YÖNETİM KURULU DUYUSURU 26.01.2010 | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

YÖNETİM KURULU DUYUSURU 26.01.2010

Kuruluş yılı olan 2008 de çok hızlı bir giriş yaparak, 6 adet büyük turnuva gerçekleştirerek daha ilk senesinde sekiz oyuncusunu yurtdışı turnuvalarına göndermeyi başaran İstavder ikinci yılında çok daha büyük başarılara imza atmıştır.

İstavder 2009 senesinde 10 adet büyük turnuva düzenlemeyi başarmanın yanında birçok ilke imza atmıştır.

2009 da gerçekleştirilen turnuvalarda dereceye giren 15 oyuncu İstavder tarafından yurtdışı turnuvalarına gönderilmiştir.

2009 da Bodrum’da ilk Vido lu Tavla turnuvasına imza atan derneğimiz, AVM(Alış Veriş Merkezi) ler bünyesinde Vido lu Tavla turnuvaları yaparak birçok tavla oyuncusunun Dünya da yaygın olarak oynanana Vido lu tavla ile tanışması sağlanmış, bu turnuvalar sayesine yüzlerce yeni oyuncu kazanılmıştır. Optımum AVM den sağlanan sponsorluk sayesinde bir oyuncumuzun 2010 Monte Carlo Dünya Tavla Şampiyonasına tüm masrafları karşılanarak gönderilmesi sağlanmıştır.

2009 yılında oyuncuların elde ettiği başarılar ve devamlılıkları karşılığında çeşitli ödüller alabileceği ve vidolu tavla bilgilerini artırabilecekleri “Biriken Puan Sistemli İstavder Ligi” faaliyete geçirilmiştir.

2009 da İstavder’ in başka bir ilki ise Türk tavla camiasının ilk yazılı haber kaynağı olan “Haber İstavder” i çıkarmak olmuştur.

Ve

2009 da Türk tavlasının en büyük hayallerinden biri, yine bir ilk, İstavder in çabaları sonunda gerçekleştirilmiştir. WBA(Dünya Tavla Birliği) ile iş birliği yapılarak EBGT(Avrupa Tavla Turu) nun bir ayağının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılması sağlanmıştır.

İlk uluslararası tavla turnuva olmasına rağmen çok sayıda ve dünyanın en iyisinin aralarında bulunduğu yabancı oyuncuların Lefkoşa’ya getirilmesi başarılmış,  bu sayede Türk oyuncularına çok düşük maliyetlerle uluslararası bir turnuvaya katılım imkanı sağlanmıştır.

2010 yılı planları, hedefleri;

2010 yılında Yurtdışı Ödüllü  “Vido” lu Tavla Turnuvalarının sayısı artarak devam edecektir.

Biriken Puan Sistemli İstavder Ligi  “Süper Lig” ve  “Alt Grup” olarak genişletilecektir.

2010 içerisinde, İstavder’ in bir ilki olan Çiftler Ligi faaliyete başlayacak, başka bir ilk

“1.Şirketler Arası Tavla Turnuvası” düzenlenecektir.

AVM(Alış veriş Merkezleri) ve Sponsorlarımız ile 2009 da başlattığımız iş birlikleri artarak devam edecek çok sayıda ücretsiz katılımlı, önemli ödülleri olan turnuvalar gerçekleştirilecektir.

Sadece, 26-27-28 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek 2.Yıldönümü Şölenimizde iki oyuncu 2010 Monte Carlo Dünya Şampiyonasına, beş oyuncu ise 2.Kıbrıs Açık turnuvasına katılım ile ödüllendirilecektir.

Tüm bu faaliyetler ve sponsorlardan sağlanan desteklerle 2010 Dünya Şampiyonasına en az beş oyuncu,

6–9 Mayıs 2010 ve 2–5 Aralık 2010 tarihlerinde  Kıbrıs’da  WBA(Dünya Tavla Birliği) ile birlikte organize edilecek EBGT(Avrupa Tavla Turu) nin ilk ve son ayağına ise en az yirmi oyuncu gönderilecektir.

2010 da Türkiye Tavla Federasyonu’nu kurmak için gerekli çalışmalara ara vermeden devam edilecektir. 2009 un son aylarında kurulan İzmir Tavla Derneği ile birlikte Vido lu tavla turnuvaları gerçekleştirilerek, diğer illerde de yeni derneklerin kurulması sağlanmaya çalışılacaktır. 2010 senesi bitmeden yeterli dernek sayısına ulaşılarak Federasyon ile ilgili başvurunun yapılması   İstavder’ in  en büyük hedefi olacaktır.

İzmir Tavla Derneği’ nin kurulmuş ve İzmir de vidolu tavla turnuvaları gerçekleştirecek olması sebebiyle İzmir de İstavder olarak faaliyet göstermeme ve İzmir ile alakalı tüm konularda İzmir Tavla Derneği’nin muhatap alınmasına karar verilmiştir.

Bu sebeple; 23-24-25 Nisan 2010 tarihlerinde İzmir’ de yapacağımızı  duyurduğumuz, Monte Carlo ödüllü turun 3.ayağı olan turnuvanın İzmir’de yapılmasından vazgeçilerek aynı tarihlerde İstanbul’da yapılmasına karar verilmiştir.

İstanbul ve İzmir dışında kalan diğer illerde Vido’lu tavla konusunda faaliyet göstermek turnuva ve ligler düzenlemek isteyen kişilere hedeflerinde dernekleşme ve federasyon kurulması isteği var ise İstavder tarafından her türlü destek verilecektir.

2010 yılında mutlaka gerçekleşmesini istediğimiz bir diğer hedefimiz ise dernek merkezi ve lokali olarak kullanılabilecek bir mekân yaratmaktır.

Dünyada yaygın olarak oynanan ve Türkiye’de Vido’ lu Tavla (Backgammon) olarak isimlendirilen, stratejik tavla oyununu oynamak isteyenleri seçkin bir topluluk içerisinde bir araya getirmek, ulusal ve uluslararası turnuvalara katılmak, turnuvalar düzenlemek, bir düşünce sporu olan vido’lu tavla oyununu yaymak ve seviyesini yükseltmek ve tüm bunların yanında Türkiye Tavla Federasyonunun kurulmasına öncelik etmek amacı ile Sayın, Prof.Dr. Haluk ORAL Başkanlığında 2008 de kurulan derneğimiz sözlerinin ve amaçlarının arkasında durmayı başarmıştır.

İki sene gibi çok kısa bir sürede bu başarılara imza atabiliyor ve büyük hedeflerle yolumuza devam edebiliyorsak bunun tek sebebi üye ve oyuncularımızın desteklerinden aldığımız cesarettir.

Kurulduğumuz günden bu yana bize inanan her zaman yanımızda bulunan üye ve oyuncularımıza, sponsorlarımıza ve İstavder faaliyetlerinde hiçbir karşılık beklemeden görev alan arkadaşlarımıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Geride bıraktığımız iki yılın yorgunluğunu atacağımız, birbirinden önemli ödüller ve kutlama yemeğiyle eğleneceğimiz, kısacası şölene döndüreceğimiz, 26-27-28 Şubat da Bostancı Green Park Hotel de gerçekleştireceğimiz 2.Yıldönümü Turnuvamızda  tüm dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz.

2010 yılının Türk Tavlasına uğur getirmesini, çok sayıda oyuncumuzun yurtdışında şampiyonluk kazanmasını temenni ediyoruz.

Saygılarımızla,

İstanbul Tavla Spor Kulübü Yönetim Kurulu

Cevap yaz