Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

THE 35th MONTE CARLO WORLD BACKGAMMON CHAMPIONSHIP

35.Dünya Tavla Şampiyonası!

İzmir Tavla Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hilmi GÖÇHAN ve İstanbul Tavla Spor Kulübü  Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fuat ERDAĞ önderliğindeki,  geniş bir kadro ile  Monte Carlo’ya hareket eden Türk Tavla Birliği (Turkey Backgammon Association) ekibi gördükleri organizasyon eksiklikleri sebebiyle hayal kırıklıkları ile başladıkları turnuvadan her şeye rağmen 4 kupa ile dönmeyi başarmışlardır.

Turnuva otelinin aşırı pahalı(gecelik 280 €) olması, hangi kategoride oynarsa oynasın her bir oyuncudan 240 EURO organizasyon ücreti alınmasına rağmen organizasyon ve kullanılan malzemeler dikkate alındığında Türkiye standartlarının çok altında bir turnuva ile karşılaşmak doğal olarak tüm ekibin motivasyonunu bozmuş bir daha bu turnuvaya katılmamak ve oyuncu göndermemek konusunda karar alınmıştır.

İstavder 2.Yıldönümü Şöleni Intermediate kategorisinde Şampiyon olarak Dünya Şampiyonasına katılım hakkı kazanan Sayın İlhan KOÇ iki kupa birden kazanarak evine en mutlu dönen ve Türkiye’ yi en iyi derecede temsil eden oyuncu olmuştur.  İstavder desteğiyle Monte Carlo ya giden  diğer üyelerimiz  ( TBGT Şampiyonu Sayın Zafer TAŞ ve Optımum Şampiyonu Sayın Bülent KARABULUT ) kupa alamamış olsalar da çok zor rakiplerle karşılaşmalarına rağmen 158 kişinin katıldığı Ana Aktivitede 3 tur geçerek  ilk 64’e kalarak Ülkemizi en güzel şekilde temsil etmişlerdir.

Begınners Kategorisinde ekibimizi temsil eden tek oyuncu olan İzmir Tavla Derneği Genel Sekreteri Sayın Ahmet NAR’ ın  Beginners Kategorisi 2.Consolation Kademesinde Yarı Finalist olarak almış olduğu kupa tüm ekibi sevindirmiştir.

İstavder ve İzmir Tavla oyuncularından oluşan ekibimize,  Türkiye`den gelen diğer ekiplerin  katılmasıyla  güçlenen Türk grubu en büyük dayanışmayı Çiftler Kategorisinde göstermiştir.

Sayın Abdullah SORGUVEN ve Sayın Arda FINDIKOĞLU’ nu yarı finalde çok uzun bir maç sonunda yenen Yunan ekibinin karşısına final de çıkan Sayın Fuat ERDAĞ ve Sayın İlhan KOÇ, bir gece öncenin rövanşını 7-6 lık skorla alarak Çiftler Şampiyonluğunu Türkiye’ye getirmeyi başarmışlardır.

Dört kupa kazanarak çok büyük bir başarı elde eden ekimizi tebrik ederiz.

Turnuva sırasında Derneğimize yaptıkları bağışlardan dolayı Sayın İlhan KOÇ’ a ve İzmir Tavla Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin AKDUMAN’ a,

Ve

Kupa alsın, almasın Ülkemizi en güzel şekilde temsil eden tüm turnuva boyunca büyük bir dayanışma içerisinde olan tüm Türk oyuncularına

Teşekkür Ederiz.

İstavder Y.K.

35.Dünya Tavla Şampiyonasında Alınan Kupalar:

Doubles Şampiyon:Fuat ERDAĞ-İlhan KOÇ

Intermediates Consolation Şampiyon : İlhan Koç
Beginners 2nd Consolation Yarı Finalist: Ahmet Nar

İSTAVDER 2.YILDÖNÜMÜ CONSOLATİON ŞAMPİYONU SAYIN İLHAN KOÇ, İSTAVDER’İN DESTEĞİYLE KATILDIĞI MONTE CARLO DÜNYA TAVLA ŞAMPİYONASINDA INTERMEDIATE 1.CONSOLATION DA ŞAMPİYON OLMUŞTUR.

35.MONTE CARLO DÜNYA TAVLA ŞAMPİYONASINDA

ÇİFTLER KATEGORİSİNDE ŞAMPİYON

FUAT ERDAĞ & İLHAN KOÇ

THE 35th MONTE CARLO WORLD BACKGAMMON CHAMPIONSHIP 2010

TOURNAMENT CHARTS OF MONTE CARLO 2010

Championship Flight (updated)

MAIN

1st CONSOLATION


——————————————————————————-

Intermediate Flight

———————————————————————————

Beginners Flight

35th WORLD BACKGAMMON CHAMPIONSHIP (preliminary results)
July 11-18, 2010; Monte Carlo, Monaco

CHAMPIONSHIP (158): 1-Lars Bentzon (Denmark), 2-Ricardo Malas (Lebanon/Spain), 3/4-Olivier Décultot (France) / Pia Jeppesen (Denmark); 1st Consolation: 1C-Kari Jokinen (Finland), 2C-Kenji Shimodaira (Japan), 3C/4C-Fausto Pescini (Italy) / Lorenzo Rinaldo (Italy); 2nd Consolation: 1C-Tobias Hellwag (Germany), 2C-Johnny Tønnesen (Norway), 3C/4C-Masayuki Mochizuki (Japan) / Falafel Natanzon (Israel); 1LC-Ary Nogueira (Brazil), 2LC-Leonid Riskin (Germany).

INTERMEDIATE (40): 1-Sam Ahmed (Egypt), 2-Alain De Foucher (Frarnce), 3/4-Torben Krogh (Denmark) / Lise Nielsen (Denmark); 1st Consolation: 1C-Ilhan Koc (Turkey), 2C-Rolf Vetsch (Switzerland); 2nd Consolation: 1C-Myke Wignall (England), 2C-Håvard Hafskjold (Norway), 3C/4C-Guil Drai (France) / Beverley Philips; 1LC-Vasyl Kavun (Ukraine), 2LC-Carsten Simonsen (Denmark).

BEGINNERS (23): 1-Sergey Vaztanyants (Russia), 2-Jacques Ravier (France), 3/4-Michael Zuitwinsky (Israel) / Shadi Azizian (Iran/Italy); 1st Consolation: 1C-Thorben Nielsen (Denmark), 2C-Levan Kipiani (Georgia); 2nd Consolation: 1C-Edouard Comment (France), 2C-Fay Danielsen (Norway), 3C/4C-Ahmet (Turkey) / Marion Philips (England).

SUPER JACKPOT (32): 1-Lars Trabolt (Denmark), 2-Daisuke Katagami (Japan), 3/4-Shimon Kagan (Israel) vs. Marc Olsen (Denmark).

DOUBLES (32 teams):  1-Fuat Erdag (Turkey) & Ilhan Koc (Turkey), 2-Takis Chatzelis (Greece) & Christos Christidis (Greece), 3/4-Arda Findikoglu (Turkey) & Abdullah Sorgüven (Turkey).

LADIES TOURNAMENT: 1-Joan Grunwald (USA), 2-Zoe Cunningham (England).

SENIORS TOURNAMENT: 1-Omari Dvali, 2-Jakob Garal (Germany), 3/4-Neville Eber (South Africa) / Boris Mamporian (Russia).

CHILDREN’S TOURNAMENT: 1-Frederico Riceputi (Italy, 2-Mary Rachel Garal (Germany), 3/4-David Broomfield (England) / Thomas Décultot (France).

FORTIS TEAM TOURNAMENT (46 teams of 3): 1-Speak to Birds: Alain Babillon (France) / Olivier Décultot (France) / Olivier Lafon (France), 2-Z3 Blue Boar Court Dream Team: Gary Bauer (USA) / Zoe Cunningham (England) / Sean Williams (England).



51 Yorum

Cevap yaz