ BURDURLU 33 PUAN / FİKRİ KAHYAOĞLU 33 PUAN 13-CEM ERKONAK 32 PUAN 14- SABRİ BÜYÜKSOY 30 PUAN 15/16- AZİZ YILMAZ 29 PUAN / YUSUF AYRAN 29 PUAN 17- NİZAMETTİN ÇIRPICI 28 PUAN 18-OĞUZ USER 27 PUAN 19-İLHAN KOÇ 24 PUAN 20/21-DOĞAN ATALAY 23 PUAN /ERTAN BABACAN 23 PUAN 22/23- KEMAL YALKIN 22 PUAN / MEHMET UZ 22 PUAN 24/25/26 ERDEM HÜNÜ 21 PUAN – GÖKAY GÜLEÇ 21 PUAN – HİLMİ ERDEM 21 PUAN 27/28 ADNAN KUZU 18 PUAN CENK ÇORBACIOĞLU 18 PUAN 29/30/31 HANDAN ERDAĞ 16 PUAN ALİ VAHABİ 16 PUAN EMRAH PAKMAN 16 PUAN 32- A.KAMİL BAYKALOĞLU 15 PUAN 33-ÖZGE APAK 12 PUAN – 34/35 NİHAT SORGUVEN 11 PUAN ERGUN ŞEN 11 PUAN 36/37/38/39 BÜLENT GEDİK 7 PUAN FATİH ŞENGÜL 7 PUAN MUZAFFER ÇATALER 7 PUAN SEVCAN KARABAY 7 PUAN – 40/41 BÜLENT BAHAR 5 PUAN BİLAL PORTAKAL 5 PUAN

 8. FATİH ŞENGÜL

  Sayın ;  Fuat Başkanım , Hilmi Başkanım ve değerli turnuva direktörlerimizin bilgisine ;  

  Sonunda,  EBGT Büyük Finale direk katılım hakkı gibi,  böylesine büyük bir ödülü olan bu tür organizasyonları bizlere kazandırdıkları için  bu işte emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Gelecekte düzenlenecek bu tür turnuvalar ve 2011 hatta 2012 turnuva takvimleri düzenlenirken, katılımın daha da fazla olabilmesi için şahsi kanaatimce küçük bir önerim olacak.

  Tavla cemiyetimizde farklı meslek gruplarından yüzlerce arkadaşımız bulunmakta.
  (Patron, işçi, memur, küçük esnaf, inşaatçı, terzi, berber, mobilyacı, fabrikatör, özel sektör memuru vb.)

  Bu tür turnuvalara katılmayı çok istemesine rağmen, kendi işyeri bile olsa iş yoğunluğu yüzünden katılamayan arkadaşlar olduğu gibi,  Devlet dairesinde ve özel sektörde çalışan memur, işçi vb. bir çok arkadaş da işyerlerinden izin alamadıkları için yada yıllık izin hakları bittiği için özellikle şehir dışındaki turnuvalara katılamamaktadır.

  Ulusal tatil günleri olan (29 Ekim+23 Nisan+01 Mayıs+19 Mayıs+30 Ağustos) gibi günlerin Cuma yada Pazartesi gününe denk gelmesi halinde toplamda 3 günlük bir tatil bloğu oluşmakta.

  (Cuma+Cumartesi+Pazar / yada / Cumartesi+Pazar+Pazartesi gibi)  Bu 3 günlük tatil sürecinin özellikle şehir dışından gelecek katılımcı sayısını önemli ölçüde arttıracağı kanaatindeyim.

  Saygılarımla bilginize sunarım.

  FATİH ŞENGÜL

Cevap yaz