11.İstanbul Tavla Şampiyonası Sonuçlandı. | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

11.İstanbul Tavla Şampiyonası Sonuçlandı.

22367_247577269786_614374786_3110214_3797832_n

115 oyuncunun katılımıyla bir kez daha Avrupa’nın en büyük turnuvalarından birini gerçekleştirdik.  Ana, Teselli ve Son Şans olmak üzere 3 Kademeden oluşan ve 128 kişinin yer aldığı, Cumartesi 13.00 de başlayan turnuvayı sadece 17 saatlik bir sürede ve programda belirtildiği şekilde  Pazar günü 19.00 da ödül töreni ile bitirdik.   Hep birlikte yine büyük bir başarıya imza attık. İki günde toplam 3850 sayı uzunluğunda   673 maç yaptık. Bu başarıdaki en büyük pay sahibi İstavder’ in iyi niyetli ve sportmen oyuncularıydı.

Bu büyüklükteki bir turnuvayı kusursuz ve sorunsuz bir biçimde tamamlamanın mutluluğunun yanında Türk Tavlasının ilk yazılı haber kaynağı “Haber İstavder” in hayata geçmesinin mutluluğunu katılımcılarımızla paylaştık.

115 oyuncunun Merter Green Park Hotel’ in nezih ortamında, iki gün boyunca Dünya Standartlarında mücadele ettiği turnuvamızın,  128 iştirak ile gerçekleşen Ana Aktivitesi ilk kez turnuvamıza katılan  Sayın Mahmut KÖSE’ nin Şampiyonluğu ile tamamlandı. Sayın Mahmut KÖSE “Gümüş Pul” şeklindeki özel tasarımlı kupasının yanında 1000 TL değerindeki FMGAMMON Marka Hakiki Deri Çanta Tavla takımının sahibi oldu.

Her turnuvada yaşanan ve yaşanabilecek, zarların alınması beklenmeden diğer oyuncunun zar atmış olmasından kaynaklanan bir sorun sportmenlik gösterisiyle bitti.  Atmış olduğu zarını tavla yüzeyinden kaldırmamış olmasına rağmen, rakibinin attığı 6-6 zarını kurallara sığınıp iptal ettirmeyerek maçı kaybeden ve elenen Sayın Bilal PORTAKAL, centilmenlik örneği sergileyerek herkesin takdirini topladı. İstavder’ in oyuncularında aradığı ilk özelliği örnek olacak bir şekilde yerine getiren Sayın Bilal PORTAKAL turnuvanın Centilmenlik Şampiyonu ilan edilerek 4’lü hassas zar takımı ve 400 TL değerinde KINGGAMMON Deri Tavla Takımı ile ödüllendirildi.

Son dönemlerin flaş oyuncusu Sayın Mustafa ALTUNTAŞ, İstavder Ligi 4.Sezonda yakaladığı şampiyonluğu 11.Turnuvamızın finalinde tekrarlayamasa da, kitap okuyarak, analiz programları ile çalışarak bir oyuncunun kısa sürede ne kadar yükseklere çıkabileceğinin kanıtı oldu.

Sayın Ömer GARİP ve Sayın Erkan DEMİRTAŞ ise Yarı Finalist olma başarısını gösteren isimler oldular.

Teselli Kademesinde Şampiyonluğa,  finalde Sayın M.Hulusi TÜMER’ i yenen  Sayın Murat IŞIN ulaştı.

Son Şans Finalinde ise  Sayın Mehmet SİRKECİ’ yi yenen Sayın Cemalettin YÜKSEL Şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Teselli Kademesinin Şampiyonu Sayın Murat IŞIN ve Son Şans Kademesinin Şampiyonu Sayın Cemalettin YÜKSEL,  turnuva ödüllerinde ilan edilmemiş olmasına rağmen,  600 TL değerinde FMGAMMON marka çanta tavla takımı ile ödüllendirildiler.

Çiftler Kategorisinde ise şampiyonluğa Sayın İlhan KOÇ ve Sayın Tolga AKBAYTUĞ ikilisi ulaştı. Şampiyon Çiftimiz 6–9 Mayıs 2010 Tarihlerinde gerçekleşecek 2.Kıbrıs Açık turnuvasında Çiftler kategorisine ücretsiz katılım hakkı kazandı.

