11.İSTANBUL TAVLA ŞAMPİYONASI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

11.İSTANBUL TAVLA ŞAMPİYONASI

n208161261161_4352Değerli Üyemiz&Oyuncumuz,

Dört turnuva sonunda en çok puanı toplayan oyuncunun Altın Pul ile ödüllendirilmenin yanında Monte Carlo da Master kategorisinde ülkemizi temsil etme şansını yakalayacağı Türkiye Tavla Turunun 2.ayağı olan, 11.İstanbul Tavla Şampiyonası 09-10 Ocak Tarihlerinde Merter Green Park Hotel de gerçekleştirilecektir.

23-25 Nisan tarihlerinde 1.İzmir turnuvamız ile devam edecek ve 29–30 Mayıs tarihlerinde Bostancı Green Park Hotel de yapacağımız turnuva ile son bulacak bu heyecanlı maratona tüm tavla severleri bekliyoruz.

Saygılarımızla,

İstanbul Tavla Spor Kulübü

İSTAVDER 11. ISTANBUL TAVLA ŞAMPİYONASI (09-10 Ocak 2010 Ekim Merter Green Park Hotel)

ANA AKTİVİTE : Ana , teselli ve son şans kademelerinden oluşacak ana aktivitede bir oyuncu 3 kere yenilmeden turnuvadan elenmeyecektir. Ana kademede ilk dört, teselli kademesinde ilk iki ve son şans da şampiyon olma başarısını gösteren toplam yedi oyuncu kupa almaya hak kazanacaktır. Turnuva Şampiyonu “Gümüş Pul” şeklindeki özel ödülünün yanında “600 $ değerindeki özel yapım deri çanta tavla” takımının sahibi olacaktır. Ana kademe yarı finalinde elenen oyuncular teselli kademesine düşmeyecek turnuvayı tamamlamış olacaklardır. Ana, Teselli ve Son Şans kademelerinde kazanılan maç sayıları toplamı oyuncunun turnuvada elde ettiği toplam puanı olacaktır.

YAN AKTİVİTELER :

Çiftler Yarışması: İki kişilik takımların karşılıklı mücadelesinde şampiyon ve finalist takım kupa ile ödüllendirilecek ayrıca şampiyon takım 2.Kıbrıs Açık Turnuvası Çiftler Aktivitesine ücretsiz katılım kazanacaktır.(MIN 16 ÇİFT)

16 Kişilik Süper Ödüllü Turnuva: Maksimum 16 kişinin katılacağı turnuvanın şampiyonu FMGAMMON Marka (FM01 Model) 1000 $ değerindeki tavla takımı ya da 2.Kıbrıs Açık Turnuvası Master kategorisine ücretsiz katılım hakkı arasında tercih yapacaktır.

Ayrıca, “BİR PUAN” ve çok sayıda “8 Kişilik mini turnuva” aktiviteleri yapılacaktır.

MAÇ SAYILARI:

ANA AKTİVİTE Ana Kademe: İlk Turlar 11, Yarı Final 13 Final 15 Sayı Teselli Kademesi: Tüm maçlar 7 Sayı Son Şans Kademesi: Tüm maçlar 5 Sayı ÇİFTLER YARIŞMASI: Tüm maçlar 5 Sayı 16 KİŞİLİK SÜPER ÖDÜLLÜ TURNUVA: Tüm Maçlar 7 Sayı 8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVALAR: 5 Sayı

TURNUVA PROGRAMI:

9 Ocak 2010 , Cumartesi:

Açılış 11.00 Bir Puan yarışması başlangıcı.

Ana Aktivite Son Kayıtlar: 12.00

Kura Çekimi Ana Aktivitede Başlangıcı 12.30

Teselli Kademesi Başlangıcı: 14.00

Yan Aktivitelerin Başlangıcı: 15.00

( Bir Puan/ 8 kişilik ve 16 kişilik mini turnuvalar- jackpot)

Çiftler Yarışması Başlangıcı: 17.00

İlk gün sonu: 22.00 (Ana kademede ve teselli kademesinde Yarı Finale kadar olan tüm maçlar ilk gün tamamlanacaktır)

10 Ocak 2010, Pazar:

Açılış: 11.30

Son Şans Başlangıcı: 12.00

Yan Aktivitelerin Başlangıcı 13.00

Ana Kademe Final: 14.30

Tahmini Ödül Töreni: 19.00

Tahmini Turnuva Kapanış: 21.00

ORGANİZASYON ÜCRETLERİ:

Ana Aktivite: 60 TL Çiftler Yarışması: 50 TL (Takım Başı) Bir Puan yarışması: 5 TL

8 ve 16 Kişilik Turnuvalar: 20 TL – 40 TL – 60 TL – 100 TL TÜM KATILIMICLARA 20 TL KARŞILIĞINDA YİYECEK İÇECEK FİŞİ DAĞITILACAKTIR. FİŞLER KARŞILIĞINDA OTELDE TÜKETİM YAPILABİLECEKTİR.

İSTAVDER TÜRKİYE TAVLA TURU BÜYÜK ÖDÜLÜ:

10.İstanbul Şampiyonası ile 1.sini gerçekleştireceğimiz ve toplam dört turnuvadan oluşacak etap sonunda, en yüksek puanı toplayan oyuncu ALTIN PUL ile ödüllendirilecek ve İstavder tarafından Monte Carlo da yapılacak 2010 Dünya Tavla Şampiyonası’na gönderilmeye hak kazanacaktır. Galip gelinen maç sayılarının toplamı oyuncunun toplam puanı olacaktır.

