9.İSTANBUL “VİDO” LU TAVLA TURNUVASI SONUÇLANDI | İstavder

Bu özellik varsayılan sayfayı yeniler. Varsayılan sayfayı yenilemek için tıklayınız.

Sayfayı yenile

9.İSTANBUL “VİDO” LU TAVLA TURNUVASI SONUÇLANDI

9anahaberÇeşitli illerden gelen 83 oyuncunun, Green Park Hotel’ in nezih ortamında,  iki gün boyunca dünya standartlarında mücadele ettiği turnuvamız, değerli oyuncumuz Sayın Hakkı YILMAZ’ ın Şampiyonluğu ile sonuçlandı.

Yarı finalde  Sayın Mustafa ALTUNTAŞ’ ı, finalde ise Ankara’dan turnuvamıza katılan  Sayın Murat AKÇAN’ ı yenerek Şampiyon olan Sayın Hakkı YILMAZ,  böylece tasarım harikası GÜMÜŞ PUL’ u kazanma başarısı gösteren dördüncü oyuncumuz oldu.
Şampiyonumuz Gümüş Pul’ u kazanmakla kalmayıp  2009 WBA turnuvalarından birine katılması halinde İstavder’ den destek primi almaya hak kazandı ve  Büyük Final’e ikinci turdan ismini yazdırdı.
9.Turnuvamız sonucunda Büyük Final’ e ismini yazdırma başarısı gösteren diğer oyuncularımız ise;
Finalistimiz Murat AKÇAN, Yarı Finalistlerimiz Sayın Mustafa ALTUNTAŞ Ve Sayın Levent ŞİRİN,
Teselli Kademesi Şampiyonu  Sayın Talat PAPATYA, İkincisi Sayın Necati DOĞANASLAN ve Üçüncüsü Sayın Murat İMAMOĞLU oldular.
Böylelikle Büyük Final’ e ismini yazdıran tüm oyuncular ve eşleşmeler belirlenmiş oldu.

Bir puan yarışmasında derneğimizin Y.K. Üyelerinden  Sayın Yalkın ERK, finalde Sayın Metin ERİKLER’ i yenerek Şampiyonluğa ulaştı.
Çiftler kategorisinde ise Sayın Arzu AKINCIOĞLU ve Sayın Murat NALBANTOĞLU ekibi,  finalde Sayın Mustafa ALTUNTAŞ ve Sayın Sabri BÜYÜKSOY ekibini yenerek Şampiyonluğa ulaşmış oldu.
8 ve 16 kişilik  yan aktivitelerimizde başarıya ulaşan isimler ise Sayın Burhan YILMAZER, Sayın Sedat BIÇAKÇI ve Sayın Murat İMAMOĞLU oldular.
İstavder Lig toplantılarında 128 kişilik sistemle başlatılan ve 9.Turnuvamızda tamamlanacağı önceden duyurulan, FMGAMMON aktivitesinde ise Finale yükselme başarısı gösteren Sayın Feza DİYARBEKİR erken ayrılmak zorunda kalması sebebiyle final maçı gerçekleştirilemedi.
Diğer 64 kişilik tablonun yarı finalinde Sayın Zafer TAŞ’ı yenerek finale yükselen Y.K. Başkanımız Sayın Fuat ERDAĞ Turnuva Komitesinin kararıyla Hükmen Galip sayılarak FMGAMMON aktivitesinin şampiyonu ilan edildi. FMGAMMON aktivitesinin ödülü olan ve herkesin beğenisini kazanan 1000 $ değerindeki Çanta Tavla Takımı Sayın Fuat ERDAĞ tarafından, düşük katılımlı bir turnuvanın ödülü olarak kullanılmak üzere derneğimize bağışlandı.

Başta 9. Turnuvamızın Şampiyonu Sayın Hakkı YILMAZ olmak üzere turnuvamızda dereceye giren tüm oyuncuları tebrik ediyoruz.
Önümüzdeki günlerde başlayacak ve hızla sonuçlandırılacak Büyük Final de yer alan tüm oyuncularımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

Onursal Üyemiz Sayın Hamza NAR’a
Adapazarı’ndan gelerek turnuvamıza katılan tüm dostlarımıza,
Green Park Ailesinin tüm fertlerine,
İnternet sitemizin yenileme çalışmalarını üstlenen, Alcamsatcam.com un sahibi Sayın Ufuk AKSAK’ a,
Hakem Komitemizde yer alan Sayın Doğan SUNAR, Sayın Erhan YENİŞEN, Sayın Zafer TAŞ’ a,
Turnuva hazırlıklarına katkılarından dolayı Sayın Necati DOĞANASLAN’ a,  ve Sayın Metin ERİKLER’ e,
Ve
Müthiş bir performans sergileyerek tüm turnuvayı tek başına idare eden
Sayın Cenk ÇORBACIOĞLU’ na

Turnuvalarımıza katılarak desteklerini  esirgemeyen tüm üye ve oyuncularımıza teşekkür ederiz.

İstanbul Tavla Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu

9ANA9TES

Cevap yaz