Turnuvanın en renkli ve heyecanlı maçı ise Sayın Hilmi GÖÇHAN ve Sayın Ahmet NAR ikilisi ile Sayın Handan ERDAĞ ve Sayın Gülden KAYA ikilisi arasında yaşandı.  Sayın Hilmi GÖÇHAN’ ın 5 lik maçta vidoyu 8’e katlaması ile heyecanın doruğa ulaştığı Yarı Final maçında gülen ve finalist olma başarısını gösteren taraf Sayın Handan ERDAĞ ve Sayın Gülden KAYA ikilisi oldu.

“Bir Puan” yarışmalarının her ikisinde de Şampiyon olma başarısını gösteren Sayın Yalkın ERK,  iki kupa birden kazanmanın mutluluğunu yaşadı.

8 kişilik mini turnuvalarda ise Sayın Erdem HÜNÜ, Sayın Cüneyt Argun GENÇ, Sayın Selman KILIÇ, Sayın Kemal ERDEM, Sayın Osman GİRGİN, Sayın Seyfi USLUBAŞ ve Sayın Erkut ERSEVER Şampiyonluğa ulaşan isimler oldular.

İzmir’den Turnuvamıza katılan Sayın Hilmi GÖÇHAN ise 1.Kıbrıs Açık turnuvasında hak ettiği Özel Oyuncu Kupası ile ödüllendirildi.

Başta 11. Turnuvamızın Şampiyonu Sayın Mahmut KÖSE olmak üzere turnuvamızda dereceye giren tüm oyuncuları tebrik ediyoruz.

Gece gündüz demeden olağan üstü çaba harcayarak “Haber İstavder” adlı Türkiye’nin ilk Tavla Gazetesini çıkaran ve demo sayısını turnuvaya yetiştiren Sayın Handan ERDAĞ, Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU, Sayın Yalkın ERK ve Sayın Murat KAPIKIRAN’ a,

“Sportive” firmasının turnuvamıza sponsor olmasına  katkılarından dolayı Sayın Kerem ARGUDEN’ e,
Her zaman olduğu gibi geniş bir ekiple turnuvamıza iştirak eden İzmir’ li dostlarımıza,

Adapazarı Temsilcimiz Sayın Sedat BIÇAKÇI ve Adapazarı ekibine,

Organizasyona verdikleri desteklerden dolayı, Sayın Murat KAPIKIRAN, Sayın Nuri KAYA ve

Sayın Metin ERİKLER’ e,
Olağan üstü performans sergileyen Sayın Kutlu KAYA ve Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU

Organizasyonun kusursuz bir biçimde gerçekleşmesinde büyük payları olan Y.K üyelerimiz Sayın Yalkın ERK, Sayın Ahmet Kamil BAYKALOĞULLARI ve Sayın Ulvi CANGAZİ’ ye

Ve

Turnuvalarımıza katılarak desteklerini esirgemeyen, her geçen gün büyümemizi sağlayan tüm üye ve oyuncularımıza teşekkür ederiz.

11.Turnuvamıza katılan / katılamayan tüm oyuncularımızı şimdiden 26-27-28 Şubat tarihlerinde Bostancı Green Park Hotel de gerçekleştireceğimiz 2.Yıldönümü Şölenine davet ediyoruz.

İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği

TURNUVA DİREKTÖRÜ:

Fuat ERDAĞ

TURNUVA KOMİTESİ:

A.Kamil BAYKALOĞULLARI, Ulvi CANGAZİ, Yalkın ERK, Cem DURAN, Nuri KAYA, Lemi TU-MEN,

ORGANİZASYON KOMİTESİ:

Cenk ÇORBACIOĞLU, Metin ERİKLER, Kutlu KAYA, Murat KAPIKIRAN

ANA KADEME

ŞAMPİYON: MAHMUT KÖSE

FİNALİST : MUSTAFA ALTUNTAŞ

YARI FİNALİST: ÖMER GARİP

YARI FİNALİST: ERKAN DEMİRTAŞ

TESELLİ KADEMESİ

ŞAMPİYON: MURAT IŞIN

FİNALİST: M.HULUSİ TÜMER

SON ŞANŞ

ŞAMPİYON: CEMALETTİN YÜKSEL

FİNALİST: MEHMET SİRKECİ

ÇİFTLER AKTİVİTESİ

ŞAMPİYON: İLHAN KOÇ – TOLGA AKBAYTUĞ

FİNALİST: HANDAN ERDAĞ – GÜLDEN KAYA

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: ERDEM HÜNÜ

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: CÜNEYT ARGUN GENÇ

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: SELMAN KILIÇ

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: KEMAL ERDEM

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: OSMAN GİRGİN

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: SEYFİ USLUBAŞ

8 KİŞİLİK MİNİ TURNUVA

ŞAMPİYON: ERKUT ERSEVER

BİR PUAN AKTİVİTESİ

ŞAMPİYON: YALKIN ERK

BİR PUAN AKTİVİTESİ

ŞAMPİYON: YALKIN ERK

CENTİLMENLİK VE ÖZEL OYUNCU ÖDÜLÜ

BİLAL PORTAKAL

19 Yorum

 1. A.K.B.

  Çok güzel ve keyifli bir turnuvaydı.Dereceye giren tüm dostları tebrik ederim.Turnuvaya emeği geçen herkese teşekkürler.Yeni turnuvayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 2. Lemi Tu-Men

