12.İSTANBUL TAVLA ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI. | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

12.İSTANBUL TAVLA ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI.

ŞAMPİYON ZAFER TAŞ.. LİDER ZAFER TAŞ..

85 değişik oyuncunun Ana ve Yan Aktivitelerde mücadele ettiği, Monte Carlo ödüllü Türkiye Şampiyonasının 3.ayağı olan, 12.İstanbul Şampiyonasında Sayın Zafer TAŞ Şampiyon olmakla kalmayıp topladığı 72 puanla liderliği ele geçirdi.

Klasikleşen şekilde programa sadık kalarak Cumartesi 13.00 de başlayan turnuvayı Pazar günü 18.00 de ödül töreni ile tamamladık. Almanya’dan turnuvamıza iştirak ederek büyük sürpriz yapan WBA Başkanı Mr.Chiva TAFAZZOLİ’nin deyimiyle “ her yönüyle mükemmel bir turnuva”   daha gerçekleştirdik.  Tüm turnuvalarda olduğu gibi bu turnuvanın sorunsuz bir biçimde tamamlanmasındaki en büyük pay sahibi İstavder’ in iyi niyetli ve sportmen oyuncularıydı.

 

Kısa bir süre önce İzmir Tavla Derneği’nin düzenlediği turnuvanın finalinde kaybeden Sayın Zafer TAŞ bu sefer Şampiyonluğu olmayı başardı. Bu başarısıyla   “Gümüş Pul” şeklindeki kupasının yanında 2.Kıbrıs Masters Kategorisinde ücretsiz oynama hakkını kazanmış oldu ve Monte Carlo ödülü için oldukça iddialı bir duruma  geldi.

Teorik tavla bilgisini pratiğe döndürme sorununu aşmayı başaran, “Tavla Postası” yazarlarından Sayın Sabri BÜYÜKSOY Championship Ana Kademe Finalisti olarak  İstavder turnuvalarında yaşadığı  şansız dönemini sona erdirmiş oldu.

İzmir Tavla Derneği Başkanı Sayın Hilmi GÖÇHAN ve Sayın Ömer Mert GÜLAÇTI ise Yarı Finalist olma başarısını gösteren isimler oldular.

Teselli Kademesinde Şampiyonluğa,  finalde Sayın Ali Çetin BELENE’ yi  yenen  Sayın Nihat SORGUVEN ulaştı.

Son Şans Finalinde ise  Sayın Ahmet NAR Şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Derneğimize karşılığı ödenmez katkılarda bulunan Sayın Metin ERİKLER, Beginners Kategorisinin Finaline Süleyman MERMERLİ’yi yenerek Şampiyonluğa ulaştı. Sayın DOĞAN sunar ve Sayın Mürsel AY Yarı Finalist olma başarısını gösterdi.

İstavder Assolisti Sayın Gülden KAYA Beginners Teselli Kademesi Şampiyonu, turnuvanın en genç ismi Sayın Mert GÖÇHAN Teselli Kademesi finalisti oldu. Son Şans Kademesinde ise şampiyonluğa Sayın Beyazıt TUR  ulaştı.

Sayın Ali Şerİf RENDE 64 kişilik Bir Puan ve 1000 $ Değerindeki FMGAMMON Tavla ödüllü 16 kişilik yan aktivitelerinde Şampiyon olma başarısını gösterdi.  Diğer  Bir Puan Yarışmasında Şampiyon olarak kupa alma başarısını gösteren ise Sayın Yalkın ERK oldu.

64 kişilik 3 sayılık yan aktivitelerin ilkinde Sayın Abdullah ŞER, ikincisinde ise Sayın Altay AKMAZ şampiyon olma başarısını göstererek FMGAMMON Marka tavla sahibi oldular. TV ödüllü 16 kişilik süper ödüllü turnuvada Sayın Abdullah ŞER, 8 kişilik mini turnuvalarda ise Sayın Osman GİRGİN, Sayın Bülent ÖZER, Sayın Metin ÖKTEN ve Sayın Cemalettin YÜKSEL Şampiyonluğa ulaşan isimler oldular.

Sayın Erhan YENİŞEN, 2.Kıbrıs Masters Kategorisi ücretsiz katılım ödüllü 16 kişilik turnuvada Şampiyon olarak Ana Aktivitede yaşadığı şansızlığı bir parça telafi etmiş oldu.

Başta 12. Turnuvamızın Şampiyonu Sayın ZAFER TAŞ olmak üzere turnuvamızda dereceye giren tüm oyuncuları tebrik ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi geniş bir ekiple turnuvamıza iştirak eden başta İzmir Tavla Derneği Başkanı Sayın Hilmi GÖÇHAN olmak üzere tüm İzmir’ li dostlarımıza,

Adapazarı Temsilcimiz Sayın Sedat BIÇAKÇI ve tüm Adapazarı ekibine,

Ankara’dan Turnuvamıza iştirak eden ANTAVDER Başkanı Sayın Mustafa G.TÜRKMEN ve diğer Ankara’lı oyunculara özellikle 84 yaşındaki Ankara’ lı oyuncumuz Sayın Dimitri ABACIOĞLU’ na,

Antalya’dan turnuvamıza iştirak eden ve Özel Oyuncu Ödülü alan Sayın Kamil KARAALİ’ye

Sayın Murat KAPIKIRAN başta olmak üzere Organizasyona desteklerin esirgemeyen tüm dostlara,
Her zaman ve her turnuvada olduğu gibi organizasyonun aksaksız bir biçimde tamamlanmasını sağlayan Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU’na

Ve

yaptığı büyük sürpriz ile bizleri fazlasıyla mutlu eden, WBA Başkanı Sayın Mr. Chiva TAFAZZOLİ’ YE  teşekkür ederiz.

İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu

ISTAVDER 12th ISTANBUL CHAMPIONSHIP RESULTS

CHAMPIONSHIP(63+1): 1-Zafer TAŞ 2-Sabri BÜYÜKSOY 3/4-Hilmi GÖÇHAN/ Ömer Mert GÜLAÇTI 1C-Nihat SORGUVEN 2C-Ali Çetin BELENE 1LC-Ahmet NAR

BEGINNERS (14+2): 1-Metin ERİKLER  2-Süleyman MERMERLİ3/4-Mürsel Ay / Doğan SUNAR 1C-Gülden KAYA 2C-Mert GÖÇHAN 1LC-Beyazıt TUR

JACKPOT (16) #1#: 1-A. Serif Rende,

JACKPOT (16) #2#: 1-Erhan YENİŞEN

JACKPOT(16) #3# : Abdullah ŞER

FMGAMMON TOURNAMENT 3 Points (64) #1#: Umut SARI

FMGAMMON TOURNAMENT 3 Points (64) #2# : Altan AKMAZ

ONE-POINT TOURNAMENT #1 (64): 1-Ali Şerif RENDE

ONE-POINT TOURNAMENT #2 (64): Yalkın ERK

Cevap yaz