GENEL KOŞULLAR:

İstavder turnuvaları uluslararası turnuvalarda geçerli kurallar ve sistemde gerçekleştirilir. Tüm turnuvalarda İstavder vido’ lu tavla kuralları geçerlidir. Vido lu tavla turnuva kuralları İstavder Web sitesinde ve turnuva öncesinde oyunculara dağıtılan el kitapçıklarında bulunmaktadır. Turnuva direktörü gerek gördüğünde turnuva programında değişiklik yapabilir. Turnuva direktörü uygun gördüğü maçlara turnuva saati koyabilir. Turnuvada yarı final ve final maçları turnuva saati eşliğinde oynanacaktır. Her bir oyuncuya sayı başına 2.5 dakika, hamle başına 12 saniye süre verilecektir. Turnuvalarda dereceye girerek kupa almaya hak kazanan oyuncuların ödülleri sadece ödül töreni sırasında verilecektir. Turnuvaya İstavder tarafından davet edilen 18 yaşını doldurmuş kişiler katılabilir. Davet edilmediği halde gelen ve kişileri turnuvaya kabul edip etmemek turnuva komitesinin inisiyatifindedir.

İstavder in birinci öncelikli kuralı sportmenliktir. Sportmenlik dışı davranışlarda bulunan oyuncular Turnuva Direktörü tarafından bir kez ihtar edilir. İhtar alan oyuncu sportmenlik dışı davranışlara devam etmesi halinde turnuvadan ihraç edilir.

Turnuva maçlarının yapılacağı tavla ve aksesuarların seçiminde turnuva komitesinin öncelik ve tercihi tüm maçların İstavder turnuva tavlalarında precision dice ( hassas zar) ve dudaklı bardak kullanılarak yapılaması olacaktır. İki oyuncunun kendi aralarında anlaşarak kendi tavla ve zarlarıyla oynamaları mümkündür. Dileyen oyunculara turnuva öncesinde depozito karşılığında hassas zar verilecektir. (Bir çift 40 TL)

Maçın başlama saatinde oyunculardan biri hazır değil ise hazır bulunan oyuncu penaltı(ceza puanı) talebinde bulunabilir. Turnuva Direktörü hazır bulunmayan oyuncuya haber verme zorunluluğu olmadan ceza puanı uygulamasını başlatır.

TURNUVA MEKANI & KONAKLAMA BİLGİLERİ :

THE GREEN PARK HOTEL MERTER

www.thegreenpark.com

Adres: : Nazım Erten Sok. No: 13 34173

Merter / İstanbul / TÜRKİYE

Tel : +90 444 PARK (7275) – +90 212 507 73 73

Faks : +90 212 642 44 44

AÇIK HAVUZ

KAPALI HAVUZ

TÜRK HAMIMI

SAUNA

MASAJ

BUHAR ODASI

FITNESS SALONU

CARDIO (CROSS TRAINER, STEPPER, YATAY BİSİKLET)

GÜZELLİK SALONU

Tek Kişilik Oda: 130 TL (Açık Büfe Kahvaltı + KDV Dahil) Çift Kişilik Oda: 160 TL (Açık Büfe Kahvaltı + KDV Dahil) Turnuva kaydı sırasında verilecek yiyecek/içecek fişleri kullanıldığında tüm Hotel bünyesinde özel indirimli fiyatlar uygulanacaktır. Tüm katılımcılara 20 TL karşılığında yiyecek, içecek fişi verilecektir. Fiş alınması zorunludur.

SON ŞAMPİYON: 10.İstanbul Vido’lu Tavla Turnuvası Şampiyonu: Erhan YENİŞEN

TURNUVA DİREKTÖRÜ: Fuat ERDAĞ (İstavder Y.K.Başkanı)

İSTAVDER ORGANİZASYONLAR SORUMLUSU: Caner Cenk ÇORBACIOĞLU Turnuva Ön Kayıt İçin: Tel:0532 4279454 e-mail: cenk@istavder.com & organizasyon@istavder.com

EN ÇOK PUANI TOPLAYAN OYUNCUNUN 2010 MONECARLO DÜNYA TAVLA ŞAMPİYONASI’NA GÖNDERİLECEĞİ 4 BÜYÜK TURNUVA TAKVİMİ:

10/11 EKİM 2009 (GREEN PARK HOTEL BOSTANCI)

10. ISTANBUL TAVLA (BACKGAMMON) ŞAMPİYONASI

09/10 OCAK 2010 (GREEN PARK HOTEL MERTER )

11. ISTANBUL TAVLA (BACKGAMMON) ŞAMPİYONASI

23-24–25 NİSAN 2010 İZMİR

1.İZMİR AÇIK TAVLA (BACKGAMMON) ŞAMPİYONASI

29–30 MAYIS 2010 (GREEN PARK HOTEL BOSTANCI )

12. ISTANBUL TAVLA (BACKGAMMON) ŞAMPİYONASI

merter kroki

istavder 11.tavla brosur c.fh11istavder 11.tavla brosur c.fh11

2 Yorum

  1. Lemi Tu-Men

    Standartlarını her daim yükseltmeye çalışan bir anlayışın sonucu yine tatlı süprizlerle dolu mükemmel bir tavla turnuvası ile karşılaştık.Emeği geçen tüm tavlaseverlere teşekkürler

  2. murat kapıkıran

    Kendi adıma, sizin gibi ustalar ile beraber olabilmek, heleki oynayabilmek müthiş, bu fırsatı tanıdığınız için teşekkür ederim Lemi abi

Cevap yaz