  Standartlarını her daim yükseltmeye çalışan bir anlayışın sonucu yine tatlı süprizlerle dolu mükemmel bir tavla turnuvası ile karşılaştık.Emeği geçen tüm tavlaseverlere teşekkürler

 3. Uzun zaman sonra turnuvalara döndüğüm için çok mutlu oldum. İlk turdan direk elensem de eski dostları görmek güzeldi. İstavder Organizasyonu ben askerden uçmuş resmen. Nazar değmesin …

 4. Her zamanki gibi başarıyla geçen turnuvanız da öncelikle Başkanınız sayın FUAT ERDAĞ’a ve bütün İstavder üyelerine bizlere gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederiz. Bu arada İzmir Tavla Derneği oyuncusu olan sayın Bilal Portakal’ın centilmenlik gösterisi bizleri çok onure etmiş olup ne kadar doğru insanlarla beraber olduğumuzun bir göstergesidir…

 5. Cüneyt Argun Genç

  Vapurda tavla çalıştığımı fark edip beni İSTAVDER turnuvalarına davet eden Mehmet Sirkeci’ye teşekkür ederim. 115 oyuncunun katıldığı bir modern tavla turnuvası düzenleme işinin altından başarıyla kalkan organizasyon komitesine de tebrikler. Çok güzel bir hafta sonu geçirdik. Ellerinize sağlık.

 6. mehmet hulusi tümer

  Her geçen turnuvanın, bir öncekinden daha kaliteli ve zevkli geçmesini sağlayan İSTAVDER YÖNETİM KURULUNA VE KATKI SAĞLAYAN HERKESE teşekkürü borç bilirim.

 7. FUAT ERDAĞ

  Her turnuvanın bitimine doğru yorgunluktan olsa gerek bir daha turnuva yapmayacağım diye karar alıyorum :)
  ama en fazla iki gün sonra yorgunluğum geçince turnuva resimlerini ilerleme tablolarını elime alınca bir sonraki turnuvanın çok daha güzel olması gerektiğine karar veriyorum ve çalışmalara başlıyorum.
  Yönetim Kurulu olarak çalışmalara şimdiden başladık. Şubat sonu gerçekleşecek 2.Yıldönümü Şöleni  adı üstünde “ŞÖLEN” olacak..  katılımcı sayısı fazla olunca uğraşınızın bir anlamı oluyor. Verdiğiniz kupa, alınan dereceler hepsi daha önemli ve anlamlı oluyor. iki sene önce yapılması hayal görünen ve hakikaten 40-45 kişiyi bir araya zor toplarken geldiğimiz yer ulaştığımız katılımcı sayısı müthiş. Tüm katılımcılara tekrar teşekkür ediyorum. En büyük gurur katılımcıların….

 8. Ufuk Aksak

  Organizasyonda emeği geç tüm arkadaşlar teşekkür ederim. Ayırca ilk kez yapılan ve birinci olan Havuz Aktivitesi Şampiyonu Sedat BIÇAKÇI yada başarılarının devamını diliyorum :) ))))

 9. nuri kaya

  fuat başkana ve organizasyon ekibine teşekürler. istavderin katettiği yolu ve başarısını anlamak için sanırım Engin GÜRSE kardeşimin söyledikleri oldukca manidar. kendisi uzun bir süredir aramızda değildi vatani görevinden dolayı. her turnuvada yeni yüzler yeni dostluklar dileğiyle.

 10. FUAT ERDAĞ

  ilk kez yapılan ve Sedat BIÇAKÇI nın :) üstün performansı ile sonuçlanan Havuz Aktivitesinin bir daha yapılmamasını ilk ve son olarak kalmasını diliyorum :) Kahkahalar atarak gülmemizi sağlayan Sedat Bey’ e tekrar teşekkür ediyorum. :)

 11. Tolga Akbaytuğ

  Bu organizyonda emeği geçen herkese teşekkürler… Çok keyifli bir turnuva oldu. acısıyla tatlısıyla bir turnuva bitti artık önümüzdeki turnuvda görüşmek üzere……..VE turnuvada derece almış veya almamış tüm oyunculara tebriklerrrrr…

 12. başlangıcta birkaç yağmur damlasıydık ,buhar olup ucmamak için cok cabaladık ,sonra bir damla sonra birkaç damla daha aman tanrım ciselemeğe başladık deken yağmur olduk ve şimdi sağanak gibiyiz coştukca coşuyoruz dolmaz denilen barajları dolduruyor taşıyoruz sağolun arkadaşlar hepsi sizlerin sayesinde biz damla olarak başladık siz sel oldunuz bizleri desteklediğiniz buralara getirdiğiniz icin teşekkürler daha nice büyük turnuvalara hep beraber.

 13. KUTLU KAYA

  Sözlük anlamı ve ansiklopedilerde ,Tavla, özel bir platform üzerinde 15 siyah, 15 beyaz taşla oynanan iki kişilik oyun, olarak belirtilsede aslında Tavla insanları bir araya getiren , kaynaştıran yaşadığımız stresi sıkıntıyı derdi unutturan çok farklı kültürdeki insanların birşeyler paylaşabildikleri kimi zaman havuza atladıkları ,kimi zaman futbol oynadıkları bazılarınında şut çekip yengeç dansı yaptıkları bazı arkadaşların finalde kendi kendine tavla oynaması(Yalkın ERK 1 puan da finalist ve şampiyon olması) ,lemi abinin neşeli tavrı A.K.B nin hasta olmasına rağmen gelmesi,İzmir ‘den gelerek bizleri yanlız bırakmayan Abilerimiz ve arkadaşlarımız Vatani Görevi sırasında bizlere vakit ayıran Bilal Portakal ve Yeni oyuncuların aramıza katılması ama asıl değişmez Şampiyonluğu centilmenliğin kazandığı bir ortama vesile olması ,aslında yazılacak anlatılacak o kadar çok şey varki daha fazla uzatmanın anlamı yok DOSTLUĞUN VE CENTİLMENLİĞİN KAZANDIĞI ADRES ”İSTİKAMET İSTAVDER http://www.istavder.com Yönetim kurulu ve Başkan’a Her Turnuvada Gelen gelemeyen Tüm arkadaşlara Sonsuz teşekkürler

 14. HANDAN ERDAĞ

  Söylenecek hiç bir söz bırakmamışsınız .Sadece muhteşem iki gün yaşadık ve inşallah devamını da hep beraber yaşayacağız….

 15. Mehmet Sirkeci

  2010′a çok hızlı ve güzel bir başlangıç yapıldı. Hiç şüphem yokki bu sene dünyada Türk tavlası ve İstavder konuşulacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

 16. Mustafa ALTUNTAS

  Başta Fuat başkan olmak üzere tüm İstavder yönetimine bu güzel organizasyon için teşekkür ederim. Özellikle İzmir ve Adapazarı gruplarınında katılması ile çok keyifli bir “aile” olduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca Merter Greenpark personel’ine de bize göstermiş oldukları destek için de teşekkür ederim. 2010 da tavla oynamaya gerçekten doyacağız :) Görüşmek üzere …

 17. Vahe Isaoglu

  Bu mükemmel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle ortam, turnuva zamanlaması, oynanan oyunlar çok iyiydi. Geçen turnuvadan farklı olarak, ilk turda kimsenin bay geçmemesi, ve re-buy hakkı tanınması turnuvanın avantajlarıydı.

 18. Murat IŞIN

  Hobimizi profesyonel seviyelere taşımakta tartışmasız Türkiyenin yegane dernegi olan İSTAVDER’e, her geçen gün çıtanın yükseldiğini hissettiren tüm dernek arkadaşlarıma, bizleri iyi birer tavla oyuncusu olmaktan öte centilmen bireyler olabilmemizdeki çaba ve teveccüh ile beraber onurlandıran başkan ve yönetime, organizasyonun kusursuz işletilmesinde görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tavla oynamaktan haz alacağımız nice turnuvalar diliyorum.

 19. Türkiye’de inanılmaz organizasyonların altından hep İSTAVDER çıkıyor. Küçük bir topluluk olarak başlayan bu cemiyetin, gözle görülür ilerlemesi sizleri olduğu kadar biz Tavla severleride gururlandırmaktadır. Başta Cenk bey olmak üzere, tüm istavder yetkililerini ve üyelerini bu başarılarından ötürü kutlarız.

Cevap yaz