Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

TBGT(TURKEY BACKGAMMON TOUR) SONUÇLANDI

İstavder de Sayın Zafer TAŞ ve Sayın Erhan YENİŞEN arasında süregelen rekabet arkadaşlık, dostluk, kardeşlik, sportmenlik ve centilmenlik ile devam ediyor.
Kim birinci, kim ikinci takip etmekte zorlandığımız bu güzel rekabetin TBGT kısmında Sayın Zafer TAŞ ilk iki turnuvada çok fazla puan toplayamayıp geride kalsa da son iki turnuvada yaptığı müthiş atakla ve topladığı puanlarla TBGT şampiyonu olmayı başardı.
İlk iki turnuvada sonrasında favori olarak gösterilen Sayın Erhan YENİŞEN son iki turnuvada aldığı sonuçlarla TBGT sıralamasında dördüncülüğe kadar geriledi.
Son turnuvada büyük bir atak yaparak 72 puan toplayan Sayın Cemalettin YÜKSEL, sadece 7 puan farkla TBGT Şampiyonluğunu kaçırmış oldu.

Sayın Zafer TAŞ elde ettiği bu çok önemli ünvanın yanında “Altın Pul” sahibi olmayı başaran ender oyuncular arasına girmiş oldu.
TBGT turnuvaları sonunda topladığı 226 puan ile Şampiyonuk ipini göğüsleyen Sayın Zafer TAŞ böylelikle tüm masrafları İstavder tarafından karşılanarak  11-19 Temmuz da Monte Carlo da gerçekleşecek Dünya Tavla Şampiyonasına katılım hakkı kazandı.
Sayısız başarılarına bir yenisini daha ekleyen TBGT Şampiyonu  Sayın Zafer TAŞ’ı ve 13.Turnuvamızın Şampiyonu Sayın Cemalettin YÜKSEL’ i  tebrik ediyor bize yaşattıkları heyecandan dolayı teşekkür ediyoruz.

Böylelikle 1.Optımum AVM Şampiyonu Sayın Bülent KARABULUT (Sponsor; Optımum AVM) ve 2.Yıldönümü Intermediate Şampiyonu  Sayın İlhan KOÇ (Sponsor Türk tavlasının güler yüzü Sayın Hamza NAR) dan sonra İstavder in 2010 Dünya Tavla Şampiyonasına göndereceği üçüncü kişi de belirlenmiş oldu.

Yaptığımız turnuvalarda başarılı olarak Monte Carlo ya gitmeye hak kazanan bu üç oyuncumuza ve kendi imkanları ile Dünya Şampiyonasına katılacak olan diğer tüm dostlarımıza başarılar dileriz.

Sponsorlamız Optimum AVM ve Sayın Hamza NAR’ a  ve kıyafet sponsorumuz MYS TRİKO sahibi Sayın Dursun ÇETİN’e teşekkür ederiz.

15 Yorum

 1. Gözde Şahin

  Tebrik ederim.
  Monte Carlo’da başarılar… 

 2. İlhan Koç, Bülent Karabulut ve Zafer Taş’a 2010 Monte Carlo Dünya şampiyonasında başarılar dilerim.

 3. fatih ışıksoy

  Sevgili Zafer elde edilmesi cok zor oldugunu dusundugum basarından dolayı seni kutlar, bu basarını turkiye icin Monte carlo ya taşimani temenni ederim . sevgiler

 4. fatih ışıksoy

  Türkiye icin

 5. Fuat ERDAĞ

  TBGT Şampiyonu Zafer TAŞ, Optimum Şampiyonu Bülent KARABULUT ve 2.Yıldönümü Intermediate Şampiyonu İlhan KOÇ un aynı başarıları Monte Carlo da göstermelerini temenni ederim.

 6. Ahmet Kamil Baykaloğulları

  Zafer cim seni kutluyor.bu zor işin altından başarıyla kalktığın gibi aynı başarıyı montecarloda göstererek başarı haberlerini bekliyoruz.

 7. Seyfi USLUBAŞ

  Ekibimizdeki birbirinden yetenekli arkadaşlara Monte Carlo’da başarılar dilerim. Orada Türk tavlasının gururu olmanız dileğiyle iyi haberlerinizi bekliyoruz.

 8. ZAFER TAŞ

  şu ana kadar tebrik ve temennilerini aldığım tüm dost ve tavlasever arkadaşlarıma başta BAŞKANım olmak üzere çok teşekkürler.. 2010 DÜNYA ŞAMPİYONAsında ben ve eminimki diğer arkadaşlarımında bu ünvanı ülkemize getirmeye çok yürekten gayret sarfedecekleri inancındayım.. İSTAVDERimiz ve TÜRKİYE için en iyisini yapacağım , herkes rahat olsun, tek hedef var o da ŞAMPİYONluk .. Saygılarımla..

 9. BÜLENT KARABULUT

  Zafer abi hedefi şampiyonluk koyunca bize de hedef olarak ikincilik kalıyor sanırım:)) Başarı mesajları için herkese teşekkürler..

 10. Erhan YENİŞEN

  Zorluk dereceleri epey yüksek olan geçen seneki OPTİMUM AVM turnuvası ve 2009 – 2010 TBGT İSTAVDER turnuvalarını başarı ile tamamlayan Bülent Karabulut ve Zafer Taş’ ın MONTE CARLO 2010 dan başarı ile dönmelerini temenni ediyorum. Başarılar…

 11. Funda Üçüncü

  Tavlayı görsel bir şölen haline getirebilen ve bunu dostlukla yapabilen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum , ayrıca katıldıkları 2010 yılı Dünya Şampiyonasında önce kendileri , sonrada Türkiye adına tüm arkadaşlarımızın başarılarının devamını diliyorum.Dileğimiz hepinizin hak ettiğiniz güzelliklere ve derecelere kavuşabilmesi.Kolaylıklar ve başarılar..

 12. İlhan Koç

  Öncelikle Bülent KARABULUT ve Zafer TAŞ kardeşlerimi şampiyonlukları ve genel başarılarından dolayı kutluyor ve Monte Carlo’da başarılar diliyorum. Monte Carlo’ya gidecek ekibimize güzel temennilerde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Sayın Fuat ERDAĞ Başkanım olmak üzere, İSTAVDER’e ve emeği ve desteği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 13. Osman Akkaya Personeli

  Sayın Zafer TAŞ ve ülkemizi temsil edicek diğer oyuncularımıza Başarılar Diler.Şampiyonluğunuzu Temenni Ederiz. (OSMAN AKKAYA PERSONELLERİ ADINA ÖZCAN ÖZALP)

 14. AYHAN DURAN

  çok değerli ZAFER abiciğim, başarının haberini daha yeni öğrenmiş bulunmaktayım.. TÜRKİYE etabının sonrasında MONTE CARLOdada başarılı olacağına dair inancım tamdır.. Müjdeli haberlerle ve dünya şampiyonu olarak dönmen dileklerimle.. Başarılar..

 15. uğurcan emre

  zafer abi artık bu saatten sonra sana dünya şampiyonluğu yakısır-artık şampiyonluğundan sonra cübada karşılıklı maradona gibi puroları çekicez

Cevap yaz