Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

THE 35th MONTE CARLO WORLD BACKGAMMON CHAMPIONSHIP

35.Dünya Tavla Şampiyonası!

İzmir Tavla Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hilmi GÖÇHAN ve İstanbul Tavla Spor Kulübü  Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fuat ERDAĞ önderliğindeki,  geniş bir kadro ile  Monte Carlo’ya hareket eden Türk Tavla Birliği (Turkey Backgammon Association) ekibi gördükleri organizasyon eksiklikleri sebebiyle hayal kırıklıkları ile başladıkları turnuvadan her şeye rağmen 4 kupa ile dönmeyi başarmışlardır.

Turnuva otelinin aşırı pahalı(gecelik 280 €) olması, hangi kategoride oynarsa oynasın her bir oyuncudan 240 EURO organizasyon ücreti alınmasına rağmen organizasyon ve kullanılan malzemeler dikkate alındığında Türkiye standartlarının çok altında bir turnuva ile karşılaşmak doğal olarak tüm ekibin motivasyonunu bozmuş bir daha bu turnuvaya katılmamak ve oyuncu göndermemek konusunda karar alınmıştır.

İstavder 2.Yıldönümü Şöleni Intermediate kategorisinde Şampiyon olarak Dünya Şampiyonasına katılım hakkı kazanan Sayın İlhan KOÇ iki kupa birden kazanarak evine en mutlu dönen ve Türkiye’ yi en iyi derecede temsil eden oyuncu olmuştur.  İstavder desteğiyle Monte Carlo ya giden  diğer üyelerimiz  ( TBGT Şampiyonu Sayın Zafer TAŞ ve Optımum Şampiyonu Sayın Bülent KARABULUT ) kupa alamamış olsalar da çok zor rakiplerle karşılaşmalarına rağmen 158 kişinin katıldığı Ana Aktivitede 3 tur geçerek  ilk 64’e kalarak Ülkemizi en güzel şekilde temsil etmişlerdir.

Begınners Kategorisinde ekibimizi temsil eden tek oyuncu olan İzmir Tavla Derneği Genel Sekreteri Sayın Ahmet NAR’ ın  Beginners Kategorisi 2.Consolation Kademesinde Yarı Finalist olarak almış olduğu kupa tüm ekibi sevindirmiştir.

İstavder ve İzmir Tavla oyuncularından oluşan ekibimize,  Türkiye`den gelen diğer ekiplerin  katılmasıyla  güçlenen Türk grubu en büyük dayanışmayı Çiftler Kategorisinde göstermiştir.

Sayın Abdullah SORGUVEN ve Sayın Arda FINDIKOĞLU’ nu yarı finalde çok uzun bir maç sonunda yenen Yunan ekibinin karşısına final de çıkan Sayın Fuat ERDAĞ ve Sayın İlhan KOÇ, bir gece öncenin rövanşını 7-6 lık skorla alarak Çiftler Şampiyonluğunu Türkiye’ye getirmeyi başarmışlardır.

Dört kupa kazanarak çok büyük bir başarı elde eden ekimizi tebrik ederiz.

Turnuva sırasında Derneğimize yaptıkları bağışlardan dolayı Sayın İlhan KOÇ’ a ve İzmir Tavla Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin AKDUMAN’ a,

Ve

Kupa alsın, almasın Ülkemizi en güzel şekilde temsil eden tüm turnuva boyunca büyük bir dayanışma içerisinde olan tüm Türk oyuncularına

Teşekkür Ederiz.

İstavder Y.K.

35.Dünya Tavla Şampiyonasında Alınan Kupalar:

Doubles Şampiyon:Fuat ERDAĞ-İlhan KOÇ

Intermediates Consolation Şampiyon : İlhan Koç
Beginners 2nd Consolation Yarı Finalist: Ahmet Nar

İSTAVDER 2.YILDÖNÜMÜ CONSOLATİON ŞAMPİYONU SAYIN İLHAN KOÇ, İSTAVDER’İN DESTEĞİYLE KATILDIĞI MONTE CARLO DÜNYA TAVLA ŞAMPİYONASINDA INTERMEDIATE 1.CONSOLATION DA ŞAMPİYON OLMUŞTUR.

35.MONTE CARLO DÜNYA TAVLA ŞAMPİYONASINDA

ÇİFTLER KATEGORİSİNDE ŞAMPİYON

FUAT ERDAĞ & İLHAN KOÇ

THE 35th MONTE CARLO WORLD BACKGAMMON CHAMPIONSHIP 2010

TOURNAMENT CHARTS OF MONTE CARLO 2010

Championship Flight (updated)

MAIN

1st CONSOLATION


——————————————————————————-

Intermediate Flight

———————————————————————————

Beginners Flight

35th WORLD BACKGAMMON CHAMPIONSHIP (preliminary results)
July 11-18, 2010; Monte Carlo, Monaco

CHAMPIONSHIP (158): 1-Lars Bentzon (Denmark), 2-Ricardo Malas (Lebanon/Spain), 3/4-Olivier Décultot (France) / Pia Jeppesen (Denmark); 1st Consolation: 1C-Kari Jokinen (Finland), 2C-Kenji Shimodaira (Japan), 3C/4C-Fausto Pescini (Italy) / Lorenzo Rinaldo (Italy); 2nd Consolation: 1C-Tobias Hellwag (Germany), 2C-Johnny Tønnesen (Norway), 3C/4C-Masayuki Mochizuki (Japan) / Falafel Natanzon (Israel); 1LC-Ary Nogueira (Brazil), 2LC-Leonid Riskin (Germany).

INTERMEDIATE (40): 1-Sam Ahmed (Egypt), 2-Alain De Foucher (Frarnce), 3/4-Torben Krogh (Denmark) / Lise Nielsen (Denmark); 1st Consolation: 1C-Ilhan Koc (Turkey), 2C-Rolf Vetsch (Switzerland); 2nd Consolation: 1C-Myke Wignall (England), 2C-Håvard Hafskjold (Norway), 3C/4C-Guil Drai (France) / Beverley Philips; 1LC-Vasyl Kavun (Ukraine), 2LC-Carsten Simonsen (Denmark).

BEGINNERS (23): 1-Sergey Vaztanyants (Russia), 2-Jacques Ravier (France), 3/4-Michael Zuitwinsky (Israel) / Shadi Azizian (Iran/Italy); 1st Consolation: 1C-Thorben Nielsen (Denmark), 2C-Levan Kipiani (Georgia); 2nd Consolation: 1C-Edouard Comment (France), 2C-Fay Danielsen (Norway), 3C/4C-Ahmet (Turkey) / Marion Philips (England).

SUPER JACKPOT (32): 1-Lars Trabolt (Denmark), 2-Daisuke Katagami (Japan), 3/4-Shimon Kagan (Israel) vs. Marc Olsen (Denmark).

DOUBLES (32 teams):  1-Fuat Erdag (Turkey) & Ilhan Koc (Turkey), 2-Takis Chatzelis (Greece) & Christos Christidis (Greece), 3/4-Arda Findikoglu (Turkey) & Abdullah Sorgüven (Turkey).

LADIES TOURNAMENT: 1-Joan Grunwald (USA), 2-Zoe Cunningham (England).

SENIORS TOURNAMENT: 1-Omari Dvali, 2-Jakob Garal (Germany), 3/4-Neville Eber (South Africa) / Boris Mamporian (Russia).

CHILDREN’S TOURNAMENT: 1-Frederico Riceputi (Italy, 2-Mary Rachel Garal (Germany), 3/4-David Broomfield (England) / Thomas Décultot (France).

FORTIS TEAM TOURNAMENT (46 teams of 3): 1-Speak to Birds: Alain Babillon (France) / Olivier Décultot (France) / Olivier Lafon (France), 2-Z3 Blue Boar Court Dream Team: Gary Bauer (USA) / Zoe Cunningham (England) / Sean Williams (England).51 Yorum

 1. Mehmet Sirkeci

  Güzel haberler bekliyoruz!

 2. Nakitoyun tavla editörleri olarak Monte Carloda bizleri temsil edecek BÜLENT KARABULUT,İLHAN KOÇ ve ZAFER TAŞ’a başarılar diliyoruz

 3. Fatih Şengül

  Merhaba Arkadaşlar,

  İzmir Tavla Derneğimizden’de 4 kişi Monte Carlo’da bizleri temsil edecektir.
  Başkanımız Sayın ; Hilmi Göçhan
  Lig Ve Turnuva Direktörümüz Sayın ; Ahmet Nar
  Kurucu Üyelerimizden Sayın ; Hüseyin Akduman
  Ve Tüm Türkiye Tavla Camiasının yakından tanıdığı Usta Oyuncu Sayın;  Hamza Nar

  İSTAVDER ekibi de müthiş görünüyor.Bu sene Dünya Şampiyonu Türkiye’mizden çıkarsa kimse şaşırmasın.Ben şahsen bütün hepsine tek tek inanıyorum.

  Türkiye’mizi temsil eden bir nevi milli mayoyu giyen bu 7 arkadaşımıza da canı gönülden başarılar temenni ediyorum.Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

  Saygılarımla,
  Fatih ŞENGÜL

 4. Cüneyt Argun Genç

  (B) ülent (İ) lhan (Z) afer anlaşıldığı gibi (BİZ)i temsil edecekler :-)
  Üç dostumuza da başarılar dilerim.

 5. Monte Carlo ekibimiz Fuat ERDAĞ, Zafer TAŞ, İlhan KOÇ, Bülent KARABULUT, Nedim YARDIMCI, Hilmi GÖÇHAN, Ahmet NAR, Hüseyin AKDUMAN ve Hamza NAR’dan oluşmaktadır. Tüm ekibimize başarılar dilerim…

 6. Erhan YENİŞEN

  Biraz önce Zafer Taş’ tan sevindirici bir sms geldi. Masters Ana Kademede 1. turda Fe Surda Fabrizio’ yu 17 – 8,
  2. turda Hans Tardeiu’ yu ( Norveç ) 17 – 16 ile elemiş.

 7. Fuat ERDAĞ

  Bülent Karabulut, Zafer Taş, Hamza Nar ve Nihat Sorguven yollarına yenilmeden devam ediyorlar..Bugün15.00 de 3.tur maçlarına çıkacak olan arkadaşlarıma ve benim gibi şansını teselli kademesinde arayacak diğer arkadaşlarıma başarılar diliyorum.. İlk defa geldiğim Monte Carlo dan hayal kırıklğı ile döneceğim. Tek isteğim bir arkadaşımın şampiyonluğunu görebilmek… Çünkü ancak o zaman böyle mantıksız ve saçma bir yerde turnuvaya katılmış olmanın pişmanlığını üzerimden atabilirim. Oyuncu başına 200 euro organizsyon ücreti alınan ve adına Dünya Tavla şampiyonası denilen bu organizasyonda kullanılan tavlaları , afişleri, broşürleri görünce inanın çok şaşırdım. Burda 70 – 80 euro lara kalınan otelleri görünce Golden Tulip, Green Park saraymış aslına da bz fark etmemişiz. her neyse umarım oyuncularımızdan biri şampiyon olur.. Çünkü istavder olarak birdaha asla bu turnuva ile ilgili ödül vermeyeceğiz.. Hiç bir oyuncuyu göndermeyeceğiz..

 8. Murat IŞIN

  Yollarına devam eden tavla dostlarımıza canı gönülden başarı diliyorum. Bu gidişle Dünya şampiyonası düzenlemek ancak İstavdere yakışacak galiba.

 9. Serdar Özkaya

  Tüm dostlarımıza,Monte Carlo daki şampiyonada gönülden başarılar dilerim,
  Selamlar.

 10. Fuat ERDAĞ

  Cenk ne yaptın böyle :) Monte Carlo resmi sitesi gibi olmuş :)
  Zafer Taş da malesef benim gibi consolation kademesinde şansını deneyecek..
  Nihat Sorguven & Hamza Nar show  devam ediyor.. SOn 32 ye kaldılar..
  Bülent in maçı şu anda devam ediyor.
  Murat Bey,
  İnanın ben söylemiyorum ve gururlanıyorum. Buradaki yabancı oyuncular  İstavder ve Kıbrıs diyorlar başka bir şey demiyorlar..
  Memnun olan tek bir oyuncu görmedim… Yazık yani gelenlere acıyın bize :)

 11. Fuat ERDAĞ

  Malesef Bülent Karabulut ta 1.Consolationa düştü
  Son durum Hamza Nar ve Nihat Sorguven Ana Kademe son 32 de devam ediyorlar. Hilmi Göçhan ve ben 2.consolation, Zafer Taş ve Bülent Karabulut 1.Consolation da bugün 14.00 de……

 12. Fatih Şengül

  Fuat Başkanım ;

  Bilgilendirme mesajların için çok çok teşekkür ederim.En az Dünya Kupası kadar heyecanla takip ediyoruz..Sayende kim ne durumda günü gününe öğrenmiş oluyoruz..
  İşyerinde bile gündüz saatleride olsa acaba yeni bir sonuç varmı diye en az 4-5 kere uğruyorum bu sayfaya.Ah bir de TV yayını olsaydı….   Eurosport falan  ne güzel olurdu.

  Başkanım anlattığına göre WBA-Kıbrıs Turnuvası Organizasyonunun yanından bile geçemiyorlar.
  Böyle başarıyla devam ederseniz 2-3 yıl içinde WBA-Kıbrıs TV den naklen yayımlanan bir turnuva bile olabilir :) )   o zaman ne güzel olur bir de TV naklen yayın gelirleri…  

  Eğer TV den naklen yayın geliri gelirse artık  İzmir+İstanbul EBGT tur dan ilk sekizi kıbrıs’a götürürsünüz artık.

  (Her şey hayal etmekle başlar……)

  Saygılarımla,
  Fatih ŞENGÜL

 13. Türk Bayraklı tişörtler SÜPER olmuş…

 14. BELENE

  İyi olmuş abi işte 1. elden orayı görenler kıyaslamayı daha iyi yaparak İSTAVDER in nimetlerinin farkına vararak bunu diğer oyunculara da aktaracaklardır. Benim şahsen aklım fikrim NORDIC OPEN da 2-3 sene daha KIBRIS turnuvasında tecrübe kazanarak ve programlarla kendimi geliştirerek oraya gitmeyi düşünüyorum. Turnuvanın devamında başarılar diliyorum…

 15. Fuat Abi 2. Consolation da son 16 da , Hilmi Abi 2. Consolation da son 8 de, İlhan abi 1. Consolation da yarı finalde…

 16. İLK KUPAMIZ İLHAN KOÇ TARAFINDAN KAZANILMIŞTIR… INTERMEDIATE 1.CONSOLATİON DA FİNALE KALDI… FİNAL MAÇI YARIN OYNANACAKTIR.

 17. Fuat ERDAĞ

  Intermediate Consolation kategorisinde kupa almayı garantileyen  İlhan KOÇ  bugün saat 15.00 de Rolf VETSCH(İsviçre) ile final maçına çıkacak..
  Şampiyonluk yakışır. :)  

 18. BELENE

  Bol şanslar İlhan abi…

 19. Çiftlerde Fuat Erdağ ve İlhan Koç Yarı Finalde… Rakip Falafel- Eli Roymi… Maç 22:00 da

 20. gökay

  tebrikler başkanım kalplerimiz sizinle

 21. Mehmet Sirkeci

  İlhan abi Tebrikler!

 22. Oğuz USER

  Tebrikler İlhan Abi. İnşallah bir güzel haberde çiftlerde gelir.

 23. serdar güray

  tebrikler ilhan abi

 24. şampiyonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 25. Fuat ERDAĞ

  :)
  YASLI GİTTİK ŞEN DÖNDÜK. :)
  SON GÜN YÜZÜMÜZ GÜLDÜ…
  Sayın İLHAN KOÇ UN ŞAMPİYONLUĞU İLE YÜZÜMÜZDE EN SONUNDA BİR TEBESSÜM OLUŞTU.
  14 KİŞİDEN OLUŞAN TÜRKİYE EKİBİ(İZMİR TAVLA-WBF TÜRKİYE – İSTAVDER) OLARAK  HAYAL KIRIKLIKLARI İLE BAŞLADIĞIMIZ TURNUVADA ŞANSIZLIKTAN KURTULMAYI SON GÜN BAŞARDIK.
  Sayın Arda FINDIKOĞLU ve Sayın Abdullah SORGUVEN  ikilisini kasıtlı olarak yavaş oynayarak 7 sayılık bir maçı 4 saate yakın sürede tamamlayarak geçen Yunan ekibini,
  Tüm Türk ekibinin kenetlenerek desteklediği  final maçında (0-1 / 0-2 / 0-3 /4-3 /5-3 /5-4/5-5 /5-6  ve mars7-6 )  yenerek bir önceki gecenin rövanşını almış olduk…
  Bu sayede bunca önemli oyuncunun yer aldığı turnuvanın Çiftler Kategorisinde  Türk Ekibi olarak bir yarı final bir de şampiyonluk çıkarmış olduk.  Desteklerinden dolayı tüm ekibe teşekkürler…
  şimdilik bu kadar :) devamı istanbula gelince.. :) :)
  şampiyon olduk derken İlhan Abinin hakkını vereyim.. Yarı finale kadar tek başına çıkardı..
  Falafel& Elii ikilisi ile yaptığımız Yarı Final maçında 1-4 geriye düştüğümüzde yorulduğunu hisseti ve direksiyonu bana verdi..
  Sağol İlhan Abi… başarılarının devam edeceğinden eminim…..

 26. Ali Şerif Rende

  Pazar sabahı böyle güzel bir haberle güne başlattınız beni . Elinize ve emeğinize sağlık.

 27. Son zamanlarin en guzel haberleri,tum Turk ekibini candan kutlarim.

 28. ibrahim yarımoğlu

  bütün arkadaşların ellerine sağlık tebrikler:)

 29. Mehmet Sirkeci

  Fuat ve İlhan abileri tebrik ediyorum Monte Carlo’dan 2 şampiyonluk hiç fena değil :) )

 30. Zafer KARADAĞ

  Sizlerden gelen güzel haberlerleri okuyarak keyflendim,tüm katılan arkadaşları göstermiş oldukları gayretlerden ve başarılardan dolayı tebrik ederim

 31. Abdullah ŞER

  Kutlarım başkanım başarılarınızın devamını diliyorum.

 32. oya taşlardan

  harikaaaaaaaaaaa. sevgili Fuat ve ilhan koçu canı gönülden kutluyırum. çoook mutlu oldum…..

 33. İlhan Koc

  Ekip başarımızı kutlama nezaketinde bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiyedeki değerli tavlaseverlerin ve dostlarımızın gönül desteklerini yanımızda hissetmemiz zor anlarımızda bizlere hep itici güç ve motivasyon sağladı. Aynı duyguları ve başarıları tüm arkadaşlarımızın da tatması dileğiyle. Bugüne kadarki destekleri ve buraya gelmemize vesile olan başta Sayın Başkanım Fuat ERDAĞ olmak üzere İSTAVDER’e ve emeği ve desteği geçen herkese teşekkür ederim. Hep birlikte daha başarılı ve güzel günlere…

 34. Erhan YENİŞEN

  Türk oyuncular olarak tavlanın zirvesi olarak kabul edilen Monte Carlo’ dan kupalarla dönülebiliyor olması çok sevindirici. Bu başarıların artarak devam edeceğine dair inancım tam. Öncelikle Monte Carlo’ ya grupları ile giden İzmir Tavla Derneği, WBF – Türkiye ve İstavder başkanlarını organizasyonlarından ötürü, İlhan Koç’ u ve Fuat Erdağ’ göstermiş oldukları tavla performanslarından ötürü tebrik ediyorum…

 35. Kamil Karaali

  Sonsuz Tebrikler..Başarıların devamı dileği ile tüm İSTAVDER camiasına hayırlı olsun…

 36. serdar güray

  ilhan abi ve fuat bey sizlere sonsuz tebrikler. Başarılarınızın devamını dilerim.Serdar Güray

 37. FUAT ERDAĞ

  DÖRT KUPA  İLE DÖNÜYORUZ..
  DÜNYA TAVLA ŞAMPİYONASI ÇİFTLER ŞAMPİYONU  :İLHAN KOÇ&FUAT ERDAĞ
  INTERMEDIATE CONSOLATION  ŞAMPİYONU: İLHAN KOÇ
  BEGINNERS CONSOLATION SEMİ-FINALIST : AHMET NAR (İZMİR TAVLA) 

 38. Fatih ŞENGÜL

  Türkiye Tavla Camiasını başarıyla temsil ederek,  bir nevi Tavla Milli Takımımızı oluşturan, İSTAVDER+İZMİR TAVLA+WBF TURKEY  gruplarından teşkil eden bu 14 arkadaşımızı en başta tek tek tebrik ediyorum.

  Türkiye’mizi sadece başarıyla temsil etmekle kalmayıp bir de kupalarla dönen ;

  DÜNYA ÇİFTLER TAVLA ŞAMPİYONU Sayın , başkanımız Fuat ERDAĞ ve Sayın, İlhan KOÇ’ u

  NTERMEDIATE CONSOLATION  ŞAMPİYONU:  Sayın , İlhan KOÇ ‘u

  BEGINNERS CONSOLATION SEMİ-FINALISTI :  Aynı zamanda İzmir Tavla Lig Direktörümüz Sevgili Sayın, Ahmet NAR’ ı  

  gösterdikleri bu başarılarından dolayı ayrı ayrı tek tek canı gönülden tebrik ederim.

  Saygılarımla,
  Fatih ŞENGÜL

 39. Seyfi USLUBAŞ

  Zorluk derecesi en yüksekte olan, tek bir galibiyetin dahi çok değerli olduğu bir dünya şampiyonasından 4 kupayla dönmek Türk tavlası adına büyük bir başarıdır. Orada bizleri temsil eden hepsi birbirinden yetenekli tüm arkadaşlarımızı, özellikle de derece kazananları candan tebrik ediyorum. Ülkemizin tavla potansiyeli çok yüksek. Bundan sonra da gurur duyacağımız çok başarılar kazanacağımıza inanıyorum.

  Seyfi USLUBAŞ

 40. Halil AYAZ

  istavder olarak bizleri monte carlo da temsil tüm arkadaşlara teşekkürler.
  çiftler kategorisinde türkiye ye şampiyonluk kazandıran Dernek Başaknımız Sayın Fuat ERDAĞ ve İlhan KOÇ Çiftler dünya şampiyonluklarından dolayı tebrik eder bu onuru yaşattıkları için türk tavla camiası adına gurur duyduğumu belirtirim.
  diğer branşlarda yoğun bir tempo ile mücadele eden arkadaşlarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunarım.
  bu tarz organizasyonlara oyuncu götürmek adına yapılan istavder turnuvalarının önemi sanırım bu tablolardan sonra daha iyi anlaşılmıştır. Türk tavlasınınj artık Dünya tavla arenasında yerini aldığına canı gönülden inanıyorum.
  asıl bundan sonraki yolumuzun uzun ve meşakkatli olduğunu düşünüyorum. Halil AYAZ

 41. Cüneyt Argun Genç

  İstavder-WBFTürkiye ve İzmir Tavla’dan oluşan Türkiye ekibini tebrik ediyorum. Artık daha fazla çalışmamız gerekecek. Hedefler büyüdü :-)

 42. BELENE

  Böylesi değerli bir organizasyonda üstüste 5 maç kazanarak kupaya uzanmak gerçekten büyük başarı…Sonsuz tebrikler Fuat abi İlhan abi…

 43. Eskiden dünya kupalarını bu hevesle takip ederdim. Şimdi ise sayenizde artık tavladaki başarılarımızı takip eder oldum. Kupa alan ve katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Tavlayı sevenlere selam olsun.

 44. FUAT ERDAĞ

  tebriklerini desteklerini esirgemeyen tüm dostlara teşekkürler…
  çok daha iyi başarılar sizlere nasip olsun…

 45. FUAT ERDAĞ

  Söylemeden geçemeyeceğim. AHL ye bizleri karşılamaya gelen Mustafa,Tolga ve Cenk Kardeşlerime teşekkürlerin en büyüğünü gönderiyorum. Çok sağolun çok mutlu ettiniz bizleri..

 46. neşat bertan

  dünya tavla şampiyonasındaki başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum, Fuat Erdağ ve ilhan koç arkadaşlarımız, sizlerle gurur duyuyoruz .

Cevap